• Pohádka

Šťastné a Veselé (2005)

Za deset minut začne dělostřelba, pojďte se schovat k nám do zákopů, nabídne německý oberleutenant (nebo jak se to píše :-)) skotskému a francouzskému veliteli, se kterými si na Štědrý den připil šampusem. Za doprovodu dud, na které hraje skotský duchovní, zpívá Tichou noc německý tenor...Běhal mi mráz po zádech a občas jsem hezky bulela. A určitě si to pustíme o Vánocích. Báječný film, tak protiválečný, jak jen to jde.

Na vlastní nebezpečí (2007)

OMG, už dost, prosííím. Marně jsem čekala na napětí a akci, ještěže tam byl Karel. Totiž, Miroslav Krobot :-). Za snahu o ten český akční film jedna hvězda. Ale to jen proto, že mě doma vedli k tomu, že bych měla být soucitná a ocenit alespoň snahu, když už výsledek stojí za...bzum.

Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)

Eliška Balzerová exceluje.Moc bych to chtěla vidět v divadle a nejen na obrazovce. 27.4.2011 Hurá, viděla jsem to a bylo to prostě VYNIKAJÍCÍ!!!

Hanebný pancharti (2009)

Výborný film. Ale dala bych jen 4 hvězdy nebýt vynikajícího Christopha Waltze v roli plukovníka Landy. Jeho výkon mě přiměl dát plný počet. A málem bych zapomněla: "Italština" Brada Pitta je dóst dobrá :-):-):-).

Vyjednavač (1998)

Výborný thriller, u kterého mrazí, protože to takhle prostě může být i v reálu. A ústřední dvojice Samuel L.Jackson a Kevin Spacey snad ani jiná než skvělá být nemůže, takže jasné 4 hvězdičky.

Hra (1997)

Myslím, že budu jedna z mála, ne-li jediná, kterou totálně rozčaroval a absolutně nenadchl ten konec. Proto jsem taky stáhla na tři hvězdy jako u průměrného filmu. Jinak bych dala 4. Sice hodně přitažené za vlasy, ale hodně napínavé a byla jsem strašně zvědavá, co z toho vyleze. Ovšem obrácení Ferdyše Pištory po americku...a na konci ještě ta skoro láska na první pohled. ..:-(

Vysloužilí lvi (2003)

Kouzelný film, který jsem viděla už několikrát a pokaždé ho znovu vidět chci. Pánové Duvall a Caine jsou sqělí. 22.8.2010 opravuji: včera jsem to viděla znovu a přidávám pátou hvězdu.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Doba ledová mě prostě baví a v 3D zpravcování je to moc fajn zábava. Adoslescentní dítko se na animák nehrnulo, byla jsem tam s přítelem a královsky jsme se bavili. Takže doporučuji (ale vyberte si 3D verzi, jak už tady někdo napsal, jinak by se animáky snad už ani dělat neměly).

Ztracené město (2008) (TV film)

Mám ráda dobrodružné filmy, kde se míchá archeologie s napětím, a když je tam ještě moře...paráda. oddechovka, většinou toho moc nečekám,ale prostě se koukám. Ovšem tohle bylo vážně děsný. tedy, ať nekřivdím, do chvíle, než hrdinní bratři v doprovodu svých slečen a pronásledovaní podlým zrádným knězem vlezli do něčeho, co připomínalo velín jaderné elektrárny a spasili svět, to šlo. ovšem pak, škoda mluvit. Jedna hvězda a víc ani ťuk.

Nejlepší léta slečny Jean Brodieové (1969)

Maggie Smith mám moc ráda, ale o tomhle filmu jsem nevěděla :-(. Dneska jsem ho viděla a je škoda, že mi byl tak dlouho utajen. Výborný a vynikající Maggie Smith. Jen tak na okraj: taky se vám zdá, že Gordon Jackson vypadá stejně jako v Profesionálech :-)?