Saw: Hra o přežití (2004)

Ako jeden z mála neo-exploatačných hororov z nultých rokov Saw funguje aj dnes a prekvapivo lepšie ako pred 15 rokmi. Áno, je to pomerne jednorozmerná nízkorozpočtová variácia na Seven, tak dobrých je stále ale ako šafranu. Štýl je poplatný dobe a dnes nemá tá prefiltrovaná špina čo povedať, no v rámci žánru tie prekombinované zvraty fungujú výborne a casting síce nepodáva žiaden prelomový výkon (a Cary Elwes je ku koncu dosť mimo), je precízne vyskladaný z už v tej dobe zašlých hviezd (okrem Elwesa, pravdaže Danny Glover, ale aj Shawnee Smith z Letnej školy!), ktoré je radosť po dlhej dobe vidieť.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Hlúpy a zbytočne naturalistický remake, postavený na troskách exploitation, s prvkami slasheru a thrilleru, proste to isté, čo Saw, Wrong Turn a desiatky ďalších hororov z posledných rokov. Niet filmu, kde by sa viac hodilo povedať, že sa príliš tlačilo na pílu. Jedna hviezda za hlavu Harryho Knowlesa.

Kmotr (1972)

Tak verné spracovanie knihy, ako sa v rámci trojhodinovej minutáže dalo. Úžasná atmosféra prelomu 40. a 50. rokov, nádherná analógová kamera, skvelý scenár bez slabších okamihov, kopec úplne kultových scén, bohovská hudba, no najmä bravúrny casting na čele s neskutočným Marlonom Brandom.

Pupendo (2003)

Hřebejk je jeden z minima česko-slovenských tvorcov, ktorých skutočne môžem.

Pianista (2002)

Nádherný film; možno je to "oscarovka" v tom najhoršom slova zmysle, ale funguje na sto percent.

Vetřelec (1979)

Partia astronautov, nasratá Ripleyová a jedna vesmírna suka v kulte, ktorý si to pomenovanie zaslúži. Jednoznačne najlepšia časť filmu je paradoxne tá bez votrelca. Iba pustá planéta plná tajomných až mystických objektov, tma a ticho...

13 duchů (2001)

Nedotiahnuté, množstvo klišé, čudný scenár a vrchol všetkého - okuliare cez ktoré vidieť duchov. Najhoršie je, že pol hodiny po dopozeraní filmu som si nespomenul na to, ako sa to skončilo.

Moje druhá láska (1994)

Ďalšie nepotrebné pokračovanie, ktoré sa nedostáva do odpadu len kvôli asi 10-15 minútam s Danom Aykroydom a detailnému záberu do výstrihu Jamie Lee Curtis.

Moje první láska (1991)

Jeden z mojich najobľúbenejších detských filmov. Príjemná atmosféra malomesta, nádherná Jamie Lee Curtis, vynikajúci Dan Aykroyd i detskí herci, fajnový soundtrack a čosi, čo to všetko nádherne drží spolu. Sentiment?

Závrať (1958)

Hitchcock na psychadelických drogách. Opäť predbehol dobu. Úžasný príbeh, napínavý, pomaly až hororový. Keď 30 minút pred koncom Hitchcock prezradí jeden dôležitý fakt, hovoril som si "Ten 'bastard' na mňa má ešte niečo pripravené" A mal.