Desperado (1995)

Torpédo kariéry Rodrigueza i Banderasa. Fajnová tex-mex zábava, no akosi ma ten kult obišiel.

Velké vítězství (1992)

Dobrá retro komédia o bejzbale so skvelým castingom na čele so sympaťákom Tomom Hanksom a Geenou Davis. 50s, baseball a mladého Hanksa môžem vo veľkých dávkach.

Movie Stars (1999) (seriál)

Fajnový sitcom pranierujúci život filmových hviezd. Obzvlášť zábavné sú cameá Joeyho Travoltu, Franka Stallonea a Dona Swayzeho, ktorý si robia srandu z toho, že sa len priživujú na slávnejších menovcoch.

Wall Street (1987)

Základný rozdiel medzi Wall Street a Money Never Sleeps je v tom, že v roku 1987 bol Oliver Stone politicky angažovaným režisérom, kým v roku 2010 bol politickým aktivistom, ktorý vo voľnom čase nakrúca filmy. Totižto Wall Street má v prvom rade kvalitný príbeh, skvelé dialógy a aj vďaka určitému schematizmu dobrý spád. A excelentného Michaela Douglasa!

80. léta: Dekáda inspirace (2013) (seriál)

Bohovský a hlavne komplexný dokument o tejto úžasnej dekáde. Prierez politikou, hudbou, filmom, ekonomikou, sociológiou, či vedou a technikou - všetko, čo sa dalo zhrnúť do šiestich 45 minútových epizód tu je. Aj David Hasselhoff!

Batesův motel (2013) (seriál)

3/10 Tak po prvé, už nie je rok 1994. Televízna tvorba sa posunula ďalej. Najmä v porovnaní s American Horror Story je ten rozdiel až do očí bijúci. Bates Motel som dal večné zbohom po šiestej epizóde, ktorú som znudene preklikal. Totižto za prvých šesť dielov je v seriále menej príbehu ako v ľubovoľnej časti AHS. Aj to, čo tam je, je smršť nudného donekonečna naťahovaného klišé, mizerných dialógov a množstva účelovosti. A tu sa dostávame k druhému bodu. Tento seriál by sa mohol volať akokoľvek, nemá totiž nič spoločné s Normanom Batesom ani Psychom. Čo je škoda, lebo Freddie Highmore je vynikajúci, no väčší priestor ako psychologický pôdorys hlavného hrdinu tu majú "dejové" sublínie o mafii a ich tajnom marihuanovom políčku, či prostitúcii. A aj keď sa občas dostaneme k Normanovi, ostávajú nám oči pre plač. Napríklad Norman Bates tu má sex a bijú sa o neho dve dievčatá zo školy! Nuž k tomu už nič viac asi netreba dodávať...

Dharma & Greg (1997) (seriál)

Skutočne vtipný sitcom založený na kontrastoch vyššej vrstvy a voľnomyšlienkárskych hipíkov. Skvelý casting!

Velký Gatsby (2013)

9/10 Leonardo DiCaprio opäť dokázal, že je najlepším hercom súčasnosti. Do dokonalosti tomu ale chýbajú dve veci. Po prvé, aby to Luhrmann dotiahol do videoklipového šialenstva, lebo stále sa krotí. A po druhé väčší priestor pre úvodnú mystiku okolo Gatsbyho. Inak je to úžasné prenesenie ducha a myšlienky kultovej novely do súčasnosti. Práve tej novely, ktorá aj dnes (práve dnes?) má toľko čo povedať. Síce väčšina divákov bude vnímať len ten povrch s príbehom o láske v žiare flitrov a v rytme hiphopových beatov, no o to viac táto doba potrebuje Veľkého Gatsbyho. Myslím, že Fitzgerald by mal radosť.

Amityville 1992 (1992)

Tony Randel je dobrý remeselník, ale nič viac. Kameňom úrazu Amityville 1992 je scenár, ktorý je stručne povedané shit. Opäť sa stretávame s artefaktom z prekliateho domu, ktorý šíri zlo. Budiš. Problém ale je, že to, čo sa deje, nedáva žiaden zmysel. Je to len sled pozliepaných snových absurdít, ktoré spája spomalená kamera a zábery na točiace sa hodiny, buď dopredu alebo dozadu. Vrcholom je komický záver s rádoby drsnou hláškou, ktorá dáva filmu podtitul.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Až do The Boat that Rocked najslabší Richard Curtis, ale paradoxne jeho veľký prelom. Príjemná anglická atmosféra, sympaťák Hugh Grant, cameo Rowana Atkinsona a ... neznášam Andie McDowell!