Divoká řeka (1994)

Meryl Streep je (ne)uvěřitelná i s tím pádlem v ruce!

Tajemný muž (2012)

Příjemné překvapení, kde se režisérovi daří být do poloviny filmu krok před divákem, ale po nečekaném twistu se karta obrací a prvotní nadšení vystřídá spíš rozčarování z podivně naroubovaného konce. Tentokrát se sice žádné stahování z kůže nekoná, ale i tak se Pascalovi daří jít poměrně slušně na dřeň a z Jessici Biel dostává zatraceně uvěřitelný herecký výkon.

Chata v horách (2012)

Joss Whedon is my master now - part II. Nečekal jsem, že to řeknu, ale The Cabin in the Woods je o řád zábavnější než partička okostýmovaných hrdinů řádících v ulicích New Yorku. Téhle hříčce nechybí nadhled, odstup a duše, což z ní činní něco mnohem víc - srdcovku! Hororový dollhouse, kde stačí jedna návštěva podkroví respektive spíš sklepení k tomu, aby změnila divákův pohled na všechny hororové filmy.

Méďa (2012)

Nejvřelejší obejmutí v letošním roce!

Bourneův odkaz (2012)

Gilroyův Odkaz posílá sérii kvalitativně zpět za Agenta bez minulosti! Natočit za 125 milionů$ film o pouhých čtyřech super dlouhých scénách - kde se hodně mluví, podivně flashbackuje (aby mohlo dojít k "osudovému" propojení postav a situací) a esa se tahají, jak králíci z klobouku mající podobu sprintujícího záporáka bez mozku - je umění. To vše ve 134 minutovém filmu o agentovi, který se honí za pilulkou, protože ta jediná ho může udržet inteligenčně nad šedými vodami (pod)průměru. Aspoň, že ten Jeremy Renner je řízek! Zbytečný přívěsek k jinak perfektní trilogii.

Hunger Games (2012)

Motlitba za mamon a lásku, tedy spíše za ty zbytečné krámy, než za emoce. Je to dlouhé, nekřesťansky dlouhé stejně tak, jako zbytečně dekadentní, ale nikoliv tak tragické jak se z trailerů mohlo zdát – na to si Gary Ross hraje s až moc kvalitními herci. PS: Jennifer Lawrence - zabíjející zmutovaným vosím hnízdem - zatraceně vládne!

Až vyjde měsíc (2012)

Dahlovská poetika Fantastického pana Lišáka přetavená v hraný film, který mi místy bral dech. Příjemný retro heimlich a nečekaně vřelé obejmutí.

Báječný hotel Marigold (2011)

Šťastné a spokojené konce pro všechny. Trochu sci-fi respektive spíše pohádka na dobrou noc, ale poslouchá se to a kouká se na to moc hezky. I když je to emocionálně prázdné a soustředěné zejména na vizuální prožitek, než na předání nějakých těch hlubších myšlenek. Všude samá sladkost a slanost, ale na hořkost se tentokrát jaksi pozapomnělo. PS: Judi Dench jsem postavu nikdy nepracující ženy nevěřil ani minutu!

Piráti! (2012)

Nejepičtější snímek, který vzešel z dílny Aardman Studia! (Nikoliv však nejlepší) Před eskapádami The Pirate Captaina však blednou všechna dobrodružství Jacka Sparrowa. PS: Martin Freeman je opět vynikající sidekick.

Jump street 21 (2012)

'I blame Glee, fuck you Glee!' Tenhle Sam Jackson's style(!) žeru i s navijákem.