Saw 3D (2010)

Oproti předchozím dílům (od SAW4) kvalitativní zlepšení. Past střídá past, krev stříká a dokonce se objeví i napětí. Jen mě hlavní záporák (ten santův zlý elf co pak rád bodá nože do brad) si tak krapet hraje na Bronsona a vše kosí stylem ¨Přání pomsty¨. Chyb je film plný (např. chování policie) jako ementál děr a konečná pointa dává pěstí (záporným způsobem) celé sérii. Pokud si tvůrci vytvořili něco jako berličku pro pokračování ať jdou do háje. Za chvíli budou vraždit i šmoulové a to rovnou 3D. Na to jak série začala a pro mě skončila stále kvalitní trojkou. Pozor spoileroidní otázka: Jak mohl mít napsaná čísla ve svých zubech, když si je poprvé vytrhl on sám?

Benga v záloze (2010)

Ferrel jako velký pasák Žralok valcuje! V souboji s Poldové jasný vítěz > K.O.

Poldové (2010)

Průměrná komedie o dvou poldech co více kecají než konají. Bruce Willis místy paroduje sám sebe, Tracy Morgan je otravnější než Chris Tucker a Sean William Scott zemře dřív, než začne více bavit. Po většinu doby je trapnost nad vším. Akce ušla. V souboji s Benga v záloze jasný poražený. Kevin Smith dostal velké peníze, relativně silné obsazení, ale také okovy. Kevine zklamal si mě!

Kajínek (2010)

Překvapení na poli českého filmu a první povedený pokus o akční thriller světového zvuku a lesku. Zklamání co se týče příběhu a samotného vykreslení Kájínka. Takto to vypadá jako dobře točená epizoda se seriálu Slavné historky zbojnické. Kajínek je zde za velkého a urostlého zbojníka co bojuje proti vrchnosti a div na útěku nerozdává zlato. Tak totiž film zapůsobil na mě. Jinak musím Jáklovi a celému štábu vyseknout poklonu, že poprvé u nás vypadá akční thriller jako točený za oceánem, nepůsobí televizně a ani trapně. Film má vynikající obsazení vedle (R.I.P.) skvěle slizkého a odporného Vladimíra Dlouhého je tu jeho bratr a hlavně skvělá volba na Konstantina Lavroněnka, který je v té kůži mediálního vězně kurva jako doma. Hodnocení je tak 3,5 a to poctivých. Doufám, že Jákl by mohl točit akčně laděné filmy (ne-li přímo akční bomby) i nadále, protože to u nás nikdo neumí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Zručně odvedená práce, která je hlavně vidět v prvních 30 minutách (úvod, útěk z domovů) a pak na konečných 30 minutách (samotná akce s Dobym, posledni záběr Voldermorfa) . Mezi tím je však nudná vata, kdy se někam pořád chodí a mele pantem ve stylu tuctových telenovel. Yates tak nevyšel ze svého stínu předchozího dílu a jen se drží toho svého. To znamená, že se vše tak nějak děje a film tak opět zachraňují momenty ke konci + úvod (překvapení pro mě). Dalo by se najít i uprostřed zajimavá místa (moc jich ale není). Např. loutkové vyprávění legendy o relikviích smrti. To však nezakryje jinak nudné putování sem a tam a stanování v lesích, které mi už vše začne připadat jako bych koukal na nějaký pořad ve stylu Receptáře s podtitulem "Harry Potter jde kampovat". Rozhodně si myslím, že film měl být jako celek (!!!) a neměl se dělit (tady se hrabivost Warnerů prokázala). Pokud by byl film jako celek jeho téměř hodinu nudná pasáž by se smrskla na sotva 15 minut, kdy by se člověk mohl vydat na WC. Jenže to by nesměl být dolárek mocné kouzlo. Jsem rozhodně zvědavý jak se popere Yates s bombastickým finále a jak to celé nechá zapadnout do sebe a zda konečně udělá pořádný kick-ass jak se patří anebo zůstane u průměrného řemesla.

Fantom ráje (1974)

Ujetost na entou, která se ještě vynásobila dvojitou dávkou perverze, která se objeví hlavně v konci filmu. Jednou si tak brouzdám televizí a na PRIMA COOL se objevilo tohle. Přepínal jsem to radši mezi všemi kanály a ty kousky co jsem viděl mě rozhodně udivilo co to De Palma v začátku za hovadiny točil. Písně mě nechytly a co více hlavní hrdina je hnusný a odporný jak Paroubek v bikinách. Radši si shánějte thrillerovské a mafiánské Palmovky.

Na tuhle nemám (2010)

Hodně příjemná a sympatická romantická komedie. Obsazení je hodně příjemné a např. ta superholka se mě taky líbila. Absence kanálních vtipů jsem také uvítal. Povedené trapasy a vtipné situace pobavily jak měly. Nakonec ten žánr nebudu tak přehlížet, pokud budou vznikat filmy jako tento.

Grindhouse: Don't (2007)

Co rozhodně udělejte, je se podívat na tento fake trailer. Myslím si, že většina by se měla natočit!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Předlohu neznám a očividně Edgar Wright jí zná víc než svoje boty. Což není špatné znamení, protože filmů podle komiksové předlohy se povětšinou nedostává režisér co má předlohu v merku. V poslední době bych řekl, že tento rok to byl KICK-ASS a pak vše letmo čerpá. Bohužel však díky neznalosti předloze jsem místy koukal jak tunel Blanka. Co cením je neskutečné množství skvěle ukotvených nápadů a samotný princip boje na bázi nečeho jako TEKKEN či MORTAL KOMBAT se mi postupně zalíbil. Jen bohužel ta romantická linie je zde opravdu jako doplňek nemluvě o všech ostatních postavách mimo hlavního hrdiny. Sám bych upřednostil tu malou číňanku, protože se mi Ramona až tak moc nelíbila. Btw. Michael Cera bude ty lůzry hrát asi až do 50!

Škola superhrdinů (2005)

Disneyovsky slabý odvar z Úžasňáků. Bruce Campbell jako učitel plus!