Jack a Jill (2011)

Adama Sandlera mám rada a som aj za každú srandu ale zase všetko pozná svoje hranice.. Odtiaľ potiaľ.. Jack a Jill ju prekročili a nebolo to v dobrom slova zmysle. Moc prehnané fóriky a nereálne situácie (oslík s rozčapenými nohami, Jill na skútri v bazéne), iritujúca Jill. Ono ani nerobil problém Sandler prezlečený za ženu, ale tá sprostota, ktorá z postavy vyžarovala. Nechutnosť na n-tú. Homeless mi prišiel ako prijateľnejší človek. A nech sa len na Jill nesťažujem, tak tých creepy postáv tam bolo na mraky. Mexická babka mi až strach naháňala. Jackove deti boli tiež na hlavu. Teda toho adoptovaného som ešte ako tak chápala a aspoň mal rozum ale dcéra nemusela furt s bábikami sa pretŕčať a kopírovať ich štýl.. to bolo od nej dosť neštýlové (:D). Kate Holmes nemám rada ale tu prakticky nebola tak ju ani nejdem riešiť. Al Pacino - nemám slov.. A nakoniec, keď už idem zabrať do záberu Johnnyho Deppa tak mu aspoň navlečiem iné tričko ako s potlačou Justina Biebera!!! Toť vše z mojej strany.

Až tak moc tě nežere (2009)

Tento film poznám už niečo vyše roka a ak som ho odvtedy nevidela 10x tak ani raz. A stále ma neomrzel. Na prvý pohľad človeku možno príde ako väčšina amerických romantických komédií. Má však niečo svoje, niečo iné. Určité okamihy je to pravdivé, inokedy pravdivo kruté. Milujem postavu Gigi. Každá žena sa isto v nej spozná. Možno aj nejaký chlap (ako to bolo s Alexom). Vzťah Jennifer a Bena je jeden z najkrajších. Bradleyho Coopera by som bola miestami preplieskala, jeho postava Bena sama nievie, čo od radosti. Conelly je preňho moc strnulá ženská, niet preto divu, že to s nimi ide dole vodou. A v Scarlettinej postave som sa nachvíľu (nanešťastie) našla (v jej vzťahu s Conorom). Proste jeden skvelý pravdovravný film s vtipom, ktorý roztopí nejedno srdce a spríjemní deň.

Zvětšenina (1966)

Nejako ma to nebralo. Aj keď dobové hity, čo zahrali boli super, presne na to zatrasenie hlavičkou :D A malo to dobrú atmosféru. Ticho ma vôbec do varu nedostávalo, tak isto ako dlhočizné analyzovanie fotiek. Ku koncu som stratila niť pri umývaní riadu.

Blissovy trampoty (2011)

Bezpointový a strašne sa tiahnuci dej s kopou divných ľudí bez kvapky rozumu. Asi do polocičky filmu som nechápala prečo v pozadí hrá hudba, ktorá akoby bola vytiahnutá z Mojej tučnej gréckej svadby. Ešteže sa Lucy Liu pripila a opýtala sa tú "zlomovú" otázku objasňujúcu Morrisov pôvod a tak aj pôvod podivných gréckych melódií. To, že som Blissove trampoty dopozerala len značí o fakte, že som sa nudila a chcela som vedieť či celé toto "dielo" aj speje k nejakému veľkému vyvrcholeniu. A just NIE..

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Som zástancom toho, že knižné spracovanie často predčí to filmové.. V tomto prípade ma však dostali (a preto mi to nedá neporovnať). Síce som skôr zahliadla film ako prečítala knihu, ale musím uznať, že kniha za moc nestála. Pri filme možno oceniť a patrične si vychutnať všetky krajiny, mestá, pamiatky, atď atď, ktoré Liz navštevuje (se vším všudy). Kniha síce obsahuje podrobný opis toho kde sa čo napr. na talianskom námestí nachádza a ako sa dostaneme k super známej fontáne xyz ale to si človek darmo bude predstavovať niečo, čo nemá do detailu opísané. Teda keď sa jedná o KONKRÉTNE pamiatky. A kto by to furt googlil, však? :D Inak Julia sa mi tu veľmi páči, za mojich mladých čias bola mojou modlou, teraz je síce viac v ústraní ale stále má svoje čaro s tým svojím veľkým bielym úsmevom. A mužské osadenstvo len posilnilo moje pozitívne ohlasy na tento kúsok! Neodporúčam pozerať ak ste hladní :D

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Nechala som sa včera zlákať na tento vraj najdepresívnejší film za poslednú dobu. Po dopozeraní som si hrdo pomyslela aká som super odolná a pousmiala sa, čo to všetci žvástali o tom, že budem mať chuť sa odpáliť. Bolo to mega dobré od A po Z a šoklo ma to ale nemala som žiadne stavy vymykajúce sa normálu. Až v noci som sa zobudila a začalo mi to zase chodiť po rozume. Čo je to za film, že mi nedá spať a núti ma o pol 3 ráno zamýšľať sa nad tým, prečo ten Kevin bol taký aký bol, čo ho nútilo správať sa k vlastnej matke tak neľudsky? To že Kevinovo narodenie pre Evu nebol práve príjemný okamih bolo vykreslené ale mohol to Kevin aj pociťovať? Vedel, že tým že sa narodil matke narušil jej doterajší život? Že nebol plánovaný? Preto sa cítil nechcený alebo čo? Ach... "Why?" "I used to think I knew. Now I'm not so sure. " A ak voči otcovi nepociťoval žiadnu averziu, to bol schopný dopustiť sa voči nemu takého činu, len preto aby Evu ranil? Chcel sa jej tak dostať do pozornosti? Však keby chcel, keby sa snažil byť trochu milší mal by jej koľko by sa mu zachcelo. Čo ho nejaký démon odmalička posadol a až kým Eve nezobral všetko a ostali len sami dvaja tak až potom nechal Kevina Kevinom? "There is no point. That's the point. " Áno douvažovala som, podelila som sa o svoje pocity a isto ešte moje dumanie nad týmto kúskom neutíchlo.

Underworld: Probuzení (2012)

Dosť veľké sklamanie. Toto pokračovanie pre mňa nemalo žiaden zmysel a už vidím vzhľadom ku koncu tohto dielu, že môžme očakávať "TO BE CONTINUED".

Purpurové květy (2007)

Troška naivný film. Chcem ja vidieť ako po rokoch stretnem svoju lásku a všetko sa zase dá dokopy akoby nič. A samozrejme tu to môžeme vidieť, jedna veľká "náhoda" a zase je všetko ako za starých dobrých čias na škole. Toto jediné by som tomu mohla vytknúť. Plus postava super "sexy" manžela Selmy Blair - Chazza, mastiaceho si a vrieskajúceho hlášku "som tvoj manžel!" aspoň 3x za scénu, by som úplne zrušila. Totálny pako. Inak to malo niečo do seba. Slabší priemer.

Drawn Together (2004) (seriál)

Obľúbená, originálna, rôznorodá partička opíc tancujúcich pred kamerami! To sú Drawn Together. A ja sa smejem a smejem (občas viac, občas menej) s pocitom, že neexistuje narážka, ktorá by tu neodznela. A preto je Drawn Together také WHEEEEE!

Diktátor (2012)

Aladeen, aladeen!!! :D Ešte teraz sa smejem, keď si vybavím niektoré vtipné scény - a že ich tam bolo požehnane! "You are a really nice man."... "WHAT THE FUCK DID YOU JUST CALL ME!" Takúto aladeen komédiu v kine som už dávno nevidela. Dobre vyhodené peniaze. Trocha to pripomínalo Zohana. Ale Aladeen nie je o nič horší. Ani jeho zaostalejší dvojník - I like goats, I´m so stupid. Everybody hurts prespievané a zvyšná hudba celý dej komicky zaklincovala. Scény s hlavou "Morgana Freemana" boli úplne aladeen!!!

Časové pásmo bylo změněno