Křtiny (1981)

No aspoň za Kopeckého, který si držel standart. Nějaký vtípek povedený, ale i tak (n)chudé.

Kouzelný měšec (1996)

Dětsky a naivně hloupé, ale je to jedna z novodobých pohádek, která ješte měla kus ducha starých pohádek. Sledovat nemocného Kopeckého, ale krapet pohádku pro mě směřuje spíše do sféry epitafu (osobní pocit po každém vidění). Každopádně nemá to ani kus z Trošky!

Strakonický dudák (1955)

Ano taky si pamatuji scénu u šibenice s duchama a vílama a dál? Už jen Peška, který naprosto zastínil hlavní postavu.

Svatby pana Voka (1970)

Vše si urval Kopecký. K tomu je tu přehršel dobrých hreců. Oddechová záležitost.

Proroctví (2009)

No tak Proyas nezklamal. Nezklamal mě a pokud znáte jeho předchozí věcí pak nezklame ani vás. Knowing (už vidim překlad distributora "Vědět" anebo "Předpověd") je stylová sci-fi akčně laděná podívaná po vzoru Války světů. Motiv rodiny - konce světa - a.... Sice po stránce scenáře to není unikát. Je tu dost věcí namixováno. Jenže Proyas je hodně dobrý kuchař, který i z těch obyčejných a známých ingrediencí namíchá jídlo, které si na dlouho zapamatujete. Máte rádi kus katastrof? Tak přidámě pořádnou dávku a nejlepé pád letada a minimálně tak tunu. Triky a snímání akčně-katastrofických scén má Proyas v malíku a až uvidíte tak poznáte proč budete u konce s dechem. Chutná vám krapet neznáma, něco z čeho vám bude běhat mráz na zádech a vy si budete říkat "dál a jak je to dál" , Takže tak kilo mysteriozna. Čísla jak již je v traileru hrají velkou roli. A až se hned dají jedna a jedna pak ve vás mírně hrkne. Dejme stranou tu věc, že je to až nápadně rychle prokouknuto apod. Co krapet osladit tento náš pokrm třeba rodinným tématem? Takže tak pul kila sladké omáčky o otci a synovi. Tady zase musím uznat, že Cage a jeho syn jsou uvěřitelný. Pořád tomu něco chybí? Tak dáme oblohu. Oblohu z triků a scén, které udělají wow. Není jich tolik, ale klasické "méně je více" a narozdíl od nedávného Den kdy se zastavila země jsou zde ty scény parádní a zcela do sebe zapadají. No a jako bonus je překvapení šefkuchaře. A tím je konec. Ne to už vám nepovím to musíte vidět. Proyas si tak nějak potichounku ve stínu větších jmén a filmů šlape svojí cestičku. Cage si drží standart a snad i ten jeho jednoobličejový projev se dá snést, protože on není ten kdo tento film drží a není ničím, než průvodce pro diváka. Není to uplně dokonálé dílko, pár chybek má. Pokud , ale vychutná Knowing pokrm jako celek, pak dostanete od Proyase pořádnou dávku všeho co kde již měl, ale podané tak, že toto je chutné a budete po něm chtít víc. Snad bude už Proyas dostávat více filmů. Jsem zvedav na film o Vladu Tepeši.

Zmatená duše (2007)

Příjemné strávení sobotního dne u tohoto filmu. Perry odvádí skvělou práci a tu tam jsou jeho etýdi v Můj soused zabiják anebo přátele. Hodně příjemně a dobře napsané. Tu Sáru jsem mu i krapet záviděl. Nakonec je to jako ve všem. Chybu je nejlépe nejprve hledat u sebe.

Prásk (1998) (pořad) odpad!

Blesk v TV. Ne děkuji, odejdu!

Hogo Fogo (2000) (pořad) odpad!

Posílám margarína a zafigorku přebírat kompost!

Válka nevěst (2009)

Holky si pobrali hvězdičky(kouká se na ně pořád dobře) a co ten zb(l)ytek? Nic! Nuda,klišé a jedna velká nuda (opakování matka blbosti). Tradiční uséjej polívka v prášku.

Detroit Rock City (1999)

Teenagerská komedie z 70tek a do toho motiv jízdy na koncert KISS a ktomu je servírován soundtrack plný skvělé rockové muziky. Někdo si řekne "hele není toto Waynův svět?". Tak trochu jen toto je v modelu teens komedie koukatelné, zábavné a díky té hudbě příjemné. Nu takže kdo máte rádi Kiss a nejen Kiss a taky jste jednou zažili jízdu na koncert snů, nenechte si ten film ujít. U mě vede zmlácení diskoboyů! god gave rock n roll to you