Alenka v říši divů (2010)

Divák v říši slibů a ještě i 3D Trailer, mediální kecy a hlavně jméno Tim Burton pro mě důvody proč se těšit na možná jeden z taháků roku 2010. Samotný film vychází jen letmo z předlohy. Zde Alenka se po letech vrací na místo čino jako zloděj se sklerozou. To co si z knihy nebo jiných adaptací pamatujete, se zde promítne jako flashback za 15 vteřin. Mám (a to i nejen já jak zde čtu) pocit, že tento příběh a i scénař se psal stylem "a co kdyby jsme tam dali tohle a tohle.....jo to by se dětem líbilo...a hlavně v 3D". V 3D jsem film neviděl a tak si uberte nebo přidejte hvězdu pokud 3D máte za sebou. Mě teda vadí zneužívat 3D jen na věci jako házení věci na diváka. Móda 3D by se měla naučit aspoň tento formát využít né zneužít. Jinak celková audiovizuální obálka filmu je skvělá. Svět Podzemí je pěkně udělaný a konkrétně noční úprk lesem má atmosféru. Elfman se sice nepřetrhl, ale vytvořil standartní hudbu ve stylu Edvarda či Karlíka. Teď by se však dalo argumentovat. No jo, ale i Avatar měl příběh nic moc a audiovizuálem zboural vše. Tady však říkám, že Avatar 3D totálně využil. Alenka 3D zneužívá stejně jako to udělal Columbus. Aby se Alenka nestala jen omalovánkou má Miu, Helenu, Annu a pak Johnnyho. Silná 4, kde suverénně táhnou bok po boku (chvíli i ve filmu) Helena Bonham a Mia Wasikowska. Srdcová královna je kouzelná, arogantní a hlavně zábavná. Její "setnout hlavy" by bez ní znělo omšele, když zazní tolikrát. Alenka je také kouzelná, naivní a ke konci akční. Není se ani čemu divit. Film je soubojem Alenky vs Srdcová královna. Kloboučník je zde evidetně kvůli Johnnymu silně protěžovaná osoba. Johnny si Kloboučníka může zařadit do šatníku standartně výstředních postav. V minulosti však rozhodně daleko více vyčníval. Bíla královna pak už jen byla ozdobou. Zbytek postav mezi touto 4 pobíhá, prohodí pár vět a zmizí. Spoiler: závěřečná bitva mi připadala směšně (Kloboučník s mečem delším než on přebije zkušeného Srdcového prince - Alenka v brnění se ohání mečem )...Takže Alenka ani líp dopadnout nemohla. Disney si chtěl vytvořit své další Piráty. Do režie dokopali (nevěřím, že by Burton toužil) jméno, které mělo přivést i jiné diváky. Alence chybí pohádkovost, hloubka postav a jejich nějaké odhodlání (králík jde s tím kdo nejlíp platí) a především větší věrnost předloze. Konec s velkou podnikatelkou Alenkou má mít jaký podtext? Děti zabte pohádky a jděte hrdě budovat kapitalismus! Jak by asi vytvořil Alenku Michael Moore? Chcete-li opravdu temnou Alenku, sáhněte tedy na Švankmajera a to není ani 3D >>> http://www.csfd.cz/film/8790-neco-z-alenky/ P.S.: Nejhorším Burtonem je i po tomhle Planeta Opic

Alenka v říši divů (1983) (seriál)

Pamatuji si tohle z ORF a lidi opravte mě: tohle dávali i u nás ne?

O kapitalismu s láskou (2009)

Někomu ukradnu myšlenku: Nejslabší Moore! Poslední Moore působí jednoznačně bez obalu a rovnou tlačí diváka do pozice jakou Moore chce. Vím, že tohle on prostě dělá. Jenže dříve se člověk i během dokumentu bavil a cítil i nadhled a člověk si pak dokázal i udělat svůj vlastní názor. No jasně dyť Moore je levičák a brojí proti USA dneška a glorifikoval např. Kubu. Jenže tady ty ubulené obličeje už působí za 1) tohle téma už člověk viděl vícekrát...mě to připomnělo jistý dokument o bankovní nadvládě světa. 2) bohužel se mě americký kapitalismus v 50.letech nedotkl. Tady je velký kámen úrazu. Tento dokument je výhradně USA USE ONLY. Vše je tam vysvětlováno prostému americkému dělníkovi polopaticky a jsou mu dány příklady, které chápe a zná. V případě Střední Evropy nepoužitelné. Palec nahoru mu dám a i hvězdu navíc za tu pásku u Wall Streetu. S čím přijde Moore příště?

Na hraně temnoty (2010)

Neznám původní televizní sérii, kterou také režíroval Campbell. Možná by se mi to bez Mela nelíbilo. Co si budem povídat Mel ani po letech neztratil nic. Celý film drží nahoře a jeho "nasraný ksicht" by mohl rozřezávat stromy napadené kůrovcem. Celá ta linie pomsty je perfektní. Campbell akci umí a např. při likvidaci protijedoucího auta bez mrknutí oka, je naprostá lahůdka. Bohužel film sráží konspirační linie, která to celé defacto způsobila. Této linii se nevěnovalo tolik enegie a proto tak dopadla. Je prostě protiúčinná. Tady se film měl buď držet linie pomsty anebo to od začátku být politický thriller s konspirací. Obě věci dohromady nefungují a to bohuže srazilo jinak technicky dobře odvedený thriller.

Chůva v akci (2010)

Jackiemu už je 56 let a jak jsem někde četl tak postupně bude víc a víc ustupovat ze scény. Možná se do budoucna přesune na režisérské křeslo. Doufám, že o něho film nepřijde uplně. Tohle hodně vysvětluje jak film dopadl. Chůva v akci si nehraje na nic než čím je. Je to oddychová rodinná komedie hlavně pro dětské publikum. Ve filmu se nenadává,neteče krev (snad jen jedna kapka), bitky nejsou brutální a vše to má tzv. USA FAMILY LOOK. Na filmu mi však vadily 2 věci. Jako dospělého mě ty 3 děti neskutečně otravovaly. Ta druhá věc je pak viditelná i ze satelitu na oběžné dráze. Chůva v akci nevlastní inteligentní scénář a není zrovna výkvětem toho nejlepšího na poli filmu (ruský tým záporáků přehravá jak to jen jde). Na druhou stranu Jackie stvořil v USA daleko horší patvary viz. v úvodu scéna z TUXEDO. Nakonec už v začátku je pěkná akční scéna. Osobně se nejvíce bojím remaku Karate Kida, který dle traileru už dopředu vypadá jako neskutečná blbost. Pokud bych si měl v nabídce kin nyní vybrat kam s rodinou klidně bych je vzal na Chůvu v akci.

Legie (2010)

Proč Legie nezůstala jen u traileru? Trailer byl skvělý. Dýchal béčkovou atmosférou, apokalypsou biblických rozměrů a vcelku příjemným obsazením. Film si vzal trailer a mezi něho nacpal tunu či snad 100 tun nudné vaty jako tepelnou izolaci. Takový potenciál to mělo. Takové béčkové očekávání jsem měl. Legie se na béčko tváři moc vážně a na vážný film má až moc nelogičností a béčkové omáčky. Bettany může být sebevíce cool, nosit více zbraní anebo trousit moudra jak chce, ale Legie je špatně napsaná a zrežírovaná. Nevím co tu dělá Dennis Quaid? Zřejmě měl být záruka serioznosti filmu. Bettany a jeho archanděl Michael zachraňují doslova vše ve filmu. Jakmile je ze scény pryč je vše v ruinách. Postavy jsou nesympatické (nikoho mi nebylo líto a nepřál mu žít dále), chovají se nelogicky (záchrana dítě s jednou pistolí hned 2 postavami) a nemají žádnou scénu, kdy by vás posadily na zadek. Jediné plus filmu je jeho absolutní přímočarost. Už po 20 minutách víme co se děje a jen se čeká co se bude dít dál. Bohužel i přes pár dobrých scén (začátek bezradnosti, první zkouška síly anebo příchod Gabriela) je film chaotický (kamera skáče sem tam), akční scény postrádají koule a je jich pomálu. Legie tak následuje Knihu přežití, kde se taky pořád kecá a kecá sláma. Vrcholem filmu jsou pak dialogy na střeše bistra. Tohle je jen ukecaná blbost pár excellánc. Další zklamání roku 2010!

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Doufám, že se díval Vachler! Jenže já bych rozdal DVDčka s udílením oskarů celé populaci. To jen proto, aby konečně poznala, že galavečer s udílením cen lze udělat zábavný a zajímavý. Duo Martin x Baldwin se dobře doplňovalo a jejich parodie na Paranormal Activity bylo to nejlepší z celého večera (ehm modrý Ben Stiller musí prominout). Takhle se pánové kolem českého lva dělá parodie! Jediné minus bych viděl v neustále delším a delším děkováním. Měl jsem pocit, že se zhodnotí i stav cateringu na place. Ohledně sošek: za hudbu jí měl dostat Zimmer, režii Tarantino, scénař také a Avatar všechny technické ceny. Naprostý souhlas s plukovníkem Landou a Up. Mimochodem Clooney asi ráno chytil přes satelit předávání českých lvů a proto chytil ten divný xicht a nudil se. Neil Patrick Harris rulezzz!

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Američané si vemou řecké mýty a báje a hodí jim dnešní cool kabát. Jak to dopadlo? Špatně (jak překvapivé)! Chris Columbus evidetně dostal jen 5 stránkový scénář se slovy "tady máš melouny, udělej z toho rodinnou podívanou alá Harry Potter". Columbus tak vzal melouny a dal je hercům, aby jejich jména odpoutaly pozornost od nelogičností a děroplnosti scénaře. Bohužel pak nezbylo tolik potřebných pěnez na počítačové efekty, které jsou a to říkám nic moc. Měl jsem i pocit, že to celé je jako ukradené ze Souboje Titánu. Jediné plus filmu je fakt, že jde rychleji dopředu než samotní hrdinové. Během půl hodiny je náš hrdina už na cestě záchrany své matky! Takže žádné dlouhé vysvětlování mytologie ani seznámení z hrdiny. Tohle krapet připomína akční RPG, kdy po cestě člověk nabere další členy do party a hrrr na obludy. Stejně jako tyto tupé a přímočaré hry i film mě začal po chvíli nudit a nenabízel mi nic. Už po hodině jsem si přál konec. Nejvíc WTF momentů člověk zažil v Las Vegas! Mimochodem z celé řady herců dostal asi Sean Bean nejméně, protože jeho absolutně znuděný výraz krále Bohů naprosto vystihoval moje pocity během a pak i na konci filmu. Jen né další díly, protože pravidlo dvojek by pak naznačovalo: více akce, více znuděných herců, více nudy! Percy Jackson neukradl blesk, ale mých 118 minut života. Chci je do slunovratu zpět, nebo se mi splaší kladiva.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Ještě blbější/tupnější/ubulenější/nudnější než první díl této telenovely pro nezletilé dívky. Film jsem shlédl jen z důvodu ryze vědeckého. Jako průzkumník jsem chtěl vidět ten megahype, kteří někteří vyvyšovaly výše než Avatar! Pokud někdo vytýkal průměrný či prostoduchý scénář u Avataru, pak u Nového měsíčku žádný ani nenajde. Herci jen tak stojí a čumí do blba při čtení svých replik. Repliky jsou pak vytáhy z pár dílů časopisu Bravo-Girl. Samotný film je pak rozpláclé,roztáhlé a zapáchající ho*no, které vyprodukovali v Hollywoodu. Kristen Stewart pochopím, že si zde buduje svojí fan scénu, které je hraní u zadních partií. Knihy bych nikdy nečetl, protože by se mi z poličky smáli Tolkien,King anebo Barker. Takové ponížení bych jim neudělal. Tohle je regulérně TOP OPDAD roku 2009! Btw. jsem heterosexuální muž s mozkem a tudíž nejsem cílovou skupinou filmu. Díky bohu!

Moulin Rouge (2001)

Přiznám se: Nemám rád muzikály. Hlavně ty novodobé! Byť dvojice Kidman x McGregor opravdu fungují, tak mě veškeré to pozlátko a barvy nechytly. Holt někdo holky a další vdolky.