Kajínek (2010)

Už úvodní představení partnerů filmu (NOVA, BLESK, Katka atd..) mi dávalo na vědomí, že film, na který se právě dívám bude pěkná "sračka". Pro začátek bych rád zdůraznil, že NOVA je jako televizní stanice naprosto pod mou úroveň (mohou za to hlavně večerní zprávy - aneb manipulační kovbojka) a bulvární plátky tipu BLESK se mi z celého srdce hnusí... Ale! Jak minuty Jáklova dílka plynuly, tak já byl svědkem celkem vyvedeného akčního snímku, který je na naše poměry velice zdařilý. Zvláště se mi líbily scény útěku z vězení a přípravy na útěk samotný, ale za hranicemi nic neobvyklého a něco podobného je k vidění v kde jakém Béčku ze zámoří. Děj je vystaven klasicky po "novácku", kdy divákovi nutí jen jednu možnou variantu a to i přes fakt, že případ Jiřího Kájínka zůstává nadále otevřený a z trestance je rázem národní hrdina a do kina jde celá rodina!

Somrák s brokárnou (2011)

Hobo with a Shotgun je skvělou volbou pro zamilovaný pár. Ihned po večeři při svíčkách se přesuňte do svých obývacích pokojů a nechte se unášet líbivými obrazy, které vám tento film nabídne. V 86 minutách pak shlédnete film, který vás na první pohled učaruje svou přehlídkou veselých barev. Pan bezdomovec je opravdovým kazatelem na slovo vzatým a proto můžete ke sledování filmu přizvat i své malé ratolesti, aby se lecčemu přiučily. Ehm! Použil jsem slovo bezdomovec? Nejspíše jsem se zmýlil, vždyť právě tito lidé mají ten největší domov z nás všech, žijí na ulici a strop mají ze zářících hvězd. A co se hlavního hrdiny týče, mezi chudáky se rozhodně neřadí, vždyť během filmu má cca 3x jiné oblečení. A co zde ještě najdete? Mateřskou lásku! To je přesně ono. Hlavní hrdina ze sebe vydá veškeré emoce, aby ochránil dívku na scestí. Poukáže na problémy korupce a nechá vám nahlédnout do své duše, kde se rýsuje podnikatelský záměr... To a ještě více vám nabídne Hobo with a Shotgun v klasickém Béčkové filmu, který stojí za to vidět. Chcete pročistit hlavu? Pustě si to! Ale pozor na kanály!

Dexter (2006) (seriál)

Ze začátku bych rád napsal, že nejsem fanouškem seriálů a zvláště pak, pokud se jedná o seriály s určitou návazností dílů. Rád si v klidu pustím cca 120min trvající film a po jeho skončení se mohu věnovat něčemu kloudnému, jinými slovy nemusím napjatě čekat na další a další díly, abych se dozvěděl něco nového. Z tohoto důvodu jsem přestal sledovat seriál Ztraceni a další, a další... Každopádně zpět k Dexterovi! Mám za sebou teprve první tři díly a doufám, že se to začne trošičku víc "rozjíždět", jelikož po shlédnutí prvních třech dílů naprosto nechápu v čem je Dexter tak Boží! Velice se mi líbí herecký výkon Michaela C. Halla, téměř umělecky pojaté úvodní intro je také moc nápadité a seriál mě baví. Ale! Nevyvolává u mě ten již zmiňovaný efekt "závislosti", kdy bych po skončení dílu ihned sjížděj díl další a další a byl natěšený, jak to celé dopadne. Prostě mě to ještě nestačilo pohltit a zatím mám obavu, že k tomu ani nedojde. Proto je mé aktuální hodnocení za silnější 3*

Pod vlivem lásky (2008)

Ha! :-) Japonská kinematografie opět nezklamala a tak jsem za celých 237 minut byl svědkem jednoho z nejemotivnějších vyjádření emocí - myšleno lásky, která opravdu i hory přenáší, které je všechno jedno a nic jí není cizí. Která je svou počáteční bizarností kouzelná a ke konci snímku až vyfantazírovaná do nejdivočejšího a nejvíce nepravděpodobného spojení citů. Upřímně ani pořádně nevím, jak komentovat, jak hodnotit, ale po shlédnutí jsem nadšen. Několika hodinový maraton jsem zvládl v rekordním čase a sám jsem se dokázal vcítit ať už do té nejprapodivnější hrdinovi stránky. Tak trochu jiný pohled na lásku, víru a její chatrnost a další a další věci... Zatím za 5* (do budoucna určitě shlédnu znovu a pak se uvidí)

Vesmír Stephena Hawkinga (1997) (seriál)

Stephen Hawking je prostě borec! Co víc k němu dodat, už jeho pár úvodních vět, kterými začíná každý díl dokumentu naznačuje obrovskou smířenost s osudem, který k němu rozhodně nebyl štědrý. Každopádně kde osud bral, tam i něco nechal a Stephen patří mezi největší kapacity této planety! Krásně se kouká na dokument, ve kterém předkládá své logické teorie, které hlodají už od pradávna hlavou každého myslícího člověka a podrobně a laicky je vysvětluje tak, že jeho vesmír pochopí snad úplně každý. Více podobně zajímavých projektů!

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Wolverinovi jsem se dlouho vyhýbal a stejně tak X-Menům, ale po shlédnutí musím říct, že by byla škoda přijít o tak trochu jinou akční podívanou, než je zvykem. Na úvod bych rád napsal, že je super, jak Hugh Jackman pracuje na své postavě, která se díl od dílu lepší. Ve Wolverinovi již disponuje celkem solidní muskulaturou! Ale troufám si tvrdit, že ačkoli komixová postava nenabízí takový potenciál k rozvinutí svého hereckého talentu, bránil Hugovi i ne příliš zajímavý scénář, což je opravdu škoda, jelikož pan Jackman patří mezi mé oblíbené herce a myslím, že si to právem zaslouží. Další věcí, nad kterou jsem se místy pozastavoval byly efekty ala Stmívání. Od pořádného akčňáku bych čekal mnohem víc! Každopádně Wolverin je koukatelný a celkem zábavný.

Na tuhle nemám (2010)

Pozitivní, milá, ale tuctová komedie s klasickým scénářem. Kluk + holka = láska, odloučení (to zahrnuje smutnou hudbu, záběry obou aktérů, jak se věnují různým činnostem a jsou bez života) a následné setkání. Sečteno podtrženo na závěr tu máme Happy End jako prase! :) Každopádně hlavní dvojice je celkem sympatická, humor poživatelný a místy vtipný a celkových 104 minut uběhne rychle. Ještě aby ne, u filmů jako je "Na tuhle nemám" to ani jinak nejde. Každopádně je tu ještě něco, co filmu přidává (alespoň v mých očích). A to něco je závěrečné ponaučení! Lidé, věřte si a neposuzujte ostatní jen podle vzhledu!

Krvavý sport (1988)

Dobrá, budu to brát tak, že se jednalo o jednu z prvních hlavních rolí pro JCVD. Beru to tak, že je to jedna z klasických osmdesátek, která si "na nic nehraje" a je tady za účelem pobavit. Fajn! Ale rád bych věděl, na jakou cílovou skupinu je snímek zaměřený. Pro děti příliš surové, pro dospělé příliš okaté, hrané a trapné. Sice se hezky kouká na všechny ty kousky, které JCVD svede, či nesvede, ale to je tak vše. Kdybych celý film nepřešel s lehkým úsměvem na tváři, věřím, že bych minimálně jednu hvězdičku ubral. Děj je příšerný a drží se po celých 90min klasické linie. Belgický Američan vychovávaný čínskými rodiči přijíždí do svého téměř rodiště, jeho učitel umírá a proto se za každou cenu musí účastnit věhlasných závodů. Frank si najde kamaráda na celý život a to i přes to, že se jeho nový přítel chová jako neandrtálec. To ovšem Frankovi jakožto vzornému gentlemanovi vůbec nevadí a po prohození pár slov jsou z nich kamarádi jak se patří. Samozřejmě nechybí ani nějaký ten "příběh lásky", aby si mohl JCVD trochu povyrazit, jako v téměř každém ze svých snímků (kéž by to tak snadno fungovalo i realitě). Jeho kamarád je následně vážně zraněn úchylným Číňanem, jehož nejinteligentnější projev zahrnuje soustavné házení kozama, mimické posunky opice a další.. Frank je plný pomsty a jak to asi dopadne? Sice nejdřív dostává na prdel (ještě aby ne, musí to být přeci napínavé), ale potom za pomoci svých ksichtů a kopů ovládne ring a je z něj vítěz! Jo a málem bych zapomněl na dva schopné hochy z armády US, kteří se Franka jakožto dezertéra snaží marně chytit a to i za pomoci čínské policie, kterou si belgicko-americký občan dovolí seřezat na hromádku a to bez jakéhokoli postihu. Klobouk dolů JCVD, já se bavil :-) P.S: Mělo by se to spíše jmenovat Bezkontaktní sport (většina kopů a chvatů není tak smrtících, jak se na první pohled zdá a velké množství z nich se protivníka sotva dotkne)

Český sen (2004)

Jednou jsem měl tu možnost, že jsem se stal svědkem otevření Intersparu - samozřejmě se zaváděcími cenami. Byl jsem tedy svědkem něčeho neslýchaného. Něčeho, s čím jsem se do té doby nesetkal a o čem jsem si myslel, že to ani není možné. Naivně jsem se domýval, že člověk je na vyšší úrovni, než zvěř, ale to, čeho jsem byl svědkem, mi tuto myšlenku navždy smazalo. Lidé se do výše zmiňované prodejny ani nemohli dostat, jelikož vozíky zacpali vchod a ve snaze "já musím být ten první, aby mi náhodou nevykoupili něco, čeho tam jistě budou stovky kusů" na sebe pokřikovali sprosté a vulgární nadávky (ve směs babičky a dědečkové, které nám vždy káží o morálce), řezali se hlava nehlava deštníky, pěstmi a jinými předměty... Pamatuji si, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Je tohle možné kvůli pár korunám? Stojí jim to za to? Nejspíš stálo! O Českém snu jsem něco málo věděl, ale po vybavení si tohoto zážitku jsem si ho s chutí pustil a musím říct, že mě nezklamal. Originální nápad, který nemá v českých vodách obdoby, jenž vymysleli dva studenti a nebáli se, převzít za vším odpovědnost. Samozřejmě, že se jim nic nemohlo stát, tak maximálně pár za uši, ale prakticky neudělali nic špatného. Naopak, to co slíbili již v průběhu filmu, dodrželi a já jsem pevně přesvědčen, že si každý zákazník Českého snu něco odnesl. Ať už ten, kdo jej sledoval s odstupem času na obrazovce, nebo ten, který byl přímým účastníkem. Ano, jednalo se o manipulaci, ale ta je dnes všude (předvolební kampaně, reklamní spoty, super výhodné slevové akce atd..) a vždy se najdou lidé, kteří tomu uvěří - a možná právě díky Českému snu je teď těch naivních lidí o zlomek méně. Bravo!

Bláznivá holka (2008)

Myšlenka na remake mé srdcové záležitosti ve mě vyvolávala dosti silné obavy. Původní My Sassy Girl je jedinečný koncert romantiky, zamíchaný pořádnou dávkou optimismu, humoru atd., který umějí naservírovat snad jen a pouze korejci. A právě tohle je hlavním trnem v oku slušně vyhlížející novodobé romantice o "ztřeštěné" holce a klukovi, který je do ní bezhlavě zamilovaný. Původní verze je skutečná, všechny ztřeštěnosti jsou asiatům jako na tělo ušité, kdežto dvojici Bradfordovi a Cuthbert to jen těžko uvěřit a to ač se snaží seč mohou. Původní verze je originální, delší a s mnohem lepším vysvětlením daných událostí. Děj je plynulý, závěr nádherný... Mohl bych takto pokračovat dál a dál, ale nerad srovnávám. Pan Samuell natočil kvalitní romantiku, kterou hodnotím kvalitními 4*, ale originál, je někde úplně jinde a ve srovnání s americkou verzí, by si zasloužil hvězdiček nejméně 10.