Prokletý ostrov (2010)

Z celého filmu je cítit filmařská radost a úcta k filmu a divákovi jako takovému. Samotný příjezd na ostrov a jeho postupně představování hlavnímu hrdinovi a divákům patří určitě k tomu nejlepšímu za poslední roky. Scorsese, Dicaprio a ponurá atmosféra celého filmu je to co film nadobro zapíše do kamene. Snad jen, že díky LOST jsem pointu větřil od půlky filmu. Nic tomu však nebrání faktu, že konec jsem nechtěl uvěřit stejně jako hlavní hrdina. Leo je tento rok rozhodně králem filmového plátna!

Expendables: Postradatelní (2010)

Expendables jsou splněným snem všech těch kluků co na VHSkách sjížděli Komando, Ramba či Rudého škorpiona. Všechny ty 80tkový filmy, kde se nejprve střílí - střílí - střílí - procedí hláška -střílí - střílí - střílí. Herecký ansámbl dostal nejvíce prostor u čtyřlístku Stallone (Myšpulín), Statham (Piňda) , Lundgren (Bobík) a Jet Li (Fifinka). Naprostým překvapením je však Lundgren, který si roli užívá a vnáší do ní to pravé 80tkové ořechové. Zbytek je do počtu a epizodně si urvou něco času (Crewsova velká berta). Co však zabrnká na struny všem milovníkům béček je grandiozní setkání v kostele. Pokud bych měl vybrat nejlepší akční scénu musel bych vzít tří -> začátek na lodi, smrtelný pád letadlem, finále. Co však sráží jinak skvělou zábavu je kamera v rukách epileptika...Nechte Bourna Bournem. Akce se zde hlavně ke konci stane chaotickou směsí těl, kde by nebylo ke škodě mít rozlišovací dresy či ubory od popelářů. Menším mínusem budiž, že Stallone implementoval násilně do celého filmu jakousi filozofii postav. Už se moc těším zda opravdu bude pokračování a koho tam Stallone pozve. Já osobně chci více Arnieho i Bruce! :) Výlet do 80tek se povedl!

Simone (2002)

Jeden z nejhorších filmů s Pacinem co jsem kdy viděl. Pacino si ani nebyl schopný vzít jiný obličej než unavenýho opilce. Samotná alegorie o filmovém průmyslu a hypu e-hvězd je zde nudná jako veškerý reality show.

Heavy Metal (1981)

Kombinace hard rocku,povedené animace a mixu sfi-ci a fantasy je ideální pokud milujete Barbara Conana a posloucháte např. Slayer. Tímto jsem se dostal do této skupiny lidí, které hudební doprovod bavil stejně jako film samotný. Brutální a sexy dohromady. Viděno na festivalu Brutal Assault.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Vážně nic moc. Tohle se opravdu moc nepovedlo a narozdíl od např. Matrix, kde se Animatrix povedl, tak zde mě ani jeden minipříběh neoslovil. Sáhněte raději po Batman: Under The Red Hood, Batman/Superman: Veřejní nepřátele a Batman a Fantom.

Green Lantern: První let (2009)

Zelená lucerna mě celkově jako hrdina neoslovuje. Může za to snad nošení lucerny či až moc velké sci-fi (např. u Thora u konkurence mě to nevadí). Vybere se američan (nejlépe pilot) a hodí se mu na ruku prsten ( to ještě mohl hrát na škole za univerzitní tým ne?) a už je z něho zelený mužíček co mlatí jiné zelené mužíčky. Souhlasím se Slasherem, že postava co mě oslovila byl Sinister. Ve chvíli změny v žlutého dostane film spád a pořádně žluté koule. Animace průměr...jsem zvědavý na filmovou verzi. (Update 28.9.2011) > Po shlédnutí filmové verze jsem zvážil zda nepřidat ještě jednu hvězdu. Animovaný Green Lantern je daleko lepší než prázdný CGI filmeček s hošíčkem z Van Wildera.

Batman vs. Red Hood (2010)

Poslední dobou se Marvel ( např. Planeta Hulk či Wolverine vs Hulk) a DC (např. bravurní Superman Doomsday či Batman/Superman: Veřejní nepřáté) vrhl nejen na filmová zpracování svých hrdinů, ale i na jejich animovaná dítka. Nutno podotknout, že jak filmová zpracovaní tak i ta animovaná (viz. zde Batman: UTRD) se povedla. Batman pod červeným plášťem je temný a nikterak pro děti (animace je povedená) směřovaný animák. Batman je zdrcen po smrti svého druhé Robina. Ve městě si upevňuje moc mafián Černá maska (či lebka) a navrch se zde objeví nový padouch (?) s červenou maskou. Jako bonbonék celého filmu je naprosto lahůdkový JOKER, který hlaškuje a vytvaří skvělou atmosféru a pnutí mezi Batmanem. Máte-li rádi komiksy, batmana a skvělý příběh s animací -> BATMAN: UNDER THE RED HOOD JE JASNÁ VOLBA!

Věž (1993) (TV film) odpad!

Stupido omylo! Dvě slova charakterizující vše co se ve filmu děje. Od naprosto nesympatického Paula Reisera (uvěřitelný hrdina asi jako Bruce Willis pekař), pitomé akční scény, jen dvě (pitomé až na půdu viz. sauna) smrti a navrch počítač co se chová jak uražená 15cka. Navrch bych snad přidal, že dům jak kráva má jen 4 zaměstnance a jednoho šéfa. Opakování je matka moudrosti (a tu neměl nikdo z filmového štábu) a zvolám "STUPIDO OMYLO"

Repo Man (1984)

Nevím co za kultovního se na tomhle dá shledat? Unylý Emilio Estevez jako exekutorské ucho či absolutně mimozní příběh s mimozemšťany? Ke všemu mi nešlo do hlavy co za divnou tajnou službu najímá pouze a výhradně blond lidi? Každopádně pár vtipných scének z prostředí exekutorů se najde, ale to je tak vše. Vůbec bych jsem nepletl Pulp Fiction. Už jednak tím, že v něm hraje plejáda skvělých herců. Tohle se opravdu moc nepovedlo a dokazuje to totalně vypatatlaný konec. Měl jsem jinou představu o ujetosti, tohle bylo až moc hloupé. (Viděno na Prima Cool)

Počátek (2010)

Až se z toho probudím, tak napíšu komentář.