Dva nestačí (2017)

Kdo ve vztahu něco podobného nezažil nebo to neviděl aspoň u sousedů, ať hodí cokoli kam chce, tohle je ale život. Lidi, zvlášť ti spokojení a usazení, to začnou škrábat, protože klid a pohoda hrozně svědí, a dělají to tak dlouho, dokud všechno není nadranc. Ačkoli se předem vykolíkuje prostor a stanoví jízdní řád, utrženej vagón si pak jede, jak chce. Fajn herci a fajn druhá - homosexuální - dvojka a jejich dospělejší dilema, fajn film.

Ad Astra (2019)

Někdy je potřeba se hodně, ale fakt hodně vzdálit od toho, co nehne tepem, aby seismograf duše rozpohyboval k cestě k prozření a hned pak domů. Krásný film, zvlášť jeho poslední třetina.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pestrobarevný výlet do minulosti s dvěma úžasnými frajery, kde si Tarantino krom jiného pohraje s trpělivostí mnohého fandy rychlé akce a kolem dějin - pokud bych já byla režisérem té, co má děťátko, vnímala bych závěr jako dárek. Za tu drzost, fantazii a hold v jediném paklíku, kde co by bylo-nebylo a navíc za zvuku super hudby, mockrát děkuji.

Miliardy - Série 4 (2019) (série)

Možná je na škodu expresní pozření, ale i v patřičném rozestupu by splynutí dvou stran do jednoho septiku bilo do smyslů a mně tenhle způsob - čim déle, tím houšť a větší kapky - už nebaví a co mě ještě krajně nebaví, jsou ty otravné pohotové příměry, chudáci Kid Rock, Ježíš Kristus, Václav Havel a … a špinaví prohnilí lumpové jsou vždy v obraze a chápou! Ok, miláček Taylor, jedna z mála postav se specifickou psychologií, morálkou a výrazem, kvůli čemuž se ještě budu obtěžovat, jinak jsou už teď všichni jak přes kopírák.

Dobrý boj - Série 3 (2019) (série)

Dobrý boj se ve třetí sérii trochu rozpletl na více ocasů, za kterými se, pravda, nijak infarktově honí. Diane si zadala pro lásku k Trumpovi s jakousi podzemní frakcí šílených žen, Lucca pohubla a to i na prostoru ve scénáři, Maia nebyla nikdy můj šálek a Michael Sheen tu měl být jistě za resuscitační třesk, ale spíš přihazoval lopaty hlíny na hrobeček, stejně jako kreslené hudební vsuvky, použité už v BrainDead, kde sedly jak prdel na hrnec. Tady to nefungovalo, naopak. U čeho se ale vyloženě tetelím, jsou Kingovic antipatie k Trumpovi a to, jak si ho ve všem, co napíšou, nemilosrdně podávají.

John Wick 3 (2019)

Dvakrát prý nelze vstoupit do téže řeky, tak jak to, že jsem se po třetí propadla do stejnýho sajratu plnýho násilí a tupých blábolů. Do prdele, Keanu, jsi herec, ne furt umaštěná mlátička na klíček!

Jackie (2016)

Muž, kterému Jackie držela v autě právě ustřelenou lebku, byl prezident. A taky to byl její manžel. Tenhle film nechává nakouknout do její mysli a srdce krátce po vraždě a pak i prostřednictvím rozhovoru s pisálkem a je to pohled, jaký není v žádném dokumentu o Jackie. Jede pod povrch ikony s perlami a typickým účesem, která zažívá naprostou beznaděj a současně se snaží udržet dekorum. Film zajímavě natočený a smutný a nejspíš si ho už nikdy nedám.

Můžete mi kdy odpustit? (2018)

Vynikající film z inteligentního a bystrého pera Nicole Holofcener, kde Melissa McCarthy přes kontejnerový look i kočičince pod postelí září jako kometa. Je dobře, že si Can you ever forgive me? našlo cestičku alespoň k úpatí Olympu a někdo si ho tak všimne. Z papíru u soudu Lee čte, o čem to je. A o tom to je!

Na mušce (2018) (seriál)

Končím třetím dílem, ani kvůli sympatické šikmoočce už se nehodlám dál sebepoškozovat koukáním na "tááák úžasnou" vraždící fajnšmekérku a jakože humor.

Dobrá manželka (2009) (seriál)

Bylo mi ctí, právnická chásko, Alicio, Diane, Kalindo, Wille, Eli, Cary, Elsbeth, Lucco, Jasone … a děkuji též rodině Kingových, že vás udělali takovými, jací jste tu byli ... morálně osvícení i pokleslí, uvěřitelní a podobní, a že na vás Ridley Scott dohlédl. To, že jsem si už dlouho před koncem začla jistit, v čem vás zase uvidím, mluví za vše. Vzhůru do Dobrého boje.