Srážka s mimozemšťanem (2011)

Předně je to prozatím nejslabší film dua Pegg-Frost. Každopádně je to opět zábava! Sympatické duo (neteplých) nerdích kamarádů na cestě za UFO místy narazí na skutečného UFOna...Tento UFON je pak to nejvíce vtipné a nahé stvoření co kdy vstoupilo na naši planetu. Film si hodně užijí fanoušci sci-fi, protože se zde objevují citace a i menší parodie. Cameo Sigourney Weaber potěšilo stejně jako country verze Cantina Band.

Zkus mě rozesmát (2011)

Po delší době opět netypická Sandlerovka (to bych neměl asi psát?!). Sandler sice hraje opět milého troubu, ale bez dávky humusáckého humoru (kromě ruky v záchodu) a ba co více! Dostal spoluhráče co ho místy přehrával. Jennifer Aniston je i ve svém věku nejen sexy, ale vynikající (nejen) komediální herečka. Sice je film a jeho konec prokouknutelný, tak má kouzlo. Jen škoda otravných dětí. Ty bych nechal radši plavat se žraloky než s delfíny. Já se bavil a ani minutu se nenudil. Navrch krásně nesnesitelná Nikolka Kidmenů jako bonus.

X-Men: První třída (2011)

X-Men: First Class přesně sedí k prvním dvěma X-menům. Naprosto perfektně zapadne! Dokonce (a možná to bude rouhání) je Vaughn místy lepší než Singer (o tom, že je lepší než Ratner není pochyb). Po excelentním KICK-ASS jsem neměl pochyb, že by si neporadil s daleko slavnější předlohou. Namíchal skvělý koktejl z psychologické sondáže postav s skvělými akčními scénami a také umí odlehčit zábavnou vsuvkou jako je výcvik či hledání mutantů. Rozhodně se budete chytře bavit a klidně bych zvládl i o hodinu více materiálu. Z ústřední dvojice sice více ční Magneto (elektrizující Michael Fassbender) ale Profesor X alias James McAvaoy nebyl jen do počtu. Však právě on je vždy jen za ramenem každé z postav a říká jim co by měli lépe udělat. Já vám tedy vsunu do hlavy myšlenku: "Jděte do kina na X-men: First Class! Nebudete litovat!". Doufám, že film slušně vydělá (tolik pochvalných recenzí se dlouho nevidí) a bude tu zakrátko další díl. Neměnit však režiséra, protože už v minulosti se to nevyplatilo a naopak to kvalitu série srazilo na úroveň zručně natočené akční komiksové trojky, ale bez myšlení. Pro mě jeden z TOP filmů roku a nebojím se to říct. P.S.: cameo (spoiler) Wolverine pobavilo P.S.S.: Na konci není žádná speciální scéna - každopádně vzdejte úctu tvůrcům a počkejte do konce (nejsou tak dlouhé titulky nebojte se)!

Dilema (2011)

Příliš dlouhý film na krátké téma. Byť Howard kvalitní herce dobře vede, tak celý scénář je založený jen na tom, že kamarád se bojí říct kamošovi, že ho podvadí žena. Tohle se celý dvě hodiny děje a příliš moc vtipné to není. Malé plus filmu je foťák značky NIKON (sám mám zrcadlovku NIKON :) ).

Drive Angry (2011)

Jedna hvězda za sexy Amber Heard (od ní bych se nechal mlátit pořád) a ta druhá za pekelného učétního v podání Williama Fichtnera. No a co ten Cage? Byť je snesitelnější než v předchozích filmech, tak mu toho z pekla uprchlého drsňáka nevěřím. Být na jeho místo nějaká opravdová akční hvézda, pak by to bylo solidní béčko odkazující na 70/80 léta. Takto to má jen 70 outfit, pěkný auta a snahu být cool (zůstalo to jen u snahy).

Kazatel (2011)

Už přesunutí z divokého západu do postapokalyptického prostředí mě říkalo, že to nebude zrovna košér. To kouzlo komiksu je hned pryč. Nemohu si pomoct, ale tím jak v tom má prsty režisér totální blbosti Legie, tak se to změnilo na Legie 2: Kdysi dávno v Hollylandu. Opět se pořád kecá! Nejhorší jsou pak scény, kdy se někdo snaží projevit city?! OMFG! Akční scény jsou místy chaotické a neustálé zpomalování začne nudit. Pak se nejlepší postava hraná Karlem Urbanem objeví jen ve 3 scénách. No ještě, že to má 80 minut. Tohle je do nebe volající prznění komiksu a filmu vůbec. B-film to je, ale opět B-lbý.

Maverick (1994)

Westernová komedie se skvělým Melem Gibsonem, krásnou Jodie Foster a velkým karetním turnajem.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Pokračování, které kvalitou nekleslo a bavilo stejně jako jednička.

Opravdová kuráž (2010)

Vynikající Bridges, který zraje jako víno. Jeho ožralý maršál hlásí a cynicky vše skvěle komentuje. Velkým překvapením je Hailee Steinfeld. Vůbec se nedivím oskarové nominaci. Kamera, příroda a především herecké výkony jsou důvod proto vidět tento netradiční western. Místy to je doslova komedie (hlavně díky maršalovi).