Život poté: Černobyl (2016) (TV film) odpad!

Tedy tohle je vyloženě směšné. Sám jsem před pár dny přijel ze Zóny, kde jsem byl spolu s dalšími turisty, a dva profi Američané (hádám, že nic než herci, žádní vědci) tu dělají jak strašně nebezpečné to tam je a že jsou vlastně jedinými, kdo to tam kdy prozkoumával. Věřím, že by se každý z těch několika tisíc zaměstnanců elektrárny, kteří v zóně denně pracují, hlasitě smál, když by viděl, jak tihle dva "musejí projít náročným vojenským výcvikem". Ukázkový příklad toho, jak Američané chtějí ze všeho za každé situace dělat senzaci. Ani tu mapu Ukrajiny ti neschopové opět nedokázali udělat pořádně.

Milada (2017)

Vyjímečný příběh, ale poněkud pokulhávající zpracování. Díky filmu si člověk připomene, jak moc velké kurvy komunisti byli a jsou, nicméně to s kinematografií v tomto případě nemá nic společného. Není to špatné, ale chybí tomu takový nějaký náboj, trochu více hloubky, a místy naopak v některých scénách méně snahy o vyvolání emocí. Každopádně film jako celek nakonec neurazí, a jeho naučná role mu taky jde na účet. (Cinema City Liberec, 3.11. 2017)

Robocop (2014)

Pravdou je, že tenhle film jsem vážně očekával, jelikož původní Robocop a Robocop 2 byly prostě filmy mýho dětství (když tak nad tím přemýšlím, pro takhle malýho špunta takhle brutální filmy asi úplně nebyly... ). Je vidět, že se scénáristi snažili tak nějak navázat při tomhle restartu na původní filmy, i na Verhoevenovo občasné střeštěnosti (viz například ona "Novak show"), ale není to prostě ono. Původní filmy měly takovou nějakou myšlenku a hlavně atmosféru, a ta tady nějak neni, jelikož se to drží striktně akčních klišé. Docela promrhanej potenciál.

Škola základ života (1938)

Unikátní, elegancí obalený humor typický pro První republiku - skvost!

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Splnilo to očekávání, ale nemůžu říct, že by to bylo nějak vyjímečné. Ale sladění akčních scén s kultovními songy je tu dotažené brilantně, o tom se přít nedá. Vyžívají se tu v takových těch klasických "upípaných" hi-tech serepetičkách, a přehnaným jakože stylovým efektům, ale to mě nikdy moc netankovalo, a obecně už doba tutěch věcí pominula. Ale jak jsem zmínil na začátku - splnilo to moje očekávání.

Insomnie (2002)

Tedy detektivky osobně moc nemusim, ale tomuhle vážně snad nic nescházelo. Al Pacino tu nemá chybu a ta role mu padne jak ušitá. Film má atmosféru, není ani moc krátkej, ani příliš dlouhej, přesně akorát, což mi přijde že u filmu je obecně problém najít tu správnou lajnu. Ale u tohohle filmu se jí podařilo najít a navíc oplývá hodně neotřelým příběhem. Vážně nemám co bych vytknul. Hodně vydařenej film!

Akumulátor 1 (1994)

Tak to je dobrej úlet, ale podařilo se. Originální snad každým coulem, a to se mi na tom celém líbí nejvíce. Beru to spíš jako takovej experiment, snad než regulérní film. Ale dobře si to utahuje z klasickýho vysedávání u TV. Hodilo by se to teď trochu modernizovat a udělat film s obdobným námětem, ale s tématem internetu. Každopádně pobavilo!

Muži v naději (2011)

Dobře zamotanej film s nepříliš předvídatelným koncem, což je samozřejmě dobře. Film vzbuzuje adekvátní emoce, má atmosféru a scénář, kde se člověk baví prakticky celou dobu bez nějakých nudných pasáží. A když si k tomu ještě přidám luxusní čuby v hlavních rolích, dobrej film je na světě.

Fakjů pane učiteli (2013)

Jasný příběhový klišé už od začátku, nicméně svoje poslání to plní dobře. Na relax a vypnutí dobrá komedie, která pobaví.

Nerve: Hra o život (2016)

Zváštní, ne že ne. Scenáristicky nic extra, na druhou stranu má to svoje vcelku zajímavý detaily a je to trochu "nastavení zrcadla" (komickej slovní obrat, uznávám, ale hodí se sem) společnosti a to tomu dává i jistej šmrnc. Ale ta tuctovost to jednoduše sráží, ale u tohohle typu filmu to ani dost dobře jinak udělat nejde. Ale na hodinu a půl relaxu to neni špatný.