Alcatraz (2012) (seriál)

Průměrný "mysteriozní" seriál, který si cucá atmosféru z prstu. Sedm dílů si je podobný jako vejce vejci - jde se hledat vězeň co chybí, pak se najde a dá do vězení. Samosebou to má to "tajemno"´, kdy vždy až ke konci se něco ukazuje. Je tu až moc podobného s LOST. Už jen jméno Abrams značí vše. Tajemné dveře něco skrývají, je tu Hugo "Blitz" a lidi tu moc nestárnou. Možná to má být jen přímočaré a zábavné, protože tolik chyb v každém díle se sotva vidí. Nejhorší je pak sama hlavní představitelka, která zřejmě má být ženskou verzí Walkera Texas Rangera a Lorenza Lamase. Skáče víš než Superman, přepere i medvěda a co více okamžitě ví co má dělat. Nevím zda tohle má vydržet 302 dílů (co díl to jeden vězeň), ale já si počkám do konce první série a pokud se to nijak nezmění v tempu nebo inteligenci dílu, tak dávam ruce a oči pryč. Velké haló a malé johó.

Alenka v říši divů (2010)

Divák v říši slibů a ještě i 3D Trailer, mediální kecy a hlavně jméno Tim Burton pro mě důvody proč se těšit na možná jeden z taháků roku 2010. Samotný film vychází jen letmo z předlohy. Zde Alenka se po letech vrací na místo čino jako zloděj se sklerozou. To co si z knihy nebo jiných adaptací pamatujete, se zde promítne jako flashback za 15 vteřin. Mám (a to i nejen já jak zde čtu) pocit, že tento příběh a i scénař se psal stylem "a co kdyby jsme tam dali tohle a tohle.....jo to by se dětem líbilo...a hlavně v 3D". V 3D jsem film neviděl a tak si uberte nebo přidejte hvězdu pokud 3D máte za sebou. Mě teda vadí zneužívat 3D jen na věci jako házení věci na diváka. Móda 3D by se měla naučit aspoň tento formát využít né zneužít. Jinak celková audiovizuální obálka filmu je skvělá. Svět Podzemí je pěkně udělaný a konkrétně noční úprk lesem má atmosféru. Elfman se sice nepřetrhl, ale vytvořil standartní hudbu ve stylu Edvarda či Karlíka. Teď by se však dalo argumentovat. No jo, ale i Avatar měl příběh nic moc a audiovizuálem zboural vše. Tady však říkám, že Avatar 3D totálně využil. Alenka 3D zneužívá stejně jako to udělal Columbus. Aby se Alenka nestala jen omalovánkou má Miu, Helenu, Annu a pak Johnnyho. Silná 4, kde suverénně táhnou bok po boku (chvíli i ve filmu) Helena Bonham a Mia Wasikowska. Srdcová královna je kouzelná, arogantní a hlavně zábavná. Její "setnout hlavy" by bez ní znělo omšele, když zazní tolikrát. Alenka je také kouzelná, naivní a ke konci akční. Není se ani čemu divit. Film je soubojem Alenky vs Srdcová královna. Kloboučník je zde evidetně kvůli Johnnymu silně protěžovaná osoba. Johnny si Kloboučníka může zařadit do šatníku standartně výstředních postav. V minulosti však rozhodně daleko více vyčníval. Bíla královna pak už jen byla ozdobou. Zbytek postav mezi touto 4 pobíhá, prohodí pár vět a zmizí. Spoiler: závěřečná bitva mi připadala směšně (Kloboučník s mečem delším než on přebije zkušeného Srdcového prince - Alenka v brnění se ohání mečem )...Takže Alenka ani líp dopadnout nemohla. Disney si chtěl vytvořit své další Piráty. Do režie dokopali (nevěřím, že by Burton toužil) jméno, které mělo přivést i jiné diváky. Alence chybí pohádkovost, hloubka postav a jejich nějaké odhodlání (králík jde s tím kdo nejlíp platí) a především větší věrnost předloze. Konec s velkou podnikatelkou Alenkou má mít jaký podtext? Děti zabte pohádky a jděte hrdě budovat kapitalismus! Jak by asi vytvořil Alenku Michael Moore? Chcete-li opravdu temnou Alenku, sáhněte tedy na Švankmajera a to není ani 3D >>> http://www.csfd.cz/film/8790-neco-z-alenky/ P.S.: Nejhorším Burtonem je i po tomhle Planeta Opic

Alenka v říši divů (1983) (seriál)

Pamatuji si tohle z ORF a lidi opravte mě: tohle dávali i u nás ne?

Alenka v říši divů (1951)

Podle mě nejlepší zpracování Disneyovské pohádky na motivy Lewise Carolla. Naprosto to i po 60 letech poráží kdejaké 3D umělotiny (můj názor).

Alexander Veliký (2004)

Mě se to i přes délku moc líbilo. Jen ten gay podton mě docela zarážel. Hopkinsonův Ptolemaus rulezzz!

Alf (1986) (seriál)

Jako dítě jsem nesměl chybět u obrazovky, když to dávali. Dabing je opravdu povedený!

Alfa a Omega (2010)

Nudný příběh s ještě nudnější animací. Po 20 minutách jsem s tímto filmem skončil.

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Ušlo to, ale v porovnání s filmem to zapadne. Možná to udělat jako tři díly.

Alice Cooper Trashes the World (1990) (koncert)

Vynikající koncert k turné k mé nejoblíbenější desce Trash. Alice Cooper je prostě hororking hudby.