Insidious 2 (2013)

Komu se líbila jednička, tak bude zřejmě spokojen i s jejím následovníkem, ale každý byť jen trochu znalý podobné problematiky s normální dávkou soudnosti, to bude muset chtě nechtě odzívat. Snímek částečně pokračuje tam, kde předchozí díl skončil, z druhé části poodkrývá věci minulé, avšak nosné atributy, na které jsme byli zvyklí, zůstaly. Jde především o zdařilé lekačky (jedna je fakt monstr, kdy celé kino poskočilo i se sedačkama :D), balancování mezi realným a záhrobním světem (ten je pak opět trošku teatrální a technicky notně odfláklý) a zlehčování situace v podobě dvou paranormálních výzkumníků, kteří plní do puntíku roli solidních autistů. Dál už je to jen neuvěřitelný recyklát mnohokrát reckylovaného bez jediné špetky vlastní invence, ke konci už trošku chaotický a nesmyslný děj, který jen prohlubuje pocit nedotaženosti a nekomplexnosti (tak jako dalšího Wanova filmu The Conjuring). Pro mě je tohle jen další, jak na běžícím pásu vyráběný, neosobní, ale masově dobře fungující zástupce jednorázové zábavy, model 2013.

Slova (2012)

Příběh o příběhu v příběhu. Něco mi říká, že tahle věc měla velký potenciál, ale čím víc film poodkrývá, tím méně zajímavým se zdá. Což by mě až tak osobně nevadilo, ale na čem snímek z mého pohledu ztroskotává, je ne úplně hluboký emoční zážitek, po kterém jsem tak prahnul. A to si myslím, že nechybělo moc a byla by ruka v rukávě. Pro mě tam chybí nějaká ta hluboká citová hodnota, která vás přetáhne na druhou stranu, chvíli s váma pohrává a když jste nezranitelnější, tak vás rozcupuje na kusy. Ano, přiznám se, už dlouho jsem u novodobého filmu nebulel (je teda fakt, že scéna s plačícím Cooperem je solidní vydíračka) a tenhle vypadal tak nadějně...

Vinylmánie (2011) (TV film)

Pro člověka znalého problematiky spíše povrchně zpracovaný dokument vyzobávající z různých témat různé věci, takže se nic moc komplexního nedozvíte...

Madagaskar 3 (2012)

I když je zde po formální stránce vše v pořádku, nějak jsem nemoh třetímu dílu přijít na chuť...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nejnovější sherlockovská adaptace se opírá dvě zásadní věci - o Downeyho neodolatelný šarm, při kterém mu zbaštíte jak opilého Ironmana, tak Holmese oblečeného za štětku a za všech podmínek sebeironizujího, a o neuvěřitelně propracovaný orgastický vizuál. Vše ostatní hraje do noty přesně tak, aby výsledek tvořil zaručený kasovní trhák. Příběhově trochu až moc rozmáchlé, že se člověk v komplikovaném ději může ztratit, ale atmosféra, akce, humor a další věci jsou v nejlepším pořádku. Zábavná pecka.

Proroctví (2009)

Apokalyptický thriller s geniální myšlenkou, odsýpajícím dějem, překvapivě dobře hrajícím Nicolasem, kupou parádních efektů a ohromujících scén, a ikdyž ten konec je trochu hrot, tak výsledek je opravdu povedený.

Pí a jeho život (2012)

To mě tak mrzí, že jsem tohle propásnul v kině. Film s nenápadným názvem, ale velkým obsahem. S obsahem, který má ten dar, že vás naplní takovým zvlaštím klidem. S trochou nadsázky by se dalo říct, že tohle je indický Forrest Gump - téměř neuvěřitelný příběh o cestě, která sice možná neznamená cíl, ale především připomene, že by člověk neměl nikdy ztrácet naději. Vizuálně i obsahově strhující dílo!

Narozen 4. července (1989)

Film, který poměrně ukázkově prezentuje ztrátu vlasteneckých ideálů, zvlášť pokud od války čekáte něco jiného, než vlastní rukou zmasakrované domorodé rodiny, omylem zastřeleného kamaráda nebo vlastní konec na invalidním křesle. Na můj vkus ale trochu povrchně podané, celou dobu jsem se nemoh na jinak dost silný příběh napojit a náležitě si jej vychutnat.

Jsem číslo čtyři (2011)

Skoro by se dalo říct, že tohle je takovej second hand Superman pro fans Twilight trilogie a opravdu nechápu režisérské ambice postavené jednak na okoukaném a neinvenčním příběhu, druhak na hezouncích a ještě okoukanější US školní šabloně. Krom povedených efektů a vyloženě sympatického kundolapa Alexe Pettyfera není v tomhle filmu naprosto nic. NIC!

Smrt přichází v bílém (2003)

Ještě dlouho si budu klepat na čelo nad nesmyslným a zatím nejvíce zavádějícím hodnocením uživatelů CSFD, protože tohle je ten nejdementnější film, co jsem za poslední dobu viděl. Debilní scénář s nevídaně nesympatickým obsazením i nesympaticky napsanými rolemi, které se točí v naprosto nedostižné olympiádě wtf momentů, kdy nevíte, jestli se máte mlátit rukou do stehna nebo rychle vypnout tenhle nesmysl. Pokud tohle autor zamýšlel jako horor, tak se kurevsky utnul, pokud to zamýšlel jako hororovou komedii (což jsem teda nezaznamenal, ale asi by to částečně vysvětlovalo tu všudypřítomnou demenci), tak se utnul ještě víc. Pro mě zatím velkoplošná debilita roku!!!