Česká RAPublika (2008)

Výborný, zábavný dokument, který ocení i lidé, jež nejsou příznivci rapu (což je i můj případ). Musím se smát negativním hodnocením zakomplexovaných odpůrců této subkultury.

Špinaví Irové (2007)

Kvalitní, realisticky působící snímek z prostředí nepříliš funkční rodiny, který nemá zapotřebí hrát si na nějaké velké umění. Drama ze života, který se snadno sleduje na filmovém plátně, ale o to těžší je ve skutečnosti jej prožít...

Z Londýna do Brightonu (2006)

Syrový, rychle odsýpající thriller, z něhož se však dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. A co měl k čertu znamenat ten závěr?

Jezero smrti (2008)

Zamilovaná dvojice si odjíždí užít trochu romantiky k zatopenému lomu. Bohužel pro ně, místo okupuje i banda spratků, kteří nejprve působí "pouze" jako pěkní grázlové, postupem času se z nich však vyklube něco mnohem horšího... Eden Lake je dosti brutálním, a co hůř, opravdu nepříjemně působícím thrillerem / horrorem, v němž je ústřední pár nakonec nucen bojovat o svůj vlastní život... V průběhu filmu jednoznačně žijete s pronásledovanou dvojící, a celou dobu jen a jen trnete, zda se jim před těmi hajzly podaří utéct... Skvělý film, u nějž se člověk nezačně ani na vteřinku nudit, atmosféra je skutečně dost hustá (až tak, že by se dala krájet) a navíc to pěkně graduje... Jen se závěrem se tvůrci mohli poprat trošku lépe. Přesto jsem nadšen a dávám plné hodnocení. Důvod je prostý: pro fanouška žánru totiž představuje Eden Lake naprostou povinnost. P.S. Nejhroznější na tom všem je, že snímek působí až neskutečně realisticky a težko by se mohl kdo divit, kdyby byl inspirován nějakým skutečným příběhem...

Kozure Ôkami: Jigoku e ikuzo! Daigoro (1974)

Normálně by to bylo asi za tři hvězdičky, nebýt fantastické závěrečné bojové scény, která zvedá bodový průměr nahoru :)

Kozure Ókami: Meifumandó (1973)

Pátý díl této série považuji za nejlepší...na rozdíl od ostatních totiž neobsahuje zdlouhavé, rozvláčné scény, jež celkově snižují laťku mírně dolů.

Prvek zločinu (1984)

Abych pravdu řekl, tohle je jediný Trier, který mi přišel nezajímavý :) Po vizuální stránce velmi povedené (dle předpokladů), s tou obsahovou je to však i přes poměrně zajímavý nápad poněkud slabší.

Vyvolené (2002)

Ty tři hvězdičky jsou za pěkné Asiatky, jinak by si tento film tak vysoké hodnocení nezasloužil. :)

Pearl Harbor (2001)

Nebýt zbytečně debilních romantických klišé, bylo by hodnocení vyšší, tahle je to za 3,5 *