Lovci hlav (2011)

Tomuto sa hovorí vydarené spracovanie knižnej predlohy! Kniha bola úchvatná a film ako by jej zo stránok vypadol. Chválim.

Sněhulák (2017)

Tento film nemôže dávať logiku ani tým, ktorí knižnú predlohu nečítali.. ako prepáčte, ale je to tak. Toľko nelogických a nevysvetlených momentov ako v Snehuliakovi, som už dlho nevidela. Scénár proste dobabrali a film už nič nezachráni. A ani nehovorím, že tie úžasné zvraty a kľúčové momenty z knihy zanikli v ničote alebo ani neuzreli svetlo sveta (napr. sklerodermia a milión iných..). Hodnotenie je vlastne (asi) za to, že som to nevypla, ale vydržala som sa na hordy snehu pozerať až do konca.

Polibek prokleté duše (2012)

Neoriginálny/predvídateľný príbeh s dobrou kamerou a peknou hudbou (aj obsadením). Neviem ako som sa k filmu dostala, ale nemyslela som, že niekedy uvidím Mila v takejto úlohe.

Death Note (2017)

Znalcov Death Note tento film asi moc nepoteší - a žiaľ patrím k jedným z nich. Ale ja som to čakala, už ako vyšiel trailer! Tak geniálne premyslené anime sa nedá narvať do tak krátkej stopáže. Vadilo mi veľa vecí, ale najviac pravdepodobne to líznutie povrchu deathnotu, prebranie myšlienky a postrádanie hĺbky. Postavy boli zbrklé, ako keby nerozmýšľali - nechali sa viac ovládať emóciami ako chladným rozumom - a to mi ani na Lighta ani na L. nesedelo. Ryuk, ktorý nepovie "juicy", nie je Ryuk. Ale nejdem to tu už pitvať a potápať. Ak by som nepoznala predlohu, asi by sa mi to páčilo. A ako to bolo pri prerábke Rocky Horror, aj teraz dúfam, že táto "prerábka" dostane mladých, pre ktorých je tento film prioritne určený, k anime.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

A pre toto som si zrušila FB a Instagram - nie sme šťastní a ani nejaký sprostý lajk to nespraví, aj keď sa budeme tváriť, že áno. Ďalší z dielov, ktorý nám ukázal ako moc blízko sme takejto smutnej realite plnej pretvárky.

Nerve: Hra o život (2016)

Okej, fim viac menej ponúkol všetko zaujímavé v traileri, ale aj napriek tomu, že bol dej priehľadný, našli sa momenty, pri ktorých ma zaplavil taký pocit úzkosti, že som bola v jednom kŕči, kým moment neprešiel (minimálne motorka, rebrík(!!!), vlak (!!!!!!)). Taký moment sa niekedy nenájde ani v najstrašidelnejšom horore a za tú atmosféru tvorcov chválim. Tiež treba poznamenať, že problematika aktuálna (ono sa to deje - BW) - internetom sa šíri kadečo a ľudia sú sprostí a pokiaľ sa dá niečo anonymne, tak prečo by sme niekoho aj nezabili, však...

The Love Witch (2016)

Oceňujem celkové spracovanie tohto podivuhodného filmu! Natočiť v 2016 film ktorý vyzerá ako z minulého storočia, to chce trocha premyslieť. Preplácané tuctom čarodejníckych klišé, lektvarov a ich výparov či rituálov s naháčmi. Chcieť-nechcieť dopozerala som, však kto by povedal nie Elaine? Názov filmu je výstižný. Jediné čo mi vadilo, boli scény z letného slnovratu.

Pátá loď (2017)

Film bol po vizuálnej stránke dokonalý o tom niet pochýb. Rozčuľuje ma však, že príbeh, ktorý je podľa skutočnej udalosti skončí nerealisticky a hlavne otvorene. Ja som chcela riešenie, či už by to bolo niečo pozitívne (niekoho by dobehlo svedomie) alebo negatívne (vieme koho mohli už 500x zavolať).. stále lepšie ako záverečná "plavba na Piatej lodi".

Kráska a zvíře (2017)

Všetci to tu zrovnávajú s Popoluškou, tak pôjdem s davom - mne sa Kráska páčila viac ako Popelka. Možno sa na tom podieľa aj fakt, že Krásku mám radšej (ak beriem do úvahy klasické Disney rozprávky). Ale isto vyhralo aj to, že Kráska je muzikál a tie proste milujem. Plus Emma v hlavnej úlohe! Moje srdce od šťastia len tak skákalo. Páčil sa mi ten moment prekvapenia na konci, keď sa predmety začali meniť späť na ľudí (keďže som nepozerala celé herecké obsadenie dopredu) - a zisťujem, že je tam aj Ewan (ako som predpokladala podľa hlasu). A keď už sme na konci, tak pochválim krásne záverečné titulky.

Nebe a led (2015)

Toto by si mal každý pozrieť. Pôvodne sa mi samej moc nechcelo ísť do kina, ale som rada, že som šla. Nejako som totiž prehliadla, že je to reálne a v podstate môžme povedať životopisné. So zaujímavými zisteniami a s reálnymi archívnymi zábermi z prvých arktických výprav. Škoda len, že to už vo svete chodí tak ako aj spomínal pán Lorius - síce mu dajú na staré kolená ocenenie za prevratné zistenie, ale to že ho nikto nepočúval, keď sme mohli niečo s tým robiť, je to čo zamrzí. Cena to späť nevráti. Ani to čo sa deje.