• Pohádka

Kukačky - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Trochu jsem se bála, jestli 2. série udrží tu vysokou úroveň série první. Naprosto zbytečně, první díl mě zcela vtáhl a skoro mám pocit, že to bude ještě lepší než série první. Za mě velikánská spokojenost.

Promlčeno (2022)

Tak tohle bylo sakra dobré! Nejlepší český film za hodně dlouho. Chytne a nepustí až do konce. Ani nepamatuju, kdy mě nějaký český film takhle vtáhnul. Skvělý Karel Roden, Bára Bočková, Vilma Cibulková a Denisa Barešová.

Přání Ježíškovi (2021)

Láska nebeská po brněnsku mě pohladila na duši. Jo, možná je to kýčovité, určitě v mnohém předvídatelné, ano, je kravina, aby se všechno vyřešilo jen proto, že je Štědrý den... a co jako? Valentýnka Bečková je neuvěřitelně nadaná dívenka, líbily se mi i ostatní děti a na konci jsem slzela. A zcela jistě budu slzet opakovaně, hlavně o Vánocích.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Moc povedená pohádka. Líbila se mi mnohem víc než pohádka štědrovečerní.  Příběh, výprava, herci... krása.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Oproti jedničce o dost slabší, hlavně mě spíš obtěžovaly písničky, které mi nijak povedené nepřišly. Tedy až na tu "hrncovou" od Noida, ta byla dost dobrá. Dala bych 2,5, což nejde, tak za Veroniku Kubařovou a Ondřeje Vetchého (jak je možné, že ten chlap vypadá tak skvěle, že kdybych nevěděla, jaký je mezi nimi věkový rozdíl, vůbec by mě nenapadlo, jak velký je...) tu půlku přidám.  Krakonošovo tajemství se mi líbilo mnohem víc, za mě měla ČT na Štědrý den nasadit právě to.

I dva jsou rodina (2016)

Nádherný film, Omara Sy mám hrozně ráda už od Nedotknutelných a malá Gloria Colston byla krásně přirozená. Pochopitelně jsem posledních 20 minut pobrekávala a na konci jsem řvala jako želva. A určitě jsem tenhle krásný film neviděla naposledy.

Předvánoční večer (2019)

To bylo prostě kouzelné. Hlavně nesmíte moc přemýšlet, hledat logiku a tak. Prostě... budou Vánoce a pohádky k nim patří. :-)

Vánoce s tebou (2022)

Pohodové podívání v sobotu večer, když v telce nic nejde a nemáte chuť číst. Jak už tady někdo psal, český dabing děs, já jsem nevydržela těch 35 minut jako uživatelka Kekik, přehodila jsem to na angličtinu s titulky ani ne po 5 minutách. :-) Při pohledu na tu šílenou výzdobu u Miguela doma mě jen napadlo, že něco tak hrozného bych doma nesnesla, ani kdyby mi platili. Ale jinak za mě docela příjemný film.

Bohéma (2017) (seriál)

No, že by mě to extra uchvátilo, to ne. Ale naprosto mě uchvátili pánové Javorský, Dlouhý a Plesl! Ale i ostatní hráli výborně, Mac Frič Petra Stacha byl taky hodně dobrý. Jen přemýšlím, jestli pan režisér nějak ujíždí na pánských zadcích... V každém díle byl záběr na nahé pánské pozadí aspoň jednou. Obešla bych se a v některých záběrech to bylo celkem zbytečné. A Marvana asi mám o dost méně ráda než dřív.

Balthazar - Season 3 (2020) (série)

Na rozdíl od uživatelky Kolemjdouc já jsem nevydržela, ale těším se na každý díl, protože je to seriál, který mě baví, zajímá a těším se na 4. řadu. A samozřejmě Tomer Sisley je k sežrání.