Happy Feet (2006)

Celkém zábavná blbinka o jednom tančícím tučnákovi. S rodinkou jsme se pobavili a o tom to je!

Happy Feet 2 (2011)

Horší než první díl. Tady se opravdu vůbec nic neděje. - Pár písní (těch písní je spíše po celou dobu až moc). Tučnáků mraky a výsledek byl takový, že jsem usnul 20 minut před koncem. Animace je celkem pěkná, ale už jsem opravdu čekal, že pozvou i velryby, aby jim pomohly vytáhnout tu velkou mrkev, tedy ehm ledovec.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Brutální, uchýlne a hlavně zábavné!!!!

Hard Boiled (1992)

Nadupaná akce , plno krve a Chow Yun-Fat si to s každým vyřídí pěkně po staru. Toto je akční film v každé jeho vteřině.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Rozhodně už není nový Harry zcela pro děti. Fenixuv řád je temný a někdy více thriller než se zdá. Po většinu se skoro nic neděje a nebýt Siriuse asi bych to po pulce zabalil. Ke konci se vše lepe zkousavá, ale rychle vše utichne a tak konec nevypadá nato co jsme po celou dobu viděli. Temný fantasy thriller u mě moc neziskalo...

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Vizuálně povedená pohádka pro děti (i dospělé) o jednom chlapci , který není tak obyčejný jak vypadá. Za zmínku stojí pěkný soundtrack z pera Johna Willamse!

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Mě osobně ve chvíli , kdy jsem se na 4ku díval sedla. Není to sice na plný počet , protože svojí délkou a pár momenty to osciluje mezi **** a *****. Každopádně skvělé triky (bitva kouzelníků!) , paradní příběh (pořád se něco děje) a výborná Professor Alastor 'Mad­Eye' Moody (ha ten u mě zastínil vše) a nakonec zrod Voldemorfa. Předchozí a tento díl jsou pro mě nejlepší z celé série. Btw. Emmě Watsonové to v těch šatek tak seklo , že bych jí o tanec poprosil jako první já.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Zajímavé jak celých 153 minut zachraňují až posledních 30 minut. To předtím je neskutečná vata, která plní funkci uspávače hadů. Potřeba znát vztahy mezi hrdiny není tak důležitá. Nemluvě o naočkovaném "humoru" pokud se za něho vydával. Předchozí Yatesovský Potter mě bavil stejně jako tento s tím, že jsem nemusel čekat 120 minut na zajímavý momenty. Yates evidentně nemá vlastní xicht. Tedy až na těch posledních xx minut. Krapet se bojím velkého finále s pera řemeslníka. Bez osobního otisku alá Cuaron to prostě bude řemeslně udělané, ale vše bude prkené jako výstři Hermiony. Spoiler: Na konci jsem očekával trefné "Why so Severouss" :D.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Zručně odvedená práce, která je hlavně vidět v prvních 30 minutách (úvod, útěk z domovů) a pak na konečných 30 minutách (samotná akce s Dobym, posledni záběr Voldermorfa) . Mezi tím je však nudná vata, kdy se někam pořád chodí a mele pantem ve stylu tuctových telenovel. Yates tak nevyšel ze svého stínu předchozího dílu a jen se drží toho svého. To znamená, že se vše tak nějak děje a film tak opět zachraňují momenty ke konci + úvod (překvapení pro mě). Dalo by se najít i uprostřed zajimavá místa (moc jich ale není). Např. loutkové vyprávění legendy o relikviích smrti. To však nezakryje jinak nudné putování sem a tam a stanování v lesích, které mi už vše začne připadat jako bych koukal na nějaký pořad ve stylu Receptáře s podtitulem "Harry Potter jde kampovat". Rozhodně si myslím, že film měl být jako celek (!!!) a neměl se dělit (tady se hrabivost Warnerů prokázala). Pokud by byl film jako celek jeho téměř hodinu nudná pasáž by se smrskla na sotva 15 minut, kdy by se člověk mohl vydat na WC. Jenže to by nesměl být dolárek mocné kouzlo. Jsem rozhodně zvědavý jak se popere Yates s bombastickým finále a jak to celé nechá zapadnout do sebe a zda konečně udělá pořádný kick-ass jak se patří anebo zůstane u průměrného řemesla.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

[hodnocení č.3000 - komentář č.2000] (Možné spoilery!) Tak nám zabili Ferdinanda, teda toho co se nemá vyslovovat paní Müllerová. Nejsem ultraorthodoxní fanoušek této série a ani jsem nikdy nečetl ani knihu. Konec série, co hýbala 10 let světem, mě však nenechal chladným. Nenechal chladným ani v tak horkém nedělním odpoledni jako bylo 17.7. Dělení posledního dílu považuji za zločin vůči divákům. Jenže fenomén se musí do konce ždímat. První díl posledního dílu (ne to není Cimrman) je tak roztahaný a důležité věci se ukáží na pár chvil. Pokud by se pulhodina prvního dílu, pak je tu skvělý konec. Druhý díl začíná, kde první díl končí. Druhý díl je lepší a také nejlepší Yatesův film. Epické bitvy, fantastické scenérie a atmosféra hustá jak rákosníčkova mlha. Humor není, dětinskost také a přístupnost od 12.let dává jasně najevo, že nebudem v pohádce. Jako akční thriller, kde se dva věční soupeři setkají ve finálním souboji. Pokud by toto byl western, pak by svůj kolt proklace nízko vytáhl Harry na poslední vteřinu a skolil McVolda. Ve sci-fi by zřejmě ve finální scéně světelný meč uťal ruku Darth Voldovi a ten by následně spadl kamsi do šachty či do Vesmíru. V Harrym Potterovi a to řeknu natvrdo KONEC NEMA EMOCE A KOULE. Pokud se někdo těší na epické a emotivní zakončení, pak dostane jen epizodní zakončení jako z nějaké mexické telenovely. Závěr by tak Yates mohl závidět jiné fantasy sáze také původem z UK. Každopádně sága skončila!