Gosford Park (2001)

Úžasný svet pod schodami i v dome, spôsob komunikácie, prelínania svetov ale aj stavovská česť, etiketa a forma. Milujem to sebaovládanie v dnešnom svete tak neobvyklé, ale v minulosti mnohokrát využívané ako jediný spôsob prežitia. Tak aristokratické a britské. Nuda? V žiadnom prípade!

Alenka v říši divů (2010)

Je to tá správna Alica, alebo to nie je tá správna Alica? Ja neviem...ani Alica nevie, a nevie to s istotou ani králik. Ešte dobre, že pán Klobúčnik si je istý...aj keď, možno radšej uverím Absolomovi...ano, je to skoro celkom správna Alica. Za 4 :)

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Tri hviezdičky zvyčajne znamenajú jeden krát a dosť. Nemyslím, že poetika a naturalizmus tvoria kontrast zámerne. Na mňa posobili rušivo. Kým poetika ma odvádzala od deja, naturalizmus bol občas až príliš priamočiary. Jánošík nenaplnil moje očakávania. Chýbala mu jednoduchá prepracovanosť detailov a nevyvolal vo mne žiadne pocity, okrem zhnusenia nad krvavými scénami. Škoda.

35 panáků rumu (2008)

Môže v osamelosti nahradiť potreba istoty lásku, alebo je láska potrebou istoty? Melancholické pojednanie o rodine na troch poschodiach v rôznych bytoch, spolupatričnosti, prijímaní a zároveň odmietaní... mnoho otázok prepletených výbornou hudbou.

Snídaně na Plutu (2005)

Čo je tažšie ako byť iný? Byť šťastný, ak už sa to stalo. A v našom svete je občas ťažko byť aj obyčajným človekom.

Hranice zlomu (2003)

Tie zábery z miest, ktoré nikto nechce vidieť u mňa posunuli hranicu o jednu hviezdu. Pretože moje srdce sa pohlo a keby sa pohli milióny sŕdc, tak by to možno bolo inak. Možno nie filmy, ale povinná osobná návšteva a pre každého dobre živeného a večne nespokojného...snívam, ale zmieriť sa nechcem...

Nekonečný příběh (1984)

Milujem ten príbeh a navždy budem veriť, že ničota nie je nič iné, ako prázdnota a zúfalstvo ľudí ktorí strácajú svoje nádeje a zabúdajú na svoje sny. Preto sa snažím nikdy na to nezabúdať. Vďaka tomu vždy znovu vstávam a robím ďalší krok ... pre všetkých, ktorí už prestávajú veriť

Bez servítky (2009) (pořad)

Na pozorovanie Slováčiska je to celkom fajn. A ešte sa možem aj niečo nové naučiť :)

Sladká země mého dětství (2006) (TV film)

Plne súhlasím s gudaulinom. Pridávam ale hviezdičku za tému. Každý by sa mal zamyslieť na tým, ako môžu jeho predsudky ovplyvniť tých, ktorí sa s nimi potýkajú, žijú, bojujú a prehrávajú. Pretože happyendy sú možno vo filmových spracovaniach. Skutočnosť ale može skončiť aj v spravodajstve. Pritom smer všetci vlastne rovnakí - snažíme sa iba napĺňať svoje sny.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Komentár Blofelda vystihol všetko, čo by som povedala.