Iron Man 2 (2010)

O jeden level níže než vynikající jednička. Jak je to možné, když naopak splňuje všechna klišé dvojek? Více nepřátel či více robotů. Převážně za to může role Tonyho Starka. Zde již neskrývá kým je a tak už veselé máchá rukama v dorpovodu sexy hostesek. Problém je však, že narozdíl od např. X-menů je zde povětšinou až moc povídání. X-meny jsem dal k porovnání z toho důvodu, že i zde se notně povídá. Jenže nikoliv na úkor zábavy. Přesto jsem se skvěle bavil a Mickey Rourke jako šílený Rus neměl chybu. Vedle toho je tu ještě War Machine a sexy Scarlet. Btw. doporučuju si počkat na konec titulků na onu scénu, kdy se nakousne další superhdina. Ano je to ten s křidýlky na hlavě a není to Asterix.

LazyTown (2004) (seriál)

PedoBear ultimative classic! :D (Hodnocení číslo 777)

Jak básníkům chutná život (1987)

Zde už básníci dokonale přecházejí do výrobního procesu a tak už se dětská naivita vytrácí. Stále zábava a mě se celkem Evička Vejmělková líbila. Daleko lepší než-li ty dvě potom. Btw. Souhlasím s většinou, že tímto se to celé mělo uzavřít.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Celá stará trilogie básníků má své kouzlo a atmosféru. První z nich ve své jednoduchosti a dětské naivitě patří pop právu ke zlatému fondu komedií (a další dvě pokračování jakbysmet). I po téměř 30 letech neztrácí na vtipu a kouzlu. V nemalých rolích vynikají pan Filipovský či Ringo Čech. Není nad vychlazený budvárek pěkně po sauně!

Konec básníků v Čechách (1993)

Vidět první tři díly a pak ty dva poté je jako dostat 3krát za sebou skvělou svíčkovou a pak vám dají dvakrát za sebou špekáček za 3,50 (no hnus). Už jen výběr Štěpánovo nové lásky mluví sám o sobě. Veškerá poetika a vtip je pryč.

Neskutečné historky (1976) (seriál)

Za první díl "Tomkinsonova školní léta" nelze nijak než plný počet. "Toto je model ledoborce ve skutečném měřítku" :D

Predátoři (2010)

Nostalgický návrat do pralesa a jeho lovců lidských lebek. Ač jsem se bál, tak Brody nebyl tak špatný. Jen bych tu stopáž osekal. První půle se vleče a je paradoxně lepší než akčnější druhá půle. Za revitalizaci hudebních motivů mistra Silvestriho bod navíc! Souboj jakuzi s predátorem neměl chybu. Tento rok se dobře vzpomíná na 80tky!

Saltová (2010)

Nebýt Angeliny Jolie tak je tento film neskutečnou sra*kou a to bez pardonu. Je to jediná herečka, které se dají akční scény věřit a nepůsobí komicky až trapně. Zde ve filmu, který míchá 24 a Bourna to jednoznačně dokazuje. Celý příběh a ty veškeré flashbacky a kličky jsou zbytečné. Naopak by filmu slušelo, že to je jen áčkovské béčko. To znamená: Nasrat Angelinu se nevyplácí, neboť si prostřílí cestu až k Vám a pak si s Vámi užije i bez sexu. Bohužel film se místy ztrácí ve své snaze mít hodně zvratů a vlastní mytologie o špionéch kukačkách působí chvílemi až moc na hraně. Bod navíc je za "zneužití" Čechů k terorismu. Průměrný a zmatený akční film stojící a padající na Angeline Jolie.