Kulka v hlavě (1990)

Vynikající drama z prostředí válkou rozklíženého Vietnamu. Film obsahuje spoustu přestřelek (mimochodem skvěle natočených) a dokonale vystihuje rozpad jednoho přátelství, s čímž souvisí i barvitost emocí, které máme možnost vidět. Řekl bych že se jedná až o psychologické, značně realistické drama zkombinované s akčním filmem.

Eurotrip (2004)

Americká teenagerská komedieto by mělo hovořit za vše. Parta kamarádů jede na výlet do Evropy, kde se stávají účastníky více či méně vtipných situací Nejedná se však o úplnou hovadinu, jak by se mohlo zdát. U některých scén jsem se opravdu dobře pobavil, především vyobrazení Slovenska bylo veselé (i když je mi jasné, že naši východní bratia nebudou souhlasit). Podobné filmy však mají jednu nevýhodu – trvanlivost. Podruhé už film vidět nemusím, a jestli ano, tak až za dlouhou dobu. PS: Ve filmu se mihne i několik českých herců.

Hooligans (2004)

Film o fotbalových hooligans FC Chelsea. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že se vše točí kolem bitek, chlastu a drog. Režisér popisuje osudy členů jedné takové chuligánské partičky, a nutno uznat, že se mu jednotlivé charaktery daří vykreslit na výbornou. Přestože se má jednat o drama, ve filmu se vyskytne hned několik vtipných scén - člověk se zasměje rozhodně víc, než u chuligánsky laděné „komedie“ Non Plus Ultras. Velice dobré herecké výkony spolu s vynikající hudbou sice netvoří nezapomenutelný zážitek, přesto má film šanci i u publika, kterému jsou nějaké bitky ukradené.

Kroužek sebevrahů (2001)

Klasický japonský film. Originální, zajímavý, tak trochu šílenýa jiný. Člověk už ani neví, co si má o těch Japoncích myslet. Film se sice tváří jako napínavý thriller, přesto však neočekávaně přijde nějaká groteskní a dokonce i muzikální (!) vložka. Hlavním motivem filmu je sebevražda, což v souvislosti s výše napsaným vypadá dosti neslučitelněale funguje to. Herecké výkony nejsou kdovíjak excelentníjedná se však o film, který vás donutí přemýšlet, a to rozhodně není málo.

Ichi the Killer (2001)

Miikeho příznivci mohou jásat, fanoušci běžné hollywoodské kinematografie pravděpodobně budou chtít zapomenout Film obsahuje poměrně dost násilí a různého mučení, přesto vše vyznívá tak nějak komediálně. Jedna postava šílenější, než druháčlověk ani neví, který z úchyláků je mu sympatičtější :) Místy je sice tempo trochu zdlouhavé, ale to je jediná vada na kráse. Černá komedie (a taky dost krvavá).

Old Boy (2003)

Pro mě osobně veliké překvapení. Filmy asijské provenience mám velice rád, přesto pro mě bylo jméno korejského režiséra Chan-woon Parka doposud neznámé. Napínavý film s několika poměrně drastickými scénami – řezání jazyka hovoří za vše. Zápletku odhalíte poměrně záhy, přesto budete až do konce napjati – závěr filmu je opravdu působivý, i když na můj vkus možná trochu protahovaný.

Nenávist (2004)

Příjemný hororový zážitekNemůžu sice porovnávat s původní japonskou verzí tohoto filmu, přesto (a možná právě proto) jsem si film pěkně užil. Dějová linie není nikterak slavná - „Nenávist“ patří mezi ty snímky, které útočí na vaše nejnižší pudy. Pokud nebudete přemýšlet nad tím, proč režisér nevyrobil nějakou zajímavější zápletku, a budete si raději užívat opravdu strašidelné atmosféry, tak byste neměli prohloupit. Jeden z mála filmů, u kterých jsem se skutečně bál