Auta 2 (2011)

Infantilná zábava je už aj v Pixare , to čo dlhé roky sprevádzalo iné animované štúdia zavítalo aj k tomu najlepšiemu , Lasseter je lepší šéf oddelenia ako režisér a teraz sa mi to do bodky potvrdilo.

Hra (1997)

Michael Douglas som bol aj ja, aj ja som hral hru, aj ja si chcem zahrať takúto hru v reálnom svete.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

.....pretože táto je neuspokojíva ale v porovnaní s druhou časťou je tam cítiť trocha tej atmosféry z knihy a u konca som mal podobný pocit ako z konca knihy , také stretnutie dvoch parťákov bez pokračovania.

Zrození Planety opic (2011)

WETA podáva po Glumovi , King Kongovi a Na vi ďalší heroický výkon . Ceasar síce prednesie vo filme jedno slovo a jednu vetu ale aj tak z toho človeka zamrazí .

Captain America: První Avenger (2011)

Marvelácky Superman našiel svoj štít a pripravil zaujímavú retro jazdu(inak je zaujímavé sledovať¸ tak nezaujímavého záporaka v podarenom komiksovom spracovaní) , ktorej dojem kazí možno trocha (ne) podarený koniec čo je pre takú postavu len škoda pri supermanovskom filmovom prekliatí... ale snáď v Avengers sa kapitán svojho mená zhostí vo veľkom štýle.

Sunset Boulevard (1950)

Ta atmosféra by pokojne vystačila na tri filmy, najklasickejšia noirovka.

Šéfové na zabití (2011)

Luxusný kasting zaručuje primitívnu zábavu od začiatku do konca. Farrella som nespoznal , Spacey si to dokonale užíva a Aniston je na svoj vek dračica.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Veľmi zjednodušené knižné spracovanie u ktorého si množstvo detailov môžme vycucať z prsta a tam kde kniha naberá na intenzite rozprávania obohatenej o skvelé dialógy film prehráva a jedine čo ešte obstojí sú postavy. PS: už viem prečo chcú Američania svoju verziu...

Transformers 3 (2011)

Pravý letný film , ktorého absencia nejakého rozprávania príbehu s aspoň priemerným scenárom netrápi , bez toho pátosu by to hodnotenie išlo aj hore tak je to za silné tri ! Toto leto asi ťažko nájde nabúšenejší film po stránke efektov a akcie, 3D Transformerom sekne ,Baya krotí a robí jeho akčné scény pozerateľnejšími .