Svět podle Prota (2001)

Ak by som to mal rozdeliť, tak časť kde sa hralo viac na sci-fi sa my páčila viac ako tá kde to začali prehlbovať do mysterióznych prvkov , herecký súboj o chlp vyhráva Spacey ,predsa len jeho postava bola o trochu lepšie napísaná a zahraná .

Úlovek (2009) (seriál)

Gangsterské to ja rád a toto je fakt nadpriemerné , navyše Hardy je tu totálne skvelý a pritom všetko má ešte len pred sebou ...

Temný rytíř povstal (2012)

Prvá polovica filmu lepšia ako Temný Rytier ( atmosféra by sa dala krájať) , druhá iná ako všetko čo doposiaľ Nolan natočil a ako sám povedal epická . V druhej polovičke je samozrejme pár momentov ( NIE SCÉN) ,ktoré môžu prekážať ale celkovo to vynahrádza skvelý Bane ( z ktorého ide strach) Batman ( ktorý má pár wau momentov " vraciam sa do hry " ) , Nolan skvele zvláda ženské postavy a Zimmerov soundtrack v kine dostatočne duní . Finále potom popiera mýtus super hrdinu . Po druhej projekcii už musím ísť na 100% , prichádzajú zimomriavky a slzy už boli na krajíčku .Posledných 20 minút je strhujúcich a výčitky z predpremiéry neexistujú .

Amazing Spider-Man (2012)

Tak nový Spider-Man dopadol podľa očakávaní na prvé dva Raimiho filmy nemá a oproti jeho poslednej časti ubudlo pár hlúpych scén s tancujúcim Parkerom ..inak je to celkom pozerateľná záležitosť so sympatickou ústrednou dvojicou a záporákom , ktorý možno funguje na stránkach komiksu alebo v kreslenom seriály ale v hranom filme nepôsobí príliš dobre. Dabing uberá logicky hviezdičku a Hornerou soundtrack je viac ako v pohode.

Sněhurka a lovec (2012)

Ja byť na mieste zrkadla vyberiem si za najkrajšiu Theron a bol by pokoj. Snehulienka má svoje klady ( hudba, vizuál, sympatický herci ) a zápory ( scenár , chaotický prestrih scén, minutáž ) vo výsledku je to ale slušný fantasy experiment po všetkých Narniách , Zlatých Kompasoch a prevarených Potteroch aj svieži vietor v danom žánri .

Diktátor (2012)

Je to šialené a zábavne viac k tomu nemám čo dodať :)

Temné stíny (2012)

Burton v prvých 2/3 ako za starých čias s peknou atmosférou , výtvarným podaním scén a humorom , potom príde trocha prestrelené finále , ktoré veľmi nesedí k predtým videnému a kazí celkový dojem ľahkého letného filmu . 70%

Avengers (2012)

Áno prvá polovica filmu obsahuje hluché miesta a trošku omáčky ako náhle sa ale partia Avengerov stretne začína zábava , akcia a veľké finále( "Green Goblini" sú super ) v meste je tak už len logickým vyústením stretu jednej armády proti bande super hrdinov vedenými HULKOM , ktorého vypustia z klietky . Whedon tak dokázal niečo čo sa zdalo nereálne spojil charaktery z farebných zošitov do fungujúceho letného blokbastra a splnil tak najtajnejšie sny komiksových geekov . Návrat do budúcnoti pre nové Millennium.

Kleopatra (1963)

Videl som to na blu -ray , takže klobúk dole pred remasterom obrazu . Kladom filmu je skvelé obsadenie hercov do hlavných úloh a celkom slušná výprava ( ak sa samozrejme nebojuje a kamera nie je veľmi na blízku) inak v porovnaní s o rok starším Lawrencom z Arábie film zostarol a nová verzia je u takejto celkom zaujímavej historickej postavy nutná .

Nedotknutelní (2011)

Ok... príjemný film podoprený " že sa to skutočne stalo" s dobrými hercami , slušnou réžiou a vynikajúcou kamerou ... ale toto sú skôr témy pre tých za veľkou mlákou nie pre Európanov. Na plný počet chýba nejaká veľká scéna , niečo čo človeka prekvapí a vytrhne s nadpriemeru .