Zelená míle (1999)

Vždy som si hovorieval prečo ma tento film nedokáže totálne uspokojiť , keď v ňom všetko funguje od krásnej hudby po skvele rozkreslené charaktery postáv , vynikajúcich hercov, scenár obsahujúci tak ľudský príbeh... a stačilo úvodné slovo Kinga v knihe o románe na pokračovanie uverejneného v novinách a hneď som pochopil , že to čo je na papieri sa niekedy ani rozpohybované obrázky nemôžu vyrovnať . A na tom papieri je to predsa len krajšie .

Děti moje (2011)

Skvelý Clooney v ako každý rok pretlačovaného filmu vhodného pre Oscarovú noc...

Melancholie (2011)

Vizuálne veľmi pôsobivé a obstojne zahraté v prvej polovičke skvelý Skarsgard a v tej druhej sa aj niečo začne diať inak je to spolok bláznov a polobláznov v cirkuse vedenom Trierom .

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Majster novodobého thrilleru to dokázal a zrežíroval film tak aby na plátne vyzeral dostatočne odpovedajúco knihe ( lepší záver ako ma kniha ) aby každý jeden záber , strih , postavy ( budovanie charakterov postáv dostáva viac priestoru ako samotné vyšetrovanie) , hudba dokonale sedeli v mozaike príbehu . Brilantný film od veľkého režiséra našej doby. Ps: Reznor a Ross valcujú v soundtracku roka ! 100%

Plynové lampy (1944)

Neviem si síce veľmi predstaviť ako vtedy pracovali filmový cenzori ale mám pocit , že mali čo povedať aj k tomu psychickému týraniu ženy , ktoré nebolo tak intenzívne. Inak po všetkých stránkach je to filmová klasika.

Hedvábné punčochy (1957)

Muzikálu kde sa viac spieva ako tancuje a kde až to posledných minút človek čaká na to keď to Astaire konečne poriadne roztancuje , nepomôže ani krásna Ninočka , ktorá by roztopila aj ľady na Sibíri .

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Neurazí , nenadchne , nepoteší ale za návštevu kina to určite stojí ,pretože je to miestami viac prepracovanejšie , výpravnejšie a zábavnejšie. 70% PS: Faktom ale ostáva , že si Sherlock zaslúži lepšie filmové spracovanie.

Warrior (2011)

Nepopierateľné kvality filmu musím uznať , v podstate Hardy to svojou postavou vystreľuje vysoko , vždy keď sa tam objaví . Tvorcovia síce ponúkajú po príbehovej stránke peknú športovú drámu ako to za morom vedia podať najlepšie ale to ich pozlátko v podobe nejakých krásnych záberov , kamerových vychytávok tam chýba. Takže zatiaľ za silné 4+

Vesničko má středisková (1985)

V českých končinách sa v týchto dobách pred 89-rokom točili najlepšie komédie v celej galaxii a toto bol jeden z tých vrcholov , ktorý spoločne s Vrchní , prchni a Marečkom vždy zaručene pobaví.

Carlitova cesta (1993)

Krásna gangsterka vo svojej najlepšej podobe zo začiatku 90-desiatych rokov . Hold Tony Montana zostarol a dostal rozum :)