Diagnóza: Šampión (2015)

|70%| Ale jo, sedlo mi to. Nevěděl jsem co přesně od tohoto drama očekávat, ale bavilo mě to, to je hlavní. Nic světoborného, co bych mohl vidět nějak opakovaně to není, ale je to zase něco jiného. Will Smith zde měl zvláštní roli, roli tak trochu podivína, ale přesto génia, který si všímal malých, nezřetelných detailů, díky nimž přišel na něco velkého. No, měl to pak těžké prosadit, takže veškeré scény mě bavily. Trochu to pak vázlo na konci filmu, tam bych lépe poupravil scénář a tak. Je to dost ukecaný filmík, ale o to asi přeci jde. Ten nápad je naprosto výborný, to chválím, tak moje rozhodování mezi 3 a 4 hvězdou nakonec bylo rychlé.

V srdci moře (2015)

|88%| Trailer mě až tak moc neoslovil, s velkým zdráháním jsem si to nakonec pustil a nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Nebyl to nějak složitý snímek, ani scénář. Vše bylo celkem jednoduché. Veškeré scény byly zajímavé, napínavé, perfektně natočené, ke konci filmu dost realistické. Nenudil jsem se ani vteřinu. Abych dal plný počet hvězd, něco málo bych snad přidal, či poupravil, nevím, prostě na úplný počet to nebylo, furt to není až tak můj žánr, ale to neznamená, že jsem si film neužil. Určitě se k němu vrátím ještě později. Blížící se finále filmu mi trochu připomnělo scény z filmu Nezlomný. Natočeno to bylo perfektně, dobré efekty, např. zničení lodi proražením velryby. Vizuální stránka byla také úchvatná – velryby tomu dost napomohly. Chris Hemsworth jako hlavní herec to sehrál skvěle. Stejně tak jako zbytek ostatních. Hudba byla dobrá. No, víc dodávat nemusím, to chce vidět.

Lída Baarová (2016)

|80%| Shlédnuto v kině. Byl jsem ukecán kámošem zajít na Lídu Baarovou do kina. Nakonec jsem souhlasil. Téma z druhé světové války je jistě zajímavé, mě to až tak moc nebere, ale neříkám, že se mi pár filmů podle těchto skutečných událostí nelíbí. Třeba Pád třetí říše – to se opravdu povedlo. No, tohle sleduje především osud České herečky Lídy Baarové. A tak mě to vtáhlo do děje a já se bavil až do konce. Ke konci atmosféra dost zhoustla a bylo to trochu drsné (mohlo být ještě víc tedy). Nějaké ty drobnosti, úpravy bych k filmu doladil, ale vzhledem k tomu, že až se až tak o 2.světovou válku nezajímám, tak mi to sedlo. Z herců bych trochu vytknul Pavla Kříže, který ztvárnil Hitlera. Neříkám, že to bylo děsný, ale slyšet Křížův hlas, to mi vůbec k Hitlerovi nesedělo. Ostatní herci byli naprosto v cajku. Herec, co hrál Goebbelse, Karl Markovic mě bavil nejvíc, zahrál tu postavu opravdu mistrovsky. Samotná hlavní herečka filmu Tána Pauhofová ztvárnila Lídu Baarovou též dokonale. Bavila mě její postava – i jsem si z toho odnesl pár myšlenek. Gedeon Burkhardt je můj oblíbenec z Kobry 11 a také z Rexe, takže jsem ho zde rád uviděl. S ostatními nemám problém, i toho Mádla v menší roli jsem přežil, ikdyž ho moc nemusím. Je to zajímavý film, Renčovi se to povedlo, takže jsem nakonec rád, že mě na to kámoš vytáhl do kina

Tajemství jejich očí (2015)

|78%| Shlédnuto v kině. Zachtělo se mi jít na něco do kina, tak jsem si pustil trailer k tomuto dílku a vyrazil jsem. No a ve finále jsem rozhodně spokojen. Zezačátku to sice nevypadá moc svižně, ale postupem času se hlavní 3 postavy neskutečně získám a baví mě to víc a víc. Chiwetel Ejiofor mě hodně bavil, působil na mě sice trochu naivně, jakým způsobem vyšetřoval a tak, ale to je jedině dobře – tím naopak vypadá film reálněji, než kdyby to byl profesionální vyšetřovatel. Nicole Kidman – jednak jsem si furt při sledování filmu říkal, sakra na to, že jí je skoro 50, tak vypadá skvěle. Hrála přirozeně, uvěřitelně. Julia Roberts hrála ze všech nejlíp. No, k dokonalosti bych jedině vylepšil režii. Bylo to naoko natočeno dost skromně, takovým stylem televizního seriálu, k tomu bych vylepšil trochu scénář, něco zajímavého bych přidal. Ale nevadí. Jak se film dere ke konci, atmosféra je víc a víc tajemnější. Líbilo se mi prolínání z minulosti do přítomnosti. Finále obsahovalo dvě šokující pointy. Alespon pro mě to bylo dost šokující a i skvělé, jaký nápady to mělo. V jednu chvíli mě fascinovala jedna pointa a za ní ještě šílenější. Takže moc a moc velká spokojenost. Celkově mohl mít film ještě lepší aspekty, ale i tak se jedná o zajímavý snímek, který se jen tak nevidí. Těším se na další shlédnutí.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

|60%| Od tohoto dílka jsem nic moc nečekal. Podobné ujeťárny moc nemusím, ale přesto na mě trailer nepůsobil až tak zle. Především jsem byl zvědav na Vina Diesela. Roli zváld celkem dobře a i místy uvěřitelně. Celkově bych k filmu vylepšil scénář, větší zapamatovatelnost a finále, které mě už vyloženě nebavilo. Akční scény, vizuální stránka, efekty – to vše bylo zajímavé. Od začátku mě film zaujal, jen tak ta cca poslední třetina snímku začala dost váznout, začal jsem se nudit. Finále nebylo vůbec zlé, ale pro mě dost nezajímavé a nepřekvapující. Jinak si moc nemůžu stěžovat. Vin Diesel mě zde bavil, stejně tak i Michael Caine, který snad zvládne veškerou roli. Elijah Wood mi zde moc neseděl, ale nevadí. Zbytek herců ok. Hudba byla celkem normální. Takže ve výsledku mírně nadprůměrná oddychovka, která by dostatečně, zabavit měla.

Zavřít a zabít (2015)

|80%| Tak teda RIOT mě hodně bavil. Konečně po nějaké době super béčko se skvělými fighty. Sice třeba takový Florentine umí propracovanější a serioznější bitky, ale i tak jsem s tímto velmi spokojen. Matthew Reese jako hlavní hrdina mě opravdu zaujal. Plus jeho bojové umění – byla radost ho vidět v akci. Dolph Lundgren mě zezačátku když jsem ho viděl s mopem, strašně pobavil. Mentálního chlapa zahrál opravdu dobře ale. Takže nesouhlasím s názory, že se jako akční herec ztrapnoval. S akcí se ale také místy předvedl, ikdyž ne tolik jako Reese, ale nevadí. No, aspon ve finále se trochu víc rozjel. Ostatní herci, záporáci atd – naprosto v pořádku. Takže film je prostě o pořádných bitkách, čím víc se film ubírá ke konci, tím jich je víc, tím je tempo svižnější. I ostatní aspekty snímku jsou dobré.Občas nějaká přestřelka taky je. Jednoduchý a funkční příběh, hrdinu jsem si oblíbil hned. Tak proč hledat nějaké zbytečné chyby? Spokojenost.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

|84%| Revenant se opravdu vydařil – bavil mě od začátku do konce. Ani na chvíli mi nevadila delší stopáž. Od tohoto dílka jsem absolutně nic neočekával, prostě jsem to shlédnutí jen tak z nudy, neochotně zkusil a vyplatilo se to. Nějaké to menší vylepšení a hned bych pálil plný počet hvězdic. Příběh je celkem jednoduchý, udržuje si také pozornost. Hlavním středobodem filmu jsou jednotlivé scény a to převážně tvrdý postup hlavního hrdiny, který málem zemřel a přesto se nevzdá a bojuje s krutou přírodou, realitou a zdravotním vysílením díky napadení medvěda. Ta scéna byla skvělá, zamrazilo mě až v kostech. Rková záležitost je určitě využitá, ikdyž by se dala ještě víc vylepšit. Akce je tu taky dobrá, finální souboj je pěkně tvrdý, krvavý. Herecké obsazení je velmi dobré. Leonarda Di Capria jsem nikdy moc nemusel, zde mu role celkem i sedla a zahrál to na výbornou. Záporák Tom Hardy mohl být ještě lepší nesnesitelnější, ale i tak se mu toho moc vytknout nedalo. Ostatní herci bez problému. Hudba je taková obyčejná, tak akorát pro potřeby snímku. Dvě věci bych zdokonalil, aby to bylo zcela bezchybné. Přidal bych ještě pár zajímavých scén (nějaké drsné, emocionální nebo nějakou podobnou s medvědem). Druhou věc, finále bych trochu změnil. Vytknul příchod hlavního hrdiny do bezpečí. Poté kdy vyrazil na konečné zúčtování s hlavním sporákem, to už jsem vůbec nebyl napjatý, jak to dopadne. Ale to jsou opravdu jen minimální nedostatky. Já si film užil skvěle. Těším se na další shlédnutí.

Na vlastní pěst (2015)

|33%| No, tak po pravdě jsem ani moc nečekal a podle toho to dopadlo. Willis prostě leze do všech možných braků a tohle není žádná výjimka. Pátá smrtonosná past se prostě dle mě povedla, ikdyž měla velkou kritiku, nic víc Willis už asi dobrého nenatočí. Co se týče tohoto filmu, tak příběh mě ale absolutně nezaujal. Ke konci to sice aspon má menší pointu, ale jak jsem byl po celý čas filmu znuděn, tak mě ani moc nenadchla. Bruce Willis mě jen na začátku trochu zaujal, počáteční krátká akce mě zaujala, nic víc už pak co se týče Willise. Jinač, musím pochválit bitky. Nejsou sice moc dobře natočené, ale je jich dostatek, takže aspon to. Lutz nebyl nejhorší, ale moc ta jeho role hlavního hrdiny neseděla. Scéna, jak v baru drsně promlouvá s místními, mi přišla trapná. Gina Carano se taky moc nepředvede. Přestřelky tu taky máme, ale moc jich není. Ty 2* dávám, ale s vypětím všech sil. Nudná záležitost a zbytečné to shlédnout.

Re-Kill (2015)

|20%| Sakra, takovou dobu trvalo, než to vyšlo a já jsem zklamán a nasrán zároven. Netušil jsem, že bude mít toto béčko tak ujeté pojetí. Malá holčička přijde domů, bude sledovat pořad o mužích, co likvidují zombíky a mezi tím se pouštěly ty přiblbé reklamy. No a ani ty rozhovory s vojáky mě moc netěšili. Adkins tu samozřejmě nepředvede žádné kousky svého bojového umění. Dokonce mě vůbec ani nezaujme. Akce je také nic moc. Kamera se klepe jak sulc. Občas tu nějaká světlá chvilka kdy se zkosí zombík je, ale v podstatě je to furt jednotvárné, akce prostě nudí, obyčejná je atd. Velká slabota, nic víc, nic mín. Krátká stopáž a já se nudil, jak já nevím co. Tečka.

Linka č. 657 (2015)

|71%| Náhodně jsem si tento snímek vybral, pár mých uživatelů ho celkem kladně hodnotil, tak jsem si řekl, že to zkusím. No a jsem celkem mile překvapen. V poslední době se už až tak moc dobrých béček netočí. No, jsem rád, že aspon tohle se vydařilo. Co se týče herců, tak hlavní herec mi sedl, měl to pravé charisma, určitý respekt atd. Záporák Bautista byl svojí vizáží zajímavý, už ve Spectre mě zaujal, zde aspon mluvil i. :D Akce tu byla tak akorát, nějaké ty přestřelky, bouračky na konci atd – místy bylo vidět jak amatérsky to bylo točeno, ale nic proti. I docela dobrá pointa se tu ve finále našla. Rozhodně bych přidal ještě pár zajímavých a zapamatovatelných scén, víc soubojů atd. Gina Carano se tu moc nepředvedla, ale aspon tím jedním chvatem potěšila, jak odzbrojila protivníka. Takže nakonec tu slabší 4/ dávám. Klidně se na to ještě někdy tak max 2x podívám.