R´ha (2012) (amatérský film)

Wow! Neuveriteľne presvedčivé. Síce je to len update Terminátora s náznakom zaujímavej úvahy, ktorú ďalej nerozvíja a to ako sa "ľudstvo" môže brániť vzbúreným strojom, bez toho, aby použilo stroje. Jediné výrazné mínus je, že je to skôr prehliadka schopností a vizionárstva tvorcu ako ucelený kraťas a do očí bije pointa filmu:"toto dokážem, dajte mi pár melónov a nakrútim vám sci fi roka", no každopádne držím palce!

Desperado (1995)

Torpédo kariéry Rodrigueza i Banderasa. Fajnová tex-mex zábava, no akosi ma ten kult obišiel.

Velké vítězství (1992)

Dobrá retro komédia o bejzbale so skvelým castingom na čele so sympaťákom Tomom Hanksom a Geenou Davis. 50s, baseball a mladého Hanksa môžem vo veľkých dávkach.

Movie Stars (1999) (seriál)

Fajnový sitcom pranierujúci život filmových hviezd. Obzvlášť zábavné sú cameá Joeyho Travoltu, Franka Stallonea a Dona Swayzeho, ktorý si robia srandu z toho, že sa len priživujú na slávnejších menovcoch.

Wall Street (1987)

Základný rozdiel medzi Wall Street a Money Never Sleeps je v tom, že v roku 1987 bol Oliver Stone politicky angažovaným režisérom, kým v roku 2010 bol politickým aktivistom, ktorý vo voľnom čase nakrúca filmy. Totižto Wall Street má v prvom rade kvalitný príbeh, skvelé dialógy a aj vďaka určitému schematizmu dobrý spád. A excelentného Michaela Douglasa!

80. léta: Dekáda inspirace (2013) (seriál)

Bohovský a hlavne komplexný dokument o tejto úžasnej dekáde. Prierez politikou, hudbou, filmom, ekonomikou, sociológiou, či vedou a technikou - všetko, čo sa dalo zhrnúť do šiestich 45 minútových epizód tu je. Aj David Hasselhoff!

Batesův motel (2013) (seriál)

3/10 Tak po prvé, už nie je rok 1994. Televízna tvorba sa posunula ďalej. Najmä v porovnaní s American Horror Story je ten rozdiel až do očí bijúci. Bates Motel som dal večné zbohom po šiestej epizóde, ktorú som znudene preklikal. Totižto za prvých šesť dielov je v seriále menej príbehu ako v ľubovoľnej časti AHS. Aj to, čo tam je, je smršť nudného donekonečna naťahovaného klišé, mizerných dialógov a množstva účelovosti. A tu sa dostávame k druhému bodu. Tento seriál by sa mohol volať akokoľvek, nemá totiž nič spoločné s Normanom Batesom ani Psychom. Čo je škoda, lebo Freddie Highmore je vynikajúci, no väčší priestor ako psychologický pôdorys hlavného hrdinu tu majú "dejové" sublínie o mafii a ich tajnom marihuanovom políčku, či prostitúcii. A aj keď sa občas dostaneme k Normanovi, ostávajú nám oči pre plač. Napríklad Norman Bates tu má sex a bijú sa o neho dve dievčatá zo školy! Nuž k tomu už nič viac asi netreba dodávať...

Dharma & Greg (1997) (seriál)

Skutočne vtipný sitcom založený na kontrastoch vyššej vrstvy a voľnomyšlienkárskych hipíkov. Skvelý casting!

Velký Gatsby (2013)

9/10 Leonardo DiCaprio opäť dokázal, že je najlepším hercom súčasnosti. Do dokonalosti tomu ale chýbajú dve veci. Po prvé, aby to Luhrmann dotiahol do videoklipového šialenstva, lebo stále sa krotí. A po druhé väčší priestor pre úvodnú mystiku okolo Gatsbyho. Inak je to úžasné prenesenie ducha a myšlienky kultovej novely do súčasnosti. Práve tej novely, ktorá aj dnes (práve dnes?) má toľko čo povedať. Síce väčšina divákov bude vnímať len ten povrch s príbehom o láske v žiare flitrov a v rytme hiphopových beatov, no o to viac táto doba potrebuje Veľkého Gatsbyho. Myslím, že Fitzgerald by mal radosť.