meave

meave

Milena Veresová

okres Šaľa

• 1.11.2006  19:26
    Silvánovci (TV seriál) (1996)

Jedna za snahu - lebo razím trend, že aj snaha sa cení.

• 13.10.2006  08:49

Nuž - asi chápem nadšenie ostatných, ale nejako ho nezdieľam. Nebolo to zlé, ale pripadala som si občas stratená v deji aj medzi postavami. Možno preto, že som nevedela do čoho idem som vôbec nechápala wocogo.Uletení mi pripadali, že sú už na obežnici a napriek sústredenému ostreniu zraku nedokážem rozoznať čo odomňa chcú. Ktovie..možno to bude na druhý pokus lepšie, ale náhliť sa s tým nebudem.

• 13.10.2006  08:14

Je to omnoho slabšie /ako väčšina voľných pokračovaní/ ale Johana je stále Johanou. Trošku staršou, obúchanejšou, avšak stále odhodlanou nedať životu nič zadarmo. Páči sa mi táto plnokrvná baba aj s jej postojom a občasnými útekmi pred sebou. A som rada, že nakoniec nikto z nás neutečie..pretože samému pred sebou sa nedá.

• 7.10.2006  15:32
    Lilja (2002)

Príbeh dievčaťa, aký sa odohráva denne. Niekedy má inú chuť, vôňu či farbu, ale stále je o naivite a túžbe. Jedného po lepšom živote, druhého po pôžitku. Dopyt - ponuka. Nakrútené pomerne jednoducho, bez omáčky - preto štyri *. Mohlo to byť lepšie - bolo by z čoho žmýkať.

• 2.9.2006  13:39

Fajn film, dobrá hudba, skvelý Murray, ale predsa. Príbeh je príliš osobný, nostalgický a autorov. Pre diváka chýba širší rozmer i pohľad. Je to skôr romantika ako dráma. Revolúcia je pokazená, Fidel manipulátor, kráska obláznená.. chýba tomu hĺbka, prekvapenie, spád. Všetko je jasné od začiatku až dokonca. Škoda.

• 19.8.2006  18:39

Nič človeka nezlomí viac ako láska...či skôr jej koniec. Bolesť, ktorá trhá vnútornosti nás zaskočí kedykoľvek. Schopnosť a spôsob s akým sa vyrovnávame so stratou je u každého iná. Famózna ukážka hereckého umenia Annette aj Júlie zo mňa vyžmýkala mnoho. Okrem iného závisť...že mi chýba grácia a predsavzatie..že nabudúce budem aj ja dáma. Aj keď nikto nevyhráva.

• 8.8.2006  19:08
    Za každou cenu (TV film) (1997)

Nie že by sa na to vonkoncom nedalo dívať...máte dokonca bonus. Kľudne si popri tom môžete navariť, alebo prečítať knihu. To je asi najväčšie pozitívum tohoto snímku. Ostatné drobnosti pominiem. Slabota.

• 6.8.2006  21:33

Živočíšnosť juhoamerických filmov je fascinujúca. Páčilo sa mi asi všetko. Od vášnivých vzťahov v rodinách až po spôsob, ktorým režisér oznamuje čas v jednotlivých dejových líniach. Prepletenec troch osudov, ktoré sa vzájomne stretajú len okrajovo, spája hlavne výrazná tragika. Neviem posúdiť, či je život na tomto kontinente skutočne tak dramatický, alebo je to len ich spôsob vnímania skutočnosti. Rada sa však z kresla dívam a užívam si búrku pocitov.

• 30.7.2006  21:24
    Rebecca (1940)

Simultánny preklad je strašná vec, ktorej by sa pravdepodobne podarilo zabiť takmer každý film. Som rada, že v tomto prípade to nevyšlo a vydržala som do konca. Nečítala som predlohu a ani som presne nevedela na čo sa dívam. Naozaj dobre spracovaný príbeh o posmrtnej existencii, o boji za seba. Každý z nás sa snaží občas precikať niečí obraz. Som rada, že občas sa to podarí, aj keď to vlastne nevyšlo...

• 20.7.2006  22:14
    Český sen (2004)

Dokument o vplyve reklamy, o točení dokumentu, o českom zmysle pre humor i jeho absencii, o východoeuropskom vzťahu k peniazom /aby si Slováci nemysleli, že sú lepší/ a to tom, že sú medzi nami ľudia ochotní niesť na trh vlastnú kožu navzdory možnému opovrhnutiu. Napriek všetkému urobili skvelú reklamu nie len sebe, ale aj Česku, pretože ako sa v showbise vraví – nie je dôležité čo hovoria, ale že hovoria. Mne sa to páčilo /možno preto, že nie som prototyp konzumenta a nákupy neznášam/.

• 20.7.2006  22:12

Môj prvý dojem bol, že Karol bol zbytočným človekom. Vzhľadom na to, že úloha komentáru je ale iná, musím, konštatovať, že to príbeh pomsty zradeného človeka. Hovorí o pocite naplnenia, ktorý by sme chceli dosiahnuť tým, že inému vrátime, čo nám dal – nakoniec ale ublížime aj sebe. V tomto je Biela o tom, ako Karol ktorý dosiahol takmer všetko nedosiahol vlastne nič. Pre mňa osobne príbeh slabší ako Modrá.

• 18.7.2006  21:39
    Nespavost (1973)

Skutočne inteligentný thriller s pre mňa nepredvídateľným záverom. Práve to sa mi asi najviac páčilo. Celý čas som bola presvedčená, že viem na čo sa dívam a premýšlala som nad možnými závermi, aby mi vzápätí niekto celú skvelú konštrukciu zboril. Do 100% mi chýba iba láska k tomuto žánru a závisť, že som na to neprišla prvá. Tiež som bola vydatá :)

• 18.7.2006  21:28

Klasický dokument spracovaný formou rozhovorov s ľudmi, ktorý boli slečne Taylorovej blízko. Myslím, že hlavným zámerom autora bolo ukázať ju ako človeka, ženu, priateľku a prezentovať inú Liz ako herečku a hviezdu. Dokument mapuje všetko od začiatku jej kariéry ako malého dievčatka a poskytuje mnžstvo detailov ktoré ju formovali. Čo mi chýbalo bol jej osobný pohľad.

• 15.7.2006  20:31

Príjemná komédia o tragickom osude každého milujúceho otecka. Je smutné ako komicky posobí ten otcovský strach, že príde o nekritickú obdivovateľku a ako málo si v tej chvíli uvedomuje, že to puto napriek tomu ostáva. Ale nejde odolať smiechu a hereckej bravúre Spencera Tracyho a Liz Taylor.

• 15.7.2006  16:52
    ABBA: Our Last Video Ever (TV film) (2004)

6 minút neuveriteľných pohľadov a vtipných bonmotov. To, čo v niektorých prípadoch stačí na celý fim, je tu zhustené, vyluhované a namixované do ABBA koktailu - rozhodne skvelo využitý čas. Neviem, či som už videla lepšie video.

• 15.7.2006  16:48

Film o fenoméne zvanom ABBA z pohľadu Lasse Hallstroma. Kapela, ktorá predala viac dosiek ako Beatles si zaslúži zdokumentovať turné - v tomto prípade austrálske. Fim vypovedá viac o pozadí, peniazoch a pocitoch než o skákaní na pódiu či hudbe. I keď sa nevyhneme najkrajšiemu zadku /čo nebola nepravda/ a celý čas vás bude sprevádzať absolútne stupidný novinár, vyváži to skvelá hudba a Lassova schopnosť postrehnúť a posunúť divákovi to, čo nás pri skackaní pod pódiom ani nenapadne.

• 12.7.2006  21:57

Občas mávam smutný pocit, že ma už nič nemôže prekvapiť. Rozčarovanie z hľadania a monotónnosti života, ktorý sa denne opakuje dokáže zriedka čosi narušiť. Obzvlášť vo filme, ktorý sa stáva továrňou na mainstreamové sny. Kieslowski ju úžasný a zároveň nedovolí žiadne predpoklady. Nemôžete odísť po čipsy, ani sa prestať sústrediť. Príbeh Jullie, ktorá hľadá svoje miesto v prázdnote a splýva na hladine sa víri skutočne prekvapivo. Hrdinka prenasledovaná výbornou hudbou /na čo som si už u Kieslowskeho zvykla/ sa dostáva ... no dosť. Pripraviť kohokoľvek o napätie, ktoré príbeh poskytuje by bolo hriechom. Za dokonalú techniku spracovania musím dať päť *

• 6.7.2006  23:33

Skutočne úžasný zážitok. Forma nezaostáva v ničom za obsahom a obraz spolu s nádhernou hudbou oškriabali nánosy zo všetkých kútov mojej duše. Maryla vystihla najzákladnejší pocit z toho kotla, ktorý preteká. Každí z nás občas umiera a zároveň dostáva druhú šancu. Je škoda si to neuvedomiť. A tiež vraždí, čo tu hlavným mottom nie je, napriek tomu to spomína inde. Myslím , že smútok duše režiséra je pozbieraný z mnohých životov a aj tak ešte nechal pre mňa, či pre Teba. Milujem jeho ohľaduplný žiaľ, pozbavený nánosu teatrálnosti, tak skutočný a trvácny, ako len melanchólia môže byť. Ďakujem.

• 29.6.2006  08:15

Bola to možno jediná premiéra v našom meste. So všetkými hlavnými hrdinami nadosah. To ma úplne dostalo. Rovnako, ako Janko Krížik, jeden z predstaviteľov. Môj vzťah ku ekológii a pubertálne zaláskovanie dali filmu výnimočné postavenie a mne dopisovacieho kamaráta na najbližšie dva roky. Čo na tom, že som nikdy nenabrala odvahu na stretnutie. Výrazné vysadenie celého príbehu, ktorý sa týka zdevastovanej planéty Lurida, na ktorej sa ocitnú traja školáci ukazuje deťom dosť drasticky, čo sa môže stať, keď sa nezastaví invazívne spriemyselňovanie prírody. Dnes už je jasné, že prejavy sú aj iné, ale farebné a kyslé dažde boli názorné.

• 26.6.2006  08:18
    Gia (TV film) (1998)

Citlivý príbeh dietaťa strateného vo svete aj vo vlastnom vnútri. Angelina Jolie podala skvelý výkon. Súhlasím s Tosimom a jeho konštatovaním obrovskej naliehavosti. Dnes je síce mnoho týchto tém diskutovaných širšie, ničím to ale neznižuje nevyhnutnosť obozretnosti. Gia je úžasne zahraná a podaná a ako jeden z nemnohých snímkov ma presvedčila, dojala a vtiahla do svojho sveta. Tlieskam.

• 25.6.2006  17:22

Prvá myšlienka, ktorá mi napadla bola pozrieť, koľko bodov som dala Vesmirnemu sprievodcovi. Nebolo to zlé, ale bolo to stále iba torzo literárnej predlohy. Keby som mala presne popísať, čo tomu chýba, povedala by som, že gule. Ťažko posúdiť, ako by som príbeh vnímala bez skúsenosti s knihou a či by ma zhliadnutie inšpirovalo k čítaniu. Každopádne mám pocit, že kým kniha bez filmu obstojí, naopak to neplatí. A preto má asi film tak nízke hodnotenia. Na vine sú očakávania ako nevyhnutný činiteľ pocitu spokojnosti.

• 11.6.2006  15:31
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Nie som veľký fanúšik seriálov, pretože mám problém nájsť si čas a ešte väčší vydržať do ďalšieho pokračovania. Prison Break ma stál vytopenú kúpeľňu a znechutené deti. Keď sa rozhodnete pustiť sa do príbehu Michaela Scofielda s geniálnym myslením a cítením a jeho na smrť odsúdeného brata, musíte rátať nielen s tým, že do rodiny vezmete ešte kopec iných, nie vždy príjemných ľudí, ale tiež s tým, že vaša vlastná rodina Vás nevyvrhne iba v prípade, že na nich počkáte s ďalším dielom. Nevravím, že je to všetko uskutočniteľné, ani nebudem porovnávať túto väznicu s inými, chcem len povedať, že žiť a snívať s nimi je neodolateľné, nákazlivé a dúfam, že nie smrteľné...inak by som musela vyhľadať notára.

• 8.6.2006  19:33

Svieži pohľad do života dospievajúcej mládeže prezentujú dve sestry. Kaderníčka, ktorá "využíva" hlavu svojej sestry z nej urobí hviezdu. Čo s ňou urobia hviezne maniere a aké rôzne môžu byť prvé lásky tvorcovia pretavili do celkom príjemnej a vtipnej formy. Na svoju dobu celkom fajn film. Neprekročil však hranice priemernosti.

• 4.6.2006  19:41

Každý člověk bez miesta hľadá svoj prístav. V obtiažnom období dospievania sa krehké duše vyrovnávajú so stratami ťažšie. Najmä keď majú pocit, že našli niečo výnimočné. Dievčatá z príbehu našli jedna druhú, avšak bojovali o seba nešťastným spôsobom. Zaujímavé spracovanie fantázii oboch, bezosporu nadaných, slečien je veľkým obohatením tohto, inak brutálneho príbehu plného nešťastných ľudí.

• 4.6.2006  19:39

Farebné kamienky v modrej vázičke. Slnečnice tancujúce po poli. Srdce plné sĺz plávajúce vo fontáne nádeje aj oranžový západ slnka. Všetky farby sveta v príbehu, kde sa nádej strieda so smútkom, ktorý má farbu dúhy. Čierna sa minula na kolajnice, ktoré postavili cez vysoké hory v čase, keď ešte nebol vlak, čo by po nich prešiel - pretože vedeli, že raz taký vlak príde. To je hlavné posolstvo tohoto príbehu pre všetkých, čo pocítili stratu človeka tak, že ani nevedeli, ako majú ďalej dýchať. To všetko preto, že cez slzy člověk vidí iba kúsok pred seba a neverí, že práve za tým ho čaká niečo úžasné. Tiež preto, že keď niečo skutočne chceme, tak sa nám to splní. Možno inak, ako očakávame, ale kto už by presne chcel vedieť čo presne to bude? Keď je za oknom šedivo a životu chýba farba, je tento film tým pravým melancholickým a úžasne farebným spoločníkom.

• 31.5.2006  08:23
    Únosce (2002)

Začnem tým, že obsah nezodpovedá filmu ani približne. Leo síce je spisovateľ, ale v príbehu je v prvom rade otcom a sebastredným človekom. V umeleckom svete je možno egoizmus tolerovaný ako forma individuality, ale vo svete detí je to hlavne krivda a neistota. V čase, keď otec prežíva úspech a unanie sa rodinné záležitosti vyplavujú. Nie všetky svety sa však pretínajú. Podľa môjho názoru chýba príbehu trošku viac gradácie, alebo naopak komornosti. Herecky je film síce dobre zahraný, množstvo detailov postáv je ale nedotiahnutých.

• 29.5.2006  23:07

Napriek všetkému musím povedať - treba si prečítať knihu!

• 29.5.2006  22:40
    Titus (1999)

Napriek tomu, ze sa mi páčilo napr. moderné spracovanie Romea a Júlie ma tento film mierne šokoval svojou brutalitou, ktorú moderné poňatie iba znásobovalo. Neviem, či si k tomu ešte niekedy sadnem....brr.

• 29.5.2006  21:39
    Vetřelec (1979)

Dnes už by ma to pravdepodobne nezaujalo na tak vysoké hodnotenie, ale musím tomu nechať slávu a lesk, ktorú možno spôsobila iba ojedinelosť takýchto filmov. Vtedy som sa napäto dívala a páčilo sa mi to.

• 29.5.2006  21:19
    Záchranáři (TV seriál) (2003)

Mne sa tento seriál páčil. Možno iba preto, že Tatry vidím málokedy, ale napriek tomu som si s chuťou pozrela každý ďalší diel. Je to jednoduché rozprávanie, ktoré sa, myslím, ani netlačí medzi vážnejšie žánre. Českých bratov musím poľutovať za šialený dabing - to bol jediný dôvod, prečo som si to na četke nepozrela znovu.