Ztracené město (2022)

[64%] Viděno v kině. Sakra, že já lezu na všechno možné do kina. No, trailer se mi moc nelíbil, ale řekl jsem si, že se chci odreagovat na nějakou blbinu a tento počin je proto nejvíc vhodný. Jak mám film objektivně nebo subjektivně zhodnotit? No, prvních asi 10-15 min, než unesou Bullock mě to moc nebavilo, ale poté jsem se začal už docela smát. Hlavně ta malá role s B. Pittem (nevím asi je tu 15 min?) byla asi nejlepší sekvencí. Tam jsem se bavil přímo královsky. I po ukončení jeho role jsem se bavil i dál. Jen závěr se začal už moc táhnout a nějaké to rozuzlení ohledně pokladu mi bylo ukradené. Navíc takový Daniel Radcliffe, který zde hrál šílence, mi to trochu kazil. Zpočátku jsem se párkrát zasmál, když jsem ho uviděl v prvním záběru, ale pak mi začal docela vadit. Holt jeho ikonická role Harryho Pottera byla asi nejlepší, než tyhle jeho debilní role, ale co už. Jako čistou komedii bych to asi nebral, bylo to takové spíš parodické a sem tam byly nějaké dobré odkazy na jiné filmy. Tatum to zahrál solidně, stejně jako Bullock, která zde hrála takovou dylinu, ale ne tak, abych se cítil trapně jako u Radcliffa. Takže na 1 vidění a odreagování to nebylo nejhorší, ale kdyby tam nehrál Radcliffe a bylo to ještě šílenější, asi by to bylo lepší. Takto ta poslední třetina začala rychle nudit, ale nevadí, jsem rád, že to nebyla úplná píčovina.

Ozark - Season 1 (2017) (série)

[72%] Ale jo, první série známého OZARK se mi líbila. Jen by díly mohly být o něco kratší, sem tam se našla nějaká ta nudnější chvilka, ale jinak jsem spokojený a jsem přesvědčen, že další série mě budou bavit ještě o něco více. Námět je prostý, ale člověk se do toho vžije a začnou ho bavit postavy a to i ty vedlejší. Sem tam nějaká ta napínavá scénka a jeden nečekaný zvrat v poslední prodloužené epizodě. Takže víc napíšu v dalších sérií a poté komplet k celému seriálu.

Ambulance (2022)

[90%] Viděno v kině. Ambulanci jsem určitě plánoval vidět na velkém plátně, neboť Bay je můj velký oblíbenec. Je mi jasné, že ho spousta lidí už moc nemusí, jeho přepálené akci asi leckoho už omrzí viz jeho Transformeří série apod. Jenže já si stěžovat nemohu a to ani v tomto jeho novém počinu. Ani jsem nečekal, že dám nakonec plný počet hvězd. Akce je určitě přepálená, ale skvěle a vymazlene natočená. I ta kamera je zde výborná (tolik různých pohledů) a i obstojných zpomalovaček. Navíc to působí opravdu velkolepě, áčkově a má to spoustu nápadů. Ty destrukitvní automobilové scény mi krásně připomenou třeba pátý či šestý Fasnt and Furious. I přestřelky jsou zde dobré, dynamické, pěkně ozvučené. Co se týče nějakého příběhu, tak ten je prostý, přímočarý, ale krásně funguje s postavami, které mě zde bavily. Gyllenhaal je vždy záruka jisté kvality a v tomto případě to nebylo jinak. Bavil mě i jeho filmový bratr Yahya Abdul-Mateen. K tomu charismatická Eiza González. Patos tu určitě také je, trochu ohraný, ale nijak mi zde nevadil. Jak jsem psal, film má dobré nápady, některé úplně šílené, třeba operace policisty v rychle jedoucí ambulanci - to bylo asi trochu moc, ale to by nebyl Bay. Začátek vyloupení banky neměl chybu - k tomu ten audiovizuál. OST od L. Balfeho se opět vydařil, měl i emoční hloubku. Závěr byl docela napínavý a trochu i smutný. Já nevím, já si film neskutečně užil. Je to přeakčnělé, ale většina prvků pro potřeby takového áčkového akčnáku jsou splněné. Těším se na další shlédnutí.

Černý krab (2022)

[30%] Jsem typ bláznivého diváka, co si filmy dopředu vyhledává. Na březen jsem se těšil od netflixu na Projekt Adam a na tento Černý krab. Ani jeden z těchto filmů mi nesedl (resp. dopadl nejhůře, než jsem čekal). Noomi Rapace je zárukou kvality – jenže zde to bohužel neplatí. Její postava mě zde nebavila, i když uznávám, že se ta herečka snad aspoň trochu snažila. K tomu ta obstojná technická stránka filmu + pár dobrých přestřelek a to je celé. Víc to bohužel vyzdvihnout nemůžu. Fakt se nedá nic dělat, když mě to celé nebavilo. Atmosféra, kterou tu někteří chválí, mi přišla totálně prázdná a námět či příběh? Vůbec mě nezaujal a furt jsem si říkal, o čem to sakra je, včetně nulové pointy. No, chtěl jsem dát původně jen 1*, ale se silným sebezapřením jsem tu druhou nakonec dal. Znám horší braky, ale i tak jsem zklamán, čekal jsem více. Holt netflix je poslední dobou spíše dobrý na seriály (to zase jo, netflix mám rád). Takže asi tak.

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

No, tak dal jsem tomu šanci znova. Před více než rokem jsem viděl asi 4 díly a dál jsem to nesledoval. Nyní jsem vydržel do 8. dílů téhle 1.série. Nicméně, první tři díly mě bavily, další tři byly už slabší, hodně se tam míchalo to náboženství a 7 a 8 díl - to už byla přímo zrůdnost. Celé to působí tak divně s ponurou atmosférou a já si tím náladu rozhodně kazit nechci. Nebudu se ani vyjadřovat k náboženství, což je věc, kterou jsem nikdy neřešil a řešit nebudu. Kdyby tenhle prvek tu nebyl, tak by to mohlo být o dost lepší. Mám rád Promethea i Covenanta, je tu jistá podobnost, ale díky tomuhle náboženství se to utápí do jednoho velkého nesmyslu. Je to škoda, začínalo to velmi dobře, ale další díly ani série už nedám.

Bombardování (2021)

[75%] No, tak musím uznat, že za to jedno vidění to minimálně stojí. V dnešní době, kdy se nám tu rozpoutává válka na Ukrajině, mi tohle přišlo takové autentické, syrové, až jsem měl v několika scénách slzy na krajíčku, takže po realistické stránce nemůžu nic vytknout. Slabší povahy než já by to asi v konkrétních pasážích vypnuly. Co se týče cca první půle filmu, tak tam si stěžovat moc nemůžu. Tenhle dánský počin není jen o tom, aby se tam nepřetržitě střílelo atd. Jen bych asi dal větší délku filmu, neboť jsem se hůře orientoval v postavách. Ty postavy by měly mít o něco větší prostor. Chápu, že pro méně nákladný film to asi nešlo, ale tohle byl takový jediný nedostatek. Jinak scéna, kdy se bombarduje škola, to bylo dech beroucí. Hlavně vidět zkrvavené, zraněné děti – to bylo opravdu silné. Takže i emoce se tu ke konci dost odrazí. Takže ve finále jsem v rámci žánru spokojený. Vylepšovat by se dalo, ale i tak je to po delší době autentický snímek z 2. světové války.

Projekt Adam (2022)

[30%] Shawn Levy mě zde docela zklamal. Od něj jsem viděl všechny díly Noci v muzeu (jednička mě totálně nadchla) a loňský Free Guy u kterého jsem se málem posral radostí jaká to byla bomba! Tohle je prostě nudné a to až do konce. Nevím, co k tomu mám sáhodlouhého napsat. Začíná to pozvolna, je zde cítit ten klasický rodinný nádech, takže jsem si říkal fajn, nebude to moc o efektech a akci, jenže mě to začalo pořádně uspávat, že jsem závěr sotva vnímal. Po technické stránce je to tak nějak ok, ale ani ty efekty v akci mě moc nepotěší. A nějaký ten námět ohledně cestování v čase? Na to se mě neptejte, protože jsem ho asi moc dobře nechápal, nebo spíš nevnímal. A za to dávám tu nejslabší možnou 2*, protože znám horší braky, kvůli režisérovi nechci hodnotit hůře. Těšil jsem se na to a ono mě to takto nebavilo. Tak snad příště. PS: To, že tam byl Reynolds a Ruffalo jsem si vůbec nevšiml. Nijak se ta dvojice herců nepředvedla.

Proti ledu (2022)

[60%] Takový jednoduchý, přímočarý survival film na 1 pohodové shlédnutí. Víc v tom není a ani bych zde nepsal nějaká výrazná negativa. Úvod, který tvořil ještě více postav mě moc nebavil, ale jakmile se děj začal soustředit na hlavní dvojici, tak se to už zlepšilo. Samozřejmě, sem tam se našla nějaká ta nudná pasáž, především ve finále tu máme pár logických děr, ale co už. Co se týče nějaké extrémní napínavosti s přežitím, tak to tu moc nenajdeme, ale neříkám, že to měla ta dvojice úplně snadné. V posledních minutách se tu najde i trochu emocí. Nikolaj Coster-Waldau zde předvedl standart, ale neurazil, stejně tak jako jeho parťák. Ta jedna scéna s medvědem byla docela dobrá (tu druhou ke konci na mysli nemám). Celkový vizuál na zmrzlé Grónsko byl dobrý. Takže na 1 shlédnutí při nudné noční to nebylo nejhorší, ale vylepšovat by se dalo více.

Hříšnice - Percy (2021) (série)

[83%]  Vydařená série. Sice už Pullman stárne, ale stále doufám, že ještě natočí jednu sérii. Ta atmosféra, tíživost postav, jejich osudy – to prostě tenhle seriál zvládá dokonale. Jen ta druhá série o tom malém chlapci mě moc nebavila, jinak jsem spokojen s každou řadou. Percy byla už vzhledově zajímavá žena a celé rozplétání pravdy mě bavilo. Pullman mě zde bavil asi nejvíc, jeho podivínské chování a nekonvenční metody – to je něco, co mě už začíná bavit víc a víc. Nedostatků jsem zde moc neshledal. No, nebudu zde psát podrobnosti, to se musí vidět.

Batman (2022)

[90%] Viděno v kině. THE BATMAN, film na který jsem se určitě těšil, ale první trailery mě až tak moc nenadchly, takže jsem po skončení projekce byl mile překvapen, jak skvěle to dopadlo. Tohle je opravdu nevšední filmová záležitost, která ve mně ještě po skončení rezonovala celý večer v hlavě. Právě tyhle filmy jsou přímo stvořené pro kino zážitek. Podobně jsem cítil nezpochybnitelné kvality u snímku No time to die. Nyní tedy k tomuto. DC se po delší době opět předvedlo a natočil Batmana v novém kabátku. Tento netopýří muž je temný, drsný, životem shnilého zločineckého Gothamu poznamenaný a hnaný „POMSTOU“ jak ho tak zde nazývají. Dlouhá tříhodinová stopáž filmu jedině prospěla. Máme tu nového představitele Batmana Roberta Pattinsona, tak je fajn, že nám tu tvůrci dali hezky prostor na jeho seznámení. Tohle je nový Batman, takže nějaké odkazy či připomenutí na jiné netopýří filmy tu jsou minimální. Jde si to vlastní cestou, takže o to to můžu ocenit víc. Takže první hodinku tu máme pozvolné seznamování a to hlavně Batmana s čestným policistou Gordonem. Určitě jsem se nenudil, i když se to rozbíhalo pomalu. Kdyby měl film dvě hodiny, asi bych měl výhrady, ale takto pří tříhodinové stopáži mi to vůbec nevadilo a nenudilo. Film nabírá postupně na obrátkách až to ve finále tak vyvrcholí, že to málem udělalo díru do stropu. Tak jsem se naposled cítil u Temného rytíře. Rozhodně zde nebudu srovnávat tohoto netopířího hrdinu s těmi od Nolana. Jen asi zmíním to, že Pattinson byl mnohem lepší než nudný Affleck. Tak abych nepřeskakoval. Co se týče AKCE, určitě ji zde najdeme, ale nečekejte, že jí bude nijak kvantum. Přesto, když se objeví, tak je to kurva znát. Jakmile Batman rozdá rány, je to opravdu cítit. I sám občas dostane trochu na hubu (né až tak moc), zřítí se na zem, postřelí ho apod. Tím se dostáváme k velkému kladu filmu. Netopýří postava tu není za nepřemožitelného superhrdinu. Stane se, že nezachrání všechny, selže apod. Krásně se to i emotivně odrazí ve finále, které je prostě nezapomenutelné. Ještě bych zmínil honičku Batmobilem, která nemá chybu. No a to jádro filmu je kriminální vyšetřování s Gordnonem. A jak už tu píší někteří ostatní, že to připomíná SEDM nebo Zodiaca, tak mohu určitě souhlasit. Ale nic to nevykrádá, jde si to vlastní cestou. Zaujaly mě postavy a jejich postupné rozvíjení, to byl další obří klad. Pattinson je na záběrech většinou v masce jako Batman než viděný civilně. Co se týče jeho postavy jako Bruce Waynea, tak zpočátku jsem chtěl víc, víc se dozvědět o jeho minulosti, ale jak se film ubírá dopředu, tak tu jisté vysvětlení a zápletka s jeho otcem je a to mi poté stačí. Ta prohnilost a zločinnost v Gothamu nemohla být pojatá lépe. Třeba ten ústřední záporák (hádankář) byl skvělý, stejně jako jeho projevy v masce za kamerou. Finální konverzace hádankáře s Batmanem neměla chybu. Krásně se vyrovnal třeba Jokerovi. Film má i emoce. Zpočátku jsem se nemohl úplně zžít s vizuálem Pattinsona, unaveného, nezdravě vypadajícího, ale postupem času jsem si ho víc získal. Herecké obsazení je na tom výborně. Jen ta Zoe Kravitz mě moc nenadchla, ale zahrála to slušně, jen jsem necítil až takovou chemii mezi ní a Batmanem, ale její dějová linie je dobrá. Pattinson se s rolí netopýřího muže zžil výborně, Jeffrey Wright v roli Gordona mě též překvapil (jeho mám rád jako Leitera v Craigových bondovkách). No a mohl bych pokračovat ve výčtu herců dál a dál … A na závěr musím pochválit jedinečný soundtrack od Michaela Giacchina, který vytvořil dle jedné písně skvělý hudební motiv, který se zde odrážel každou chvílí a já ho hltal. Trochu to i připomnělo Zimmera, ale jen na okraj. Nicméně, co k tomu ještě dodávat? Každého to asi nemusí až tolik uchvátit. Především ty, kteří čekají běžnou nonstop akci viz současné marvelovky. I to může někoho trochu nudit, ale já dostal víc, než jsem čekal. Hlavně jsem rád, že je to film, který se řídí svojí cestou a zbytečně neodkazuje na předchozí snímky. Ale ten závěr ve věznici, kdy tu vidíme jednu známou postavu, tak to zas potěší, to jo. Nic bych zde výrazně nezkritizoval, možná jen tu Kravitz, která mi moc neseděla a možná bych přidal jednu akční sekvenci navíc či snad scénku, kdy aspoň jedné osobě Batman odhalí svou tvář, ale to je jedno. Tak jako tak jsem nesmírně spokojen a už se těším až to uvidím brzy doma. Kino bylo skvělé! I bych si přál pokračování, tak snad!