Slídil (2014)

Ten Gyllenhall je skvělej. Líp zahranýho slizáka a magora jsem dlouho neviděl. Hereckej výkon je v pořádku, ale hraje až takovýho magora, že je to občas už hodně přitažený za vlasy. Takže do poloviny filmu je všechno v pořádku a pak už spíš člověk kroutí hlavou. 3*

Světová válka Z (2013)

V kině to bylo onehdá za 4*, FullHD verze doma opět za 4*, ale výrazně lepší. Zombie tématika? Asi nejlepší, co se zatim povedla nějak ztvárnit. Pitt si to dává naprosto s přehledem. Jednotlivý lokace příběhu jsou bez nudných prvků, Korea a zvláštní jednotka ala COD, Jeruzalém a jeho napadení, nakonec i to WHO centrum má svojí šťávu a střídá zběsilý tempo stealth tempem. Film přesto odsejpá. Žádný plačtivý pasáže, u kterých by se člověk musel ohlížet po hodinkách. Nezbývá než vyhlížet 2017 a pokračování, na který se rozhodně těšim.

Tři bratři (2014)

Tak jsem si to dal konečně s dcerkou, která to viděla snad po sté :) Říká se, že Svěrákové jsou o parník dál, než zbytek těch, co se nám tu snaží hustit v té naší zemičce filmy do hlavy. Tahle pohádka to dle mě zase také potvrzuje. Hudba je naprosto výborná a musim říct, že až snad na jednu písničku jsou všechny velmi vydařený. Nádherný vokály. Občas jsem si říkal, jestli je to opravdu pohádka pro děti. Ale malá se hrůzou v noci nebudí, tak to snad asi bude cajk :) Efekty pohádky jsou pro českej film opět hodně nadprůměrný, 12 měsíčků jsou udělaní skvěle. Za mě opravdu spokojenost a 4*

Everest (2015)

Ano, proč ne? Ze začátku filmu mi hned přišlo, že hodně pokulhávají dialogy postav. Takový to divný tlachání, jak kdyby nevěděli co říct, znáte to. Nicméně časem přijde zlepšení. Tlachání střídají neskutečný scenérie hory. Některý záběry Everest opravdu vykreslujou jako něco monumentálního a obrovskýho. A taky něco, co umí být zatraceně silnýho a nebezpečnýho. A film to ukazuje. Odvyprávěno zajímavě a určitě jsem nekoukal naposledy. Paráda. 4*

Temné kouty (2015)

Ono to asi v gruntu neni úplně špatný, ale nějak mi tam chybí zajímavější tempo. Odvyprávěno je to hezky, i celá ta linie příběhu vypadá dobře. Místama má film i zajímavou atmosféru. Ale když se ohlédnu na film jako na celej, za týden si na něj asi nevzpomenu. 3*

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tak tenhle film je poctivost sama. Podmanivá hudba, záběry Mexika a hafo málo informací, co se děje, dává od začátku filmu neskutečnou atmosféru. Nikdo toho o sobě radši moc nenamluví. Vlastně netušíme vůbec nic a jenom sledujeme průběh pečlivě naplánovaný záhadný akce a střípky o tom, co se děje, dostáváme pěkně po kousíčkách. Přidejte celou řadu kurevsky výborných herců. Respekt k lidem, co dělají tuhle práci. Poznatek z filmu? Rozhodně Mexiko v budoucnu míjim velkym obloukem. 5*

Focus (2015)

Zloděj kam se podíváš. Od teď dávám pozor na kapsy snad úplně všude. By člověk nevěřil! No a ta Margot, ta ten film posouvá úplně někam jinam. K tomu Willík a máme tu excelentní duo. Funguje jim to pěkně. A tak nějak vlastně funguje celej film. Hercí šlapou jako hodinky do jednoho. Nechybí občasná hláška. Za mě určitě 4* a ano, jděte do toho :)

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Škoda, na rozdíl od jedničky podstatně utahanější tempo. Mlaďoši začínají až příliš probírat, co je správný a co je špatný a řeší se až moc, na čí straně vlastně kdo chce být. Po náramně slibných prvních tří minutách přichází pozvolný vystřízlivění, že film nebude až tak akční, ale spíš rádoby psychologickej. Mlaďoši na svý pouti postupně odpadají, neustále brečí, slzy tu tečou opravdu proudem. A mně taky nad tim, kam se film posunul. Njn, postesknu si po jedničce a půjdu dál. 2+

Fantastická čtyřka (2015)

Tak tohle je první film, u kterýho je cítit pilot k dalším dílům na sto honů. Záporák se objeví 30 minut před koncem filmu, kdy se vlastně začíná teprve něco dít. Tenhle přístup nejspíš tuhle sérii opět zazdil, protože tohle dělá z filmu něco tak polovičního, že to snad ani víc rozpůlit nejde! Myslim, že to chce mít fakt koule pokoušet se restartovat sérii, která už nevyšla, a pokoušet se o to pilotem :D 2*

The Iceman (2012)

Průměrná gangsterka, kterou si zapamatujete snad jenom díky vynikajícímu výkonu Michaela Shannona. Jinak nudný, předvídatelný, až moc zaměřený pouze na hlavní postavu. Za mě trochu horší 3*