meave

Milena Veresová

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 4.1.2015  17:31

Neprekvapilo ani nejak zvlášť nesklamalo. Mala som pocit, že ide skôr o obsadenie ako o príbeh, ale k oddychu patrí aj to. K záveru ostalo iba jediné prekvapenie - a to nejako pozabudlo na prírodné zákonitosti. Škoda.

• 28.12.2014  22:47
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Práve som dopozerala posledný diel a premýšľam, prečo som sa nechala oklamať. Najprv som uvažovala, či je v každej komunite tak veľa ľudí postihnutých rôznymi formami idiocie. Potom sa začali chovať normálnejšie, tak som čakala nejaké vychodisko. Neprišlo ale nič. Iba pocit štyroch premárnených večerov. Veľké sklamanie po veľkom očakávaní. Asi to bola chyba.

• 12.12.2012  21:58

Tešila som sa na Petrohrad a Moskvu. Miesto toho som sa ocitla v divadle. Ale chýbali mi iba do plesu. Lebo všetko bolo v tanci, v pohľadoch, zvukoch. Tak dávno milujem Kareninu a tak dávno so ju nečítala. Nikdy pre mňa nevyzerala ako Keira, ale dnes ňou bola. Cítila som jej vzrušenie rovnako, ako jej zúfalstvo. Pretože odkedy stretla Vronského, už nič nebolo bežné. Celý jej život sa zrazu odohrával na hranách a pri mantineloch. Tak blízko divákov, túžiacich po klebietkach. Ale len to určitej miery. Pretože je prípustné porušiť zákon, ale nie pravidlá. To chápu všetci - okrem Karenina. Svet však nemôže byť plný svätcov. Užila som si každú minútu!

• 9.4.2012  17:38

"Dúfam, že tu budete šťastná. Ja som bola." Parafráza, ktorá mi ostala v mysli. Lebo čo je obdivuhodnejšie ako byť šťastný navzdory svetu, osudu, životu, prírode ... čomukoľvek. A to sú spomienky na Afriku. Kus života, lásky, odhodlania, boja a sily vydržať. Iba mi to pripomenulo, ako nám dnes tá chuť byť šťastný navzdory chýba. A čakám, verím, že to v sebe nájdem.

• 31.3.2012  14:02

Také ozajstné a krásne - ako keď človek iba zostarne a nie sa zlomí. Možno je to prírodou, možno dušou, ale je to silnejšie ako odovzdanosť. Núka nám to možnosť bojovať o svoj život a nie sa iba odovzdať prúdu. A v tej chvíli keď sa rozhodneme, vôbec nezáleží na tom, koľko nám ostáva.

• 20.10.2011  09:06
    Psí rok (2009)

Pes s človek spolu tvoria zvláštny spolok. Aj na Psí rok sa treba dívať dlho a pozorne, aby človek prišiel na to, kde to má vlastne muchy a kde je pes zakopaný. Ano, zase pes :) Lebo tak ako Devon, ani John nehovorí o svojich traumách a divák musí premýšľať sám. Tempo je pomalé, pre niekoho možno až nudné. Ja som sa však nenudila a ochotne som prijala rozuzlenie nabádajúce k návratu k prírode. Možno aj preto pre mňa štyri hviezdičky.

• 8.10.2011  23:15

Láska, sex a renesancia v jednej izbe v Ríme. Krátky útek z reality podfarbený skvelou hudbou, ktorá pomohla vytvoriť atmosféru a pridala jednu celú hviezdičku. Lebo milovanie mi pri nej nepripadalo obscénne a pomaly plynúce obrázky ma nezabíjali nudou. Bolo to ako pomaly plynúca erotická báseň s náznakom epiky. Len taká ľahká a trochu smutná...

• 5.10.2011  15:54

Príbeh mladého Cartera, ktorý vnáša miestami až starecký náhľad do problémov malomestskej rodinky, by možno nebol vôbec zlý, keby sa ho niekto nerozhodol nadabovať. Asi by stále ostal klišoidný a nie celkom uveriteľný, ale istotne by bol pozerateľný. Meg Ryan mám stále rada aj s jej neverbálnym prejavom a ani ostatní to až tak nezbabrali. Ale ten dabing... odradil ma aj od originálu.

• 22.9.2011  08:32

Farebné, pomalé, smutné - celkom som si nevedela predstaviť ako sa dá podchytiť táto téma, ale celkom sa to podarilo. Tak trochu symbolicky a metaforicky. Stále to však ostáva kúskom pre Murakamiho fanúšikov a verím, že tí, ktorí to nečítali sa neubránili nude. Tiež sa mi zdalo, že scenár ponúkal aj pár nových záverov, ktoré v knihe neboli tak jasne pomenované. Film však ostáva prílohou ku knihe.

• 7.8.2011  09:57
    Lidice (2011)

Bez hrdinstva a bez pátosu.Tak ako nás pud sebazáchovy núti prežiť iba preto, aby sme si na konci toho všetkého, keď tlak opadne, mohli hlavou prehnať guľku. Lebo nie všetko sa dá zniesť a nie vždy možno byť hrdinom. A posolstvo? Ostaňme blízko. Aby sa nestalo, že si už naozaj nikto nebude pamätať!

• 20.7.2011  12:12

hygienik to povedal za mňa :)

• 20.7.2011  11:20

Dobrá atmosféra, dobré výkony, dobrá hmla, dážď aj kulisy. Ale dobrá je málo, obzvlášť keď politická zápletka priniesla opäť iba ďalšie klišé o zlých Amíkoch, manipulovaných Britoch a rafinovaných ženách. Záver to síce neposral, ale ani nevytrhol. Ani meno Polanski neprelomilo pocit, že stojím presne na hranici nudy.

• 19.7.2011  08:59

O vojne a po vojne - lebo nezáleží na tom aký ste Čech, Nemec si Žid. Záleží iba na tom, aký ste človek.

• 16.7.2011  19:37

Premýšľam nad motiváciou tvorcov. Naozaj chcú mať vysokoškolsky vzdelané opatrovateľky? Alebo by to bez týchto hlúpych hybridov škaredých káčat, popolušiek a protivných macôch nikto nerobil? Inak už ostáva iba možnosť, že presviedčajú o tom, že tie otrasné decká sú vo vnútri samé zlato. Nedajte sa oklamať - nie sú! Dá sa to síce prežiť, ale žiadna zábava.

• 11.7.2011  10:09
    Schody (TV film) (1998)

Príjemný príbeh, ktorému sa podarilo vyhnúť náboženskej propagande a napriek tomu povedať všetko dôležité o viere a nedôvere, o pokore a pýche, ale aj o tom, že aj zlyhania sú ľudské a každú chybu možno ospravedlniť. Ale dôležité je odpustiť. Iba tak môžeme kráčať ďalej bez predsudkov. Slobodne.

• 7.7.2011  09:01

Dlhé. To je prvé slovo ktoré mi napadlo a teším sa, že som nebola v kine a mala možnosť si občas odskočiť. Príbeh ženy, ktorá má zrazu pocit, že prišla o všetko a premýšľa kam vlastne patrí. A prejde hodný kus sveta aby to našla – paradoxne príde na najštandardnejšie klišé. Je smutné, že taká dlhá metráž je potrebná na vysvetlenie potešenia a sebalásky. Sme na tom tak zle, že nevieme tie najprirodzenejšie veci? Pár otrepaných životných právd a priveľa vaty – keď si budem najbližsie liečiť srdce, siahnem radšej Pod toskánske slnko. PS: prečo trpíme predstavou, že iba taliani si dokážu užiť?

• 31.1.2011  08:33

Ja si nepomôžem - už dávno sa mi nepodarilo nahlas sa pred televízorom smiať a preto štyri. Marigold to vystihol bezchybne - môžem už jedine súhlasiť.

• 10.1.2011  14:35
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Pre mňa dookola pozerateľný seriál s neopakovateľnou atmosférou. Títo strážnici sa nedajú nemilovať. No řekni, Kikino :)

• 10.1.2011  14:21

70% - aj keď ma miestami iritovalo nelogické chovanie účastníkov hry na smoliarov - poväčšine vlastnou voľbou - záver vylepšil celkový dojem. Zgustnú si najmä odporcovia happyendov.

• 28.12.2010  09:03
    Život po lidech (TV seriál) (2009)

Zaujímavé. Vadil mi spôsob podania. Pripadala som si ako dieťa v škôlke, ktorému treba všetko minimálne trikrát zopakovať a podporiť vizuálnou ukážkou. Neustále sa opakujúce zábery zbytočne predlžovali stopáž a rozriedili celkový dojem až na 50%.

• 20.12.2010  18:18

Musím dať tri hviezdičky, lebo Sex v meste dostal dve a toto bolo zábavnejšie. Navyše sa mi páčilo, že sa na tejto "srande" zúčastnilo aj viacero osobností ktoré pôsobia mimo kinematografie. I keď mám popri tom stále na pamäti slová otca mojej známej - sranda patrí do záchoda :) Každopádne však až po sexe...nie každom..iba v tom v meste..jablku :)

• 14.12.2010  11:44
    Farmár hľadá ženu (TV pořad) (2010)

Jedna hviezdička za komentáre, ktoré posúvajú súťaž, či čo to vlastne je, tam, kam patrí. Medzi zábavu pre masy, bez snahy o intelekt či umelecké výšiny. Túžba zasmiať sa na cudzom nešťastí, zlyhaní či hlúposti je predsa stará ako ľudstvo samo. Tak sa nesmejme potichu a priznajme si tú slabosť. Napokon...učinkujúci nám bavia dobrovoľne - a čo ešte taká Kleopatra z Turca...užíva si to aj s rodinou.

• 14.12.2010  10:19
    Majster kat (1966)

Tron to povedal za mňa - hviezdička plus za rok vzniku. Paľa Bielika by sme aj dnes potrebovali.

• 14.12.2010  10:00

Milujem tento príbeh plný odvahy, lásky, obetavosti a zmesy smútku a radosti. Nikdy si nenechám ujsť zážitky Idgie a Ruth. Sledujem ako ovplyvnia život Evelyn a ako plynú ich bolesti a straty. Znovu prežívam ich prehry a víťazstvá a učím sa ako prekonať tie svoje. Najlepší príbeh môjho života - úžasne spracovaný. Tajomstvo úspechu je v omáčke :)

• 2.12.2010  21:11
    Jen žádnou paniku (TV film) (2006)

Príjemná komédia s náznakom seriózneho podtónu. Mám rada európsku jednoduchosť bez čipiek a bez pátosu. Dokonca aj bez prekvapení a s vopred jasným záverom.

• 15.11.2010  19:47

bŕŕŕ

• 13.11.2010  12:20

Tak nádherne prízemný humor :) Nedá sa nič, iba smiať.

• 25.10.2010  08:49

Pre mňa plný počet. Knihu som čítala dávnejšie a zanechala vo mne rovnaký pocit. Pohľad, ktorý nám vraví, že na holokauste nie je najhoršie to, že sa môže stať aj nám, ale to, že to môžeme urobiť aj my. Že nitka je tenučká a to obrovské množstvo ľudí ktoré sa na vyhladzovaní zúčastňovalo nemohlo byť paušálne to najhoršie zo zemegule a pud sebazáchovy ide poza vedomie či možné výčitky. Že trest prichádza občas ako pomsta a nezaleží ani tak na trestanom ako na pocite obete a pravda nie je na svete najdôležitejšia. A tiež, že nie je dôležité ako sa cítime, ale čo urobíme. Pre mňa, v súvislosti s mnohým iným prečítaným, veľmi silná výpoveď.

• 20.10.2010  15:31
    Kriminálka Staré Město (TV seriál) (2010)

Pre mňa slabšie ako Mesto tieňov, aj keď so známejšími tvárami a zvučnejšími menami. Navyše - Marián Slovák a jeho rola mi skôr prekáža, než by predstavoval mocenský tlak a Zuzine rodinné záležitosti ma nudia. Uvidíme čo bude ďalej, ale v tomto prípade sa mi zdá, že menej by bolo viac.

• 20.10.2010  15:28

Bolesť vždy čaká niekde vedľa a príde. Ale nikdy neostane. Tak pravil skúsený dedo, ktorý bolesti zvládol dosť. Všetko ticho, bez pátosu a dramatických scén. Pripomenul mi, že dnes je všetko hlučnejšie, okázalejšie a dramatickejšie. Zabudli sme na časy núdze, trápení a bolesti. Aj preto treba pripomienku. Obzvlášť v takejto podarenej podobe.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10