Slečna Drsňák (2000)

Bez jediného svetlejšieho okamihu, navyše Sandra Bullock ako nepríťažlivá policajtka???

Romeo musí zemřít (2000)

Na jednej strane nudný a priemerný Jet Li, na druhej strašne sexy Aaliyah. Priemer.

Král zabijáků (1998)

Jet Li proste nie je Jackie Chan a jeho komédie nie sú komédie Jackieho Chana. Priemerná zábavka.

Ayla z kmene medvědů (1986) odpad!

Otrasný a nudný film. Mala to byť asi psychologická dráma z čias praveku, ktorá odkazuje na súčasnosť. Ale je to len pseudointelektuálna hovadina s otrasnými hercami, blbými maskami a nevyužitým potenciálom prírody. Navyše trápne vtípky (sex pri ohničku s rodinou) film degraduje ešte nižšie. Bieda.

Doktorem proti své vůli (1985)

Kultovka z detstva, ale inak priemer v rámci osemdesiatych rokov, teraz síce už nadpriemer. Boli to zároveň aj časy, keď sa filmy Stevea Guttenberga dali pozerať.

Mycí linka (1976)

Komunista a Richard Pryor rulez, inak je to priemerná fajnovka so skvelým 70s disco nádychom.

Kdo z koho (1999)

Drsné, ale prekliato vtipné; nikdy predtým som sa tak nesmial na takých "prízemných veciach" ("... no a potom ma zobrala domov a tam mi ho vyfajčila"). Skvelo načasované a zostrihané, navyše podporené prvotriednymi hercami.

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Bill Murray prežíval po zlatej ére SNL (80s), až kým ho nevzkriesili Sofia Coppola (00s) veľkú krízu (90s). Niet asi filmu, kde by to bolo vidieť lepšie.

Zvíře (2001) odpad!

Rob Schneider nie je známy komik preto, lebo je dobrý komik, ale preto lebo má odvahu (ako jeden z mála) hrať v najhorších sračkách. Toto je jasný príklad - lacné, nechutné a hlavne trápne.

Dracula 2000 (2000)

Pointa bola super, krv bola, ale ten Dracula bol dosť biedny ... každopádne som sa zabavil.