kleopatra

okres Benešov
sagittarius

1 2 3 4 5 6 12 24 35 46
    • 16.12.2016  21:08

Kdyby to byla parodie nebo horůrek a jmenoval se třeba Noc oživlých vánočních stromků, nepochybuju, že bychom se zasmáli, ale takhle mě zaráží smělost tvůrců s jakou servírují drama, kde si tři chlapi v márnici před mejdanem jen tak na rozjezd zapenetrují s toho času mrtvou ještě vlažnou hérečkou, jako starou housku na krámě. Proti gustu nic, ale i z vývoje událostí a předpokladu, že to divák ochotně spolyká, jsem nějaká otrávená. Konec to narovnal aspoň na ty 2*.

• 7.12.2016  17:12

79%? Lidi jedou v nějaký hypnóze, do který skočili prvním budiž sympatickým dílem, nebo si to nadšení nedokážu vysvětlit. Dva starý kozlové se přetahujou o starou bižutérii a její budoucí kdo ví čí mimino a brodí se u toho nánosem bahna nejprofláknutějších klišé. Ach jo. Jediný důvod dát aspoň jednu pecku byla, na rozdíl od svých spoluhráčů nestárnoucí, Emma Thompson. Vydělala si tu svoje, ale přitom si dokázala zachovat tvář.

• 25.11.2016  10:48
    Love & Mercy (2014)

První předpoklad, aby vás zaujal tenhle film, je znalost Beach boys a jejich písní, případně zkušenost s domácím vězením. Nejsem žádný zažraný fanda, to spíš ten Liverpoolský hmyz, ale jejich hity znám a líbí se mi hodně, takové Good Vibrations považuju za geniální skladbu a když jsem tu viděla a slyšela její aranžování ve studiu, šla po mně husina jak blázen. Vypíchnutý osud Briana Wilsona připomíná psychothriller o pacientech, kteří "mohou kdykoli dobrovolně odejít". Za nešťastné považuji jen obsazení Johna Cusacka, zahrál dobře, ale naprosto se do té role nehodil. 3 a půl a že mi k tomu teď hraje God Only Knows, budiž 4*.

• 14.9.2016  16:33
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Až nebudete mít do čeho píchnout, dejte si Jednu noc. Je to jak zjevení. Nic z dosud viděného mi to nepřipomíná a dežaví je přitom moje prokletí. Co dřív vynést na piedestal? Třeba tu spoustu pozoruhodných hereckých týpků, kdy si říkáte, kde doteď byli zahrabaní a glória, že si někdo dal tu práci je najít, jsou úžasní, nicméně John Torturro tady válcuje všechny a všechno. Co dál? Scénář, režie, kamera, střih. Jedna harmonie. Bez otravných klišé a pokusů oblbovat novátorskými kousky pro elitu. Naopak geniální je Jedna noc ve své čistotě a jednoduchosti, v odkrývání základních lidských věcí a staví kamínek po kamínku z jemných detalů, které se díl za dílem ukazují tím nejpodstatnějším, a v tom, že se rozehrané kostry figur obalují masem a krví a zakusují do diváka svou životností. Před posledním dílem nevěříte, že se vše stihne završit a věřte, že ano a ještě víc a vy koukáte a chcete štípnout, jestli se vám to jenom nezdálo.

• 29.8.2016  09:48

Miluju tohodle chlapíka, celoživotně, neodvolatelně. Není vyplašenějšího dítěte v dospělém těle a Sharon obdivuju za lásku obětavou, ale byla by s ním, kdyby se nudila? Tenhle dokument upozadil hudbu, víc se soustředil na Ozzyho pití a drogy a decimování lidí kolem sebe. Ozzy jako těžký sobec, současně ale své utrápené hluboce miluje. A pak se pomodlí, políbí kříž, který mu na koleně udělal táta a vyjde před dav uctívající ho bez ohledu, jak starý a jak komický už může někomu připadat, a spustí třebáá ... No more Tears, aby nakonec z postele s pohledem na animáček zavolal své chůvě Sharon, že to bylo senzační. No, nezbožňujte ho.

• 28.8.2016  11:28

Pokud máte rádi Segela jako komika, budete si na jeho zdejší komplikovanou postavu a podobu chvíli zvykat. Na Eisenberga si musím zvykat vždycky. Z ranku filmů "Dva ukecaní muži" bych doporučila spíše Jak ukrást Bizona s Hoffmanem nebo Chinese Coffee s Pacinem. Mělké i hluboké myšlenky v obou jsou kultivovaněji napsané, herecké persony a jejich výkony nevyvratitelně úctyhodnější.

• 17.5.2016  19:40
    UnREAL (TV seriál) (2015)

Hm, tak to byl teda superhnůj, natočen ovšem parádně a bez polehčujících okolností, které by žumpu kolem podobných reality šou alespoň trochu omilostnily. Přesně naopak, tušení se ještě připotvrdilo. Špičkový scénář, člověk žasne nad dovedností rozpracovat psychologii celého toho obludária a roztřídit monstra od škodících jen sobě po ubližující dalším z přísavků a manipulantů. Průšvih ale je, že se na to, jako na všechno odporný, nehorázně dobře kouká.

• 17.5.2016  19:14

Už teď mi chybíš je film, který by se mě měl osobně dotýkat a nejen proto, že mám kamarádku od mateřské školky, která by mi možná dala i ledvinu. Catherine Hardwicke mě kdysi na sebe upozornila Legendami z Dogtownu o báječných mužích na létajících prknech a to dá rozum, že jsem tak nějak automaticky očekávala něco podobně očistného. Filmy s takhle náročným tématem natočit odlehčeně přitom vkusně každý neumí, byť by sebevíc chtěl. A tak jsem protrpěla slepenec dramatu ("průběh" nemoci a nepřirozeně rychlá adaptace s potřebou toho ještě co nejvíc stihnout i přes spáleniště) a komedie nacpané otravnými klišé nesčíslněkrát viděnými někde jinde. Dlouho jsem taky neviděla tak dokonale nefungující chemii mezi všemi čtyřmi hlavními aktéry. Chcete-li jít mermomocí do tématu rakovina, tak doporučím spíše (a opět) Cenu za něžnost, klukovské 50/50 nebo rovnou geniální seriál Big C.

• 20.4.2016  08:57
    Prey (TV seriál) (2014)

Typ seriálu, z jakého bychom byli za totky vyplesklí, ale to už dnes nestačí. Ačkoli, ruku na srdce: raději se po sté podívám na jakoukoli epizodu ze starých dobrých Profesionálů, než na další díly Prey, kde z vraždy obviněný detektiv na útěku nechává stopy a otisky na všem, co před ním neuteče na strom.

• 8.4.2016  21:18
    Facka (TV seriál) (2015)

62%? Těší mě, že jsem se nenechala odradit a znovu důvěřovala Lise Cholodenko. Ta ženská dokáže perfektně udržet rovnováhu mezi osobitým civilním výrazem s jemnou psychologií postav a produktem pro diváky, v tomto případě hlavně pro ty, co mají něco odžito a občas se ponoří do labyrintu svědomí, aby si v sobě a ve svých vztazích udělali pořádek. Facka je výloha, v níž se můžem vidět jak v zrcadle, je tu všechno máslo na hlavě. Je tu ale i pozvolná očista a uvolnění. Jedna facka, osm pohledů, bezpočet pohnutek, 5*.

• 24.3.2016  19:30

Sympathy for Delicious (hlavní postava má přezdívku Delicious D) stojí za pozornost bez ohledu na to, jaký kdo máme k církvi a zázračným léčitelům vztah. Tohle téma bývá tenký led, ale Mark Ruffalo citlivě rozložil míru pokušení a viny v různých nuancích a naladil k přemýšlení. Učinil tak spolu s charismatickým Christopherem Thorntonem, v němž vidím největší plus. Nevyžádaným darem stiženého vozíčkáře, který může léčit všechny jen sebe ne, hraje úchvatně, možná i proto, že sám je po úrazu na vozíku a hlavně hraje svůj scénář. Obsazení mých dvou oblíbenkyň Lewis a Linney mě k filmu přivedlo a jsem ráda, že nezůstalo jen u toho. Bez zajímavosti není ani přítomná hudba a věnování Ruffalovu bratru Scottovi, který zemřel střelnou zbraní za dosud nevyjasněných okolností.

• 9.3.2016  15:15
    Vinyl - Raketa (E04) (epizoda) (2016)

Po úvodních dílech, kde jsem marně hledala Scorseseho i Jaggerovo renomé, teď začíná přiostřovat. Mizí dojem snahy zalíbit se všem a začíná vrt pod povrch. Pod vinyl a za vinyl. To se mi líbí, kéž to vydrží.

• 1.2.2016  21:44
    Bílý Bůh (2014)

Dech vyrážející zvěrstvo, na které, prosím vás, nenechte koukat děti, i když je mi jasné, že dnes jsou otrlé a lecčemus zvyklé, ale stejně ne. Holčička a pejsek, kterého její otec nechce přes práh, tak jednoduše sociálně to začíná ... a jako Noc oživlých mrtvol, totiž psů, to končí. Nesmyslné jednání všech postav i zvířat doprovázené samoúčelným sadismem a brutalitou. Metafora? Na to prdim. Psy miluju a právě proto tenhle paskvil odsuzuju k odpadu!

• 20.1.2016  12:03

Sázka na nejistotu měla švih, dynamiku a velkou snahu objasnit finančnické kejkle i největšímu tupounovi, nejspíš nás je víc, kdo to ne do detailu pobral, nicméně že se neřítíme do průseru, ale už se v něm pěkně dlouho brodíme, jsem pochopila, kéž bych mě tak čapl každý film, kde rozumím naprosto všemu.

• 19.1.2016  21:22
    Humr (2015)

Netuše, do čeho jsem to šlápla, si řikám: Trier? Haneke? A ono ne. Někdo úplně jinej, ale přibližně postiženej. V jedný totce nesmíš být singl, jinak z tebe bude zvíře, v druhý se nesmíš párovat, leda by sis chtěl vykopat předem hrob. Pecka nápad, bizarní podmínky a pravidla, ALE! strojově a bezemočně jak panenky na klíček hrají všichni, takže jistě vklad režiséra, ale nechápu proč. Vadilo mi to. Jinak je humr něco, co se každý den vskutku nevidí. Jdu na Špičák :).

• 8.1.2016  12:07

Kdyby The Walk natočil Zemeckis jako Stone The Doors, bylo by to o nakažlivé vášni, díky níž máte chuť se zvednout a aspoň něco krásně rozbít. Zemeckisovu poklonu deklasuje nejen moderování od Sochy svobody, nejde z toho správná sexy energie a už teď se mi to scvrkává na modré oči výstavního králíka a monumentální Dvojčata, která už tu nejsou.

• 8.1.2016  10:10
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Fargu jednoznačně dominuje Billy Bob Thornton, jehož herecké schopnosti se tady bezvýhradně potvrzují. Jde z něj strach a současně je až trestuhodně sexy. A než vypisovat další superlativy a unavovat jejich čtením, to se radši do Farga hned zakousněte a ujišťuju vás, že se jen tak nepustíte.

• 25.12.2015  21:23
    Madonna: The MDNA Tour (koncert) (2013)

Řetězy, biče, kabala, andělé všehomíra, nebe, peklo, ráj, kříže, rohy, šněrovačky, krev, pot a slzy ... rekvizity, folklór, náboženství, světonázory často si protiřečící a všechno v jednom běsném kotli udolávajícího guláše, před který posadit epileptika, tak je vymalováno. Ale vsaďte boty, že Madonna bude ještě za deset let představovat nej sexy ženu v rozpuku a každým číslem vnucovat, že ona se za svou sexualitu přece nestydí a má názor. Jinak respekt.

• 23.12.2015  20:34
    Ashby (2015)

Opět musím konstatovat, že to už tady bylo mockrát. Model: vykulenej bažant a starej zkušenej bard, kdy se vzájemným působením svých paprsků jeden zocelí a druhej roztaje. Jo, bylo to tu už mockrát, ale proč ne, když to funguje a je to milý. Nepochopim Rourkovo zálibu v sebepoškozování, ale hraje tak podmanivě, že bych mu zobala z ruky i přes ten jeho zrychtovanej xicht.

• 19.12.2015  13:04

Bird people je o dvou lidech, kdy jeden prožije v hotelu cosi, na základě čehož radikálně řeže, a druhá na chvíli zmetamorfozuje a pak je zaplaťpámbu konec. Myšlenka nedráždí, délka strašně, ale protože se chvílemi přihodí zvláštní upoutávka, vydržíte to. Možná i díky sladké Anaïs Demoustier.

• 8.12.2015  23:05
    Totem vlka (2015)

Kdykoli se ukázal vlk, moje srdce jihlo. Kdykoli se objevil člověk, otvírala se mi kudla v kapse. Příroda je moudrá, ale člověk je, bohužel, úplně blbej. A Annaud to tentokrát ne zcela zvlád.

• 7.12.2015  16:41

Rekonstrukce jedné lidské předávky v době zrodu Berlínské zdi a oslava slušnosti a rovného jednání proti zlu bez hranic je napsaná a natočená s nejlepšími úmysly uctít, v senzačních kulisách, sněhu a dešti, ale také s četnými polopatickými klišé. Tom Hanks je na tom všem nejlepší. Mark Rylance od Intimity opět víc a zaslouženě vidět.

• 7.12.2015  16:13

Dva závisláci na gamblerství, přičemž jeden se štve za vidinou balíku peněz, druhý si to prostě jen užívá a jak sám říká: baví mě ta cesta. Koníček je spojuje, cíl rozděluje. Ben Mendelsohn - Australan, jehož je dobré si všimnout, a Ryan Reynolds, který přes modelí vizáž umí občas i skvěle hrát, to jsou oni. Sladkobolná pohoda skoro za pět set.

• 7.12.2015  16:00

Bolestivá hutná atmosféra míchaná z vnitřních a vnějších ran, apokalypsy morálky a vztahů, vyrostlá i z alarmujících hereckých výkonů i z pera Nica Pizzolatta. Přes podstatně nižší procenta oproti první sérii se jedná pořád o výjimečný seriál, který doplácí jen na prvotní namlsání. U mne však ne. 5*.

• 7.12.2015  15:22

Nevím, jaký použít prostředky, kdybych hodlala někoho lámat, tak zvláštní a jedinečný to je. Otravoval mě jenom způsob intonace obou borců, v některých místech až přepálený a to beru, že nejen tupé ale i hlas se léty mění, a neodbytný pocit, že už se oba předem vidí, jak si jdou po červeným koberci pro nějaký poklepání na herecký ramínko. Satisfakcí mi ale mnohonásobně byl scénář (ke své radosti jsem zjistila, že ho má na svědomí Nic Pizzolatto - čiliže autor scénáře The Killing), díky němuž jsem byla tlačena o obou svérázných náturách podumat a konfrontovat, a nepopsatelná atmosféra. Temný případ shledávám jedním z nej seriálů poslední doby. Asi tak.

• 22.11.2015  21:18
    Quantico (TV seriál) (2015)

Quantico 90210.

• 25.10.2015  10:41
    Aloha (2015)

Politika, armáda, rakety a láska na Hawai podané jako takové odlehčené drama, či co. Mám tyhle mezitvary docela ráda, ale po shlédnutí Aloha jsem si řekla jen: proč? Vlastně to bylo už během sledování. Nic mi to nevzalo, ale taky mi to nic nedalo. Jsem mrzutá tim víc, že jde o režii Camerona Crowea. Kam se poděli okouzlující Singles? Kam se poděla podmanivost Almost Famous? Každý jeho další film je mi vzdálenější.

• 25.10.2015  10:33

Tenhle koncert nebyl vůbec zlej. Richie Kotzen jen prolétl, jako kometa, a věnoval pohasínajícím hvězdám trochu svého lesku a osobitého kytarového zvuku.

• 25.10.2015  10:27
    Poison: Live Raw & Uncut (koncert) (2008)

To je tak trapný, když se ty starý kapely, který zamrzly někde v dávnověku, snažej přesvědčit, že se zastavil čas, přitom maji všichni podbradek a vanu, maskujou pleše a hrajou sto let starý pecky pro děti, protože novýho nic nevypotěj. Řikám to jako fanynka, která měla Breta v kanclu přes půl zdi a jela Every rose has it´s thorn stokrát za den. Ale jo, ať si kluci hrajou, když jim to evidentně dělá radost. Kdo si hraje, nezlobí.

• 25.10.2015  10:23
    Rakovina je šok (TV film) (2014)

Rakovina je šok, celebrity nevyjímaje. Sympatická konstelace známých tváří, kde mi chyběla alespoň jedna žena z lidu, například taková, která v nemoci nemá to existenční zázemí, z nemocenské počítá krupky do polévky a u rozbitého prasátka řeší dilema - paruku za několik tisíc nebo zájezdy do epicentra ozařování, čerstvý vzduch a přírodu sleduje z okna svého vězení nemaje v tu chvíli státem schválené vycházky (a ve chvíli kdy maje, se zrovna nahýbá do kýble nebo leje), oči a uši na stopkách, aby nepropásla kontrolu práce neschopných. Tohle decimuje obyčejné bezejmenné pacientky víc než nemoc sama a o tom ani ťuk. Jinak chválím záměr a přítomným dámám přeji vše nej.

1 2 3 4 5 6 12 24 35 46