• Krátkometrážní

Sunshine (2007)

A tohle má být nejlepší film 2007? Ježíškunakřížku! Vy snad máte úpal.

Bokovka (2004)

Giamatti hraje jako o život, víno teče proudem, ale nebýt Haden Churche jako parádního Jacka, nevím nevím, jestli bych to vůbec vydržel do konce. 2,5*

Speed Racer (2008)

Stylová pecka, která přesně ví, co a jak chce a taky se jí to dokonale daří. I ten harant a opice byli naprosto skvělí. Z ohlasů jsem očekával hroznou tragédii a ona se z toho vyklubala velice příjemná podívaná. Wachowští jsou divní, ale točit vážně umí. Ukočírovat tuhle podívanou asi nebyla žádná sranda, ale jim se to povedlo báječně.

Kopačky (2008)

Prostě báječný film. Upřímný, zábavný a velice sympatický po všech stránkách. A když říkám upřímný, myslím to vážně - některé situace a pózy jsou opravdu geniálním převedením všedního života na plátno. A přestože je to jen prachsprostá (i když inteligentní) komedie, jsou to právě tyhle milé "chvilky ze života", ve kterých se člověk vidí víc, než by asi chtěl, které nám umožňují solidní sžití se s charaktery. A funguje to. Dvě hodiny po skončení mám pořád báječný pocit a jako vyprošťovák po rozchodu by mohl být tenhle film to pravé.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Uzavření neuvěřitelných 10 let určitě mohlo být o něco nadupanější, mohlo být i velkolepější a hlavně delší, ale těžko mohlo být víc stargatovské. Všechno, co jsem na SG tolik miloval stejně jako všechno, co mi kdy vadilo, obsahuje i Continuum. Rozhodně jde o lepší kousek než Ark of Truth, takže s hodnocením váhat nemusím. Lahůdka, jako je úvodní devadesátivteřinový průlet základnou - to je pocta StarGate jak se sluší a patří. Sbohem Jacku, Samantho, Danieli, Teal'cu a Hammonde, bude se mi stýskat, a nejen po vás.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Co blbnete? Dyť je to príma. Jedna z mála věcí z české televizní produkce, u které neblinkám a podívám se na to rád. Odpady za co proboha?

Ztracený svět (1999) (seriál)

Můj prázdninový seriál před X lety, no jak já ho miloval. Rachel Blakely aka Marguerite je nejerotičtější postava všech dob! A když připočteme Veronicu v tarzaním oblečku z pushup kůže a s pevnejma trojkama, vyleze z toho solidní soft porno, které je po ránu k nezaplacení. Ruku na srdce, kdo může dát tomuhle odpad?!

Kids (1995)

A takhle to mezi mladými chodí, dnes už i u nás. Přikreslené? Bohužel absolutně ne. Tvrdá realita. Problém je v tom, co se snažil film sdělit, jestli vůbec něco. Jestli je to propagace bezpečného sexu či antridrogová agitka, či pravděpodobně jen prostý příběh. Ono nebýt tam totiž těch pohlavních nemocí, šlo by o celkem... obyčejné dospívání :)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tak tahle pirátská série mě nechává chladným a po dobré jedničce ji totálně zazdila tak strašně pitomá dvojka, že už jsem od závěru trilogie nic neočekával. A ono bum, dopadlo to moc dobře! První půlka At World's End je nudná a zamotaná jako druhý díl, ale s blížícím se koncem přitvrzuje ve všech ohledech a začíná fungovat romantika, akce i vtipy, najednou to všechno jde. Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak se dvojka může líbit více než tohle. A úplný konec? Nečekaně vydařený!

Denní hlídka (2006)

O něco přehlednější, zábavnější a koukatelnější než jednička, ale pořád je to z velké časti hrozně nudné peklo.