• Thriller

Grave Encounters (2011)

Grave Encounters je duchařinka plně nabitá adrenalinem. Divákovi se zpotí čelo i celé tělo. 90 minut hrůzy s ruční kamerou najdete pouze v Grave Encounters. Druhy díl takové štěstí neměl, ale co na tom. Grave Encounters vyděsí na maximum a 2 dny si budete léčit své tělo s hrůzou v posteli a pocitem, že s vámi žije nadpřirozená bytost. Foundfotage si nezískal mou pozornost. Za to Grave Encounters ano. V temných stínech žijí monstra a to je pro mě to pravé ořechové. Grave Encounters je super a vždy skvěle vyděsí.

Sinister (2012)

Tleskám! Sinister je jen z mála horrorů, který si zaslouží Můj obdiv. Při prvním shlédnutí mi klesla čelist a zkoprněla jsem hrůzou. S vynikající hudbou Christophera Younga, s režií Scotta Derricksona a se super hereckým výkonem Ethna Hawka za to ten strach stál. Velice originální námět dělal své. Žádné hloupé převtělení. Ani vymítání, ale pouze strach z pana "Bubáka". Jen doufám, že za pár let někdo nenatočí remake. To by byla katastrofa!

Horor v Amityville (1979)

Režisér Stuart Rosenberg natočil v roce 1979 úspěšný horror "Horror v Amityville" podle knihy Jay a Ansona. Film se vydařil na výbornou. Stal se hitem a dodnes přivede diváky do nočních můr, boje se zlem a kontaktu s nadpřirozenem. Herečka Margot Kidder nastartovala svou kariéru už v roce 1974 v horror Černé Vánoce a Horror v Amityville potvrdil fakt, že si umí vybírat filmy. Horror v Amityville je ukázkou toho, že i skoro po 40 letech dokáže natolik vyděsit, že z toho divák 2 dny nespí.

Já, kocour (2016)

Pro mě ideální film, jelikož miluji kočky.

To (2017)

Na remaky si nepotrpím, ale tento je opravdu kvalitní. Nikdy bych si však nemyslela, že budou 2 části, ale v dnešní době se to vlastně dalo čekat. Přes všechny mé protesty vůči remakům docházím k názoru, že tento snímek akceptuji díky skvělým lidem, kteří jej natočily a kvalitně zpracovaly. Chválím. To se často nevidí, že vznikne remake a Já ho budu uznávat. Zázraky se hold dějí. Bála jsem se. Bavila jsem se a těším se na druhou část.

Chuckyho kult (2017) odpad!

Režisér Don Mancini musí být asi totálně mimo svět. Proč pokračoval (opět) v totální zkáze a absolutně tímto "nablej mi to do kýble" (opět) urazil svůj kult Dětské hry. Proč? Proč? Proč? Povaha některých postav byla mimo realitu a obsazení pitomé Tiffany už bylo nad moje síly. Příliš tuto demenci nezachrání ani Alex Vincent, který hrál v Dětské hře Andyho a nějakým způsobem se prokousal po skoro 30 ti letech do nudného a zbytečného a (doufám) posledního dílu. Nesedlo mi absolutně nic. Hořkost tohoto snímku byla tak silná, že jsem během filmu doufala v brzký konec. Nakonec se i tak stalo, ale na 90 minut to bylo dosti dlouhé. Chuckyho kult dosáhl tak akorát na úroveň "nečum na to, nebo se pobleješ" a je tou nejhorší noční můrou.

Uteč (2017)

Na můj vkus dosti dobré a přijatelné. Divák se nezamotá v ději a ví přesně kam ho film zavede. Hlubiny psychózy a hypnózy jsou někdy až příliš nebezpečné a hlavní (černý) hrdina Chris to pocítí na vlastní kůži. Odjíždí totiž se svou přítelkyní Rose na víkend k jejím rodičům. Nic ale není takové, jaké by mělo být. Roseiny rodiče jsou na Chrise až podezřele milí, což Chris ze začátku vnímá jako vítězství. Pak si ale všimne podivné černošské hospodyně a podivných hostů, kteří přijíždí do domu na velkou slavnost. Černošský chlapec mezi hosty ho vyděsí natolik, že Chris chce okamžitě odjet. Bohužel je už příliš pozdě... Režisér Jordan Peele není žádný nováček ve světě filmu. Ovšem v horrorech uspěl poprvé. Film Uteč je horrorová pecka, která se jen tak nevidí. Má skvělý děj, jenž v divákovi vyvolá dosti obav a šokujících zjištění. Je to film na úrovni a je moc dobře, že tvůrci se do něj vrhli s nadhledem, originalitou a motivací, že se stane úspěšný a vydělá hodně dolarů navíc.

Satan (2006) odpad!

Úchylárna nejvyššího kalibru. Toto bylo i na mě moc. Dementní herci a scénář dohromady. Režisér si dal asi travku a šel se zhulit do bordelu, jelikož tento film byl neskutečně trapný, dementní a zbytečný. Na Můj vkus příliš hloupý. Francouzi neuspěli.

Nezvratný osud 5 (2011)

Nezvratný osud 5 je finální kapitola a narozdíl od jiných sérii nám ukázala, že vše opravdu končí. Mladí lidé přežijí tragický pád mostu a začínají postupně umírat. Klasika. Objevuje se zde i Tony Todd, který hrál v prvním a druhém díle. I když jeho výrok, že skupinu "informuje" zde zazni a že už to zažil, je to vlastně nesmysl, jelikož tuto informaci poprvé použil v prvním díle a jak jistě víme, pátý díl se odehrává před prvním, takže to zažít logicky nemohl. Každopádně tato důležitá chyba tento díl nějak neovlivňuje, jelikož mám Tonyho opravdu ráda a byla jsem nadšena z toho, že si v Nezvratném osudu 5 zahrál. Takže Nezvratný osud 5 dopadl dobře, i když zde opět vládne zlá animace.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Režisér D. R. Ellis to zkusil podruhé zku*vit. Po dosti ošklivém zklamání Nezvratného osudu 2 v roce 2002 se po 7 letech znovu objevil a dostal příležitost opět všechno podělat. Nezvratný osud 4 je druhý nejhorší díl z celé série. Dostáváme se tentokrát na automobilové závodiště. Zde poprvé okusíme hořkost novodobé počítačové animace, která bohužel prorazila i do horrorového světa. Naprostá hnusota. Celý Nezvratný osud 4 je jedná velká kaluž sra*ek. Nic pro mé oči a příště jej raději vynechám.