Rango (2011)

Ještěrka pokládající si existencionální otázky, ekonomická krize ve zvířecí říší, rotační kulomety pálící kulky s dech beroucí kadencí. Rango má všechno, co neměla Legenda o sovích strážcích a Sucker Punch dohromady – ještěrku v hlavní roli, nápady, hlášky a výjevy, které občas připomínají Dalího obrazy. Animovaný film roku, který PIXAR stěží strčí do kapsy se svými Cars 2. Bay, Spielberg a Leone v jednom filmu, za kterým nestojí překvapivě ani jeden z nich, nýbrž nečekaně Gore Verbinski. Dobrá práce compadre.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Paul do každé rodiny. Lehce nadhodnocená taškařice, která je od podlahy ke stropu natřískaná všemožnými "fanboys odkazy" až z toho Simon Pegg a Nick Frost vychází jako pár geeků, co nemá svůj osobní život a skutečně nutně potřebuje holku. Za 104 minut se prakticky nedá rozkódovat úplně všechno, ale i tak je to film od fanoušků pro fanoušky s náběhem na kultovku ala Jay a mlčenlivý Bob vrací úder.

Národ snílků (2010)

Když poskvrněná mysl nesvítí, ale pouze nejasně bliká. Nezvladatelný chaos uchvacující myšlenkovou soustavu jako virus a místy čistá (filmová) definice lásky na první pohled. Temný ekvivalent k Nick and Norah's Infinite Playlist. Samozřejmě záleží na úhlu pohledu.

Westernstory (2011) odpad!

Odpad jak z praku! Pár pěkných obrázků se sem tam vykřesat podaří, ale ani to nedokáže zastřít chuť chemického prefabrikátu, co chvilku šumí a pak se rozpustí. Aneb jaký může být film na jehož plakátu se Petr Vondráček ohání sádrovými faly? Moje intelektuální já umřelo. Sorry v názvu filmu až nečekaně trefné.

Hory mají oči (2006)

Úvod je podobně stylový jako ten ze Snyderova Úsvitu mrtvých a slibuje velkou porci zábavy. Avšak tlející maso na pochodu je mnohem lákavější látkou k z-remake-ování, než-li zmutovaná banda horníků. I onen podtext, kterým se oháněl originál už v dnešní době ztratil na aktuálnosti. Proto se po chvíli z THHE stává zbytečný hororový přírůstek, kde mnoho záběrů na hory atmosféru spíše potápí.

Bláznovo zlato (2008)

Film, ve kterém Matthew McConaugheyho pořád někdo mlátí do hlavy a není to zábavné? Kde se stala chyba? Už chybí jen prdící lachtani. Další neromatická, nekomediální óda Andy Tennanta - režiséra, který svými posledními kousky poslal žánra do horoucích pekel. Další film za trest zasluhující nálepku Never More. Kate Hudson a Matthew McConaughey spolu v jednom filmu? Kdykoliv, ale ne v Bláznově zlatu! To mě raději sejměte hadrem.

Noční let (2005)

Rachel McAdams kosí padoucha jehlovým podpadkem, Brian Cox je supertáta a Cillian Murphy nejlépe hraje s dírou v krku. Co víc si přát. I po druhé neskutečná pecka.

Tormented (2009)

Tak nějak mělo vypadat Cravenovo My Soul To Take. Dravé a hravé. Ke konci až parodické a překvapivě komické. A ano, každý dostal to, co si zasloužil.

Mlčení jehňátek (1991)

Čirá fascinace zlem v thrillerové studii, jejíž stín se pravděpodobně Jonathanu Demmeovi nepodaří už nikdy překročit.

Jsem číslo čtyři (2011)

Naprosto dokonalý placebo efekt. Scénáristický brak, který je ale pořád sympatičtější, než podobně laděný Jumper a to díky nostalgické vzpomínce na seriál Roswell a nadupanému soundtracku. Pravda některé scény na sebe nenavazují tak, jak by měly, ale úvod jak od Emmericha, prostředek podobný Proroctví od Proyase okořeněný 30 dní dlouhou nocí a závěr alá Fakulta? C´mone :) Stejně nejvíc plusových bodů nasbírá Čtyřka ve scéně citující Disturbii. Olyphant trestuhodně nevyužitý, ale samotné finále v konečném součtu představuje zábavně epickou odměnou. Sečteno, podtrženo - příjemná jednohubka, která není TAK zlá, jak by se z hodnocení kolemjdoucích mohlo zdát.