Clean (2021)

[65%] CLEAN je určitě solidní záležitost, takže toho shlédnutí nelituji. Stopáž je vcelku krátká, jen ta první půle se trochu táhla. Jako nemůžu říci, že jsem se nudil, jen ten příběh poznamenaného veterána je už ohraný. Ale větší problém jsem s tím neměl. Ve finále se Brody utrhne ze řetězu až to připomene variaci filmů viz John Wick. Takže nastane masakr a hezky se na něj dívá. Je to drsné, krvavé … Takže bez dalšího okecávání jako jednohubka mě to docela bavilo. Začátek se trochu vlekl, dramatická linie je taková polovičatá, příběhem nic originálního a nového, ale Brody to sehrál výborně a ta masakrující akce nemá chybu.

Reminiscence (2021)

[45%] Reminiscence mě nějak minula. Moc mě to nebavilo, nedokázal jsem se do toho zažrat, i když je tu několik kvalitních aspektů. Máme tu skvělého Hugha Jackmana a Rebeccu Ferguson, solidní vizuál částečně potopeného město, nápady do uvádění lidí do snů a přesto mi ty necelé 2 hodiny přišly nekonečné. Ta kriminální linie je strašně nudná, i když ve finále dává smysl, ale žádná extra nečekaná pointa se nekoná. Co se týče té romantické části, tak ta na mě též nepůsobila moc věrohodně, možná ze strany toho Jackamana chápu, že se do té ženy zamiloval, ale z ní jsem čišel téměř chlad. Ještě tak ta 1/3 je docela zmatená, pak už to bylo vcelku přímočaré. No, sračka to nebyla, potenciál to mělo, kopírovalo to motivy spoustu jiných filmů, ale i tak to je za mě docela bída, bohužel.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

[90%] Skvělé životopisné, sportovní drama s ještě skvělejším Willem Smithem, který to zahrál opravdu prvotřídně! Dlouhou dobu se mi do tohoto snímku nechtělo, ale paradoxně mě na to nalákal ten oscarový konflikt, kdy dal Smith Rockovi facku. ;) Nyní k filmu. Dějově je to jednoduché, ale to vše okolo je dobře zvládnuté, že jsem se nemohl ani nudit či hledat nějaké chyby. Will Smith zde měl dobrou roli, kterou zvládl bravurně. Všechny jeho dialogy byly upřímné a od srdce, i když se chováním, svojí upřímností od ostatních odlišoval. Působil jako přísný otec, ale sakra milující. I vedlejší postavy byly fajn včetně jeho filmových dcer, manželky nebo Jona Bernthala. Není to chladný počin, emoce se zde určitě najdou. Stopáž je dlouhá, ale já bych si ještě přál, aby byla delší, ale co už. Víc k tomu asi už podrobněji nenapíši, každému to nemusí sednout tak dokonale jako mě.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

[75%] Viděno v kině. Bez nějakého hlubšího rozepisování je to fajn nostalgická podívaná ze světa Harryho Pottera a každý velký fanoušek by tento film měl alespoň trochu ocenit. Chápu, že to každému asi nesedne nebo bude mít pocit zbytečnosti, ale co už. První fantastická zvířata jsou za mě úžasné, druhý díl je už trochu dějově slabší, ale stále je to obstojná zábava a totéž můžu říci i o téhle trojce. Příběh je prostý, ale celý ten konflikt s Grindelwaldem se mi líbil. Mikkelsen tu postavu hraje mnohem lépe než Depp. Totéž můžu říci i o představiteli Brumbála. Ostatní herci včetně Mloka nebo Kowalskyho nezklamou. A ani ta absence jedné hlavní ženské postavy mi tu moc nechyběla. Film má spoustu odkazů na Harryho, včetně ptáka Fénixe, smutného vyprávění co se stalo Arianě, dvojitý výlet do Bradavic (i do komnaty nejvyšší potřeby) apod. Film je dlouhý, ale já se nenudil. Třeba ta atmosféra v Německu byla docela temná. Finální souboj Brumbál vs Grindelwald je pojat spíš tak pateticky, ale určitě jsem si nestěžoval. Co bych tedy vytkl? Moc toho není, ale třeba to pravé kouzlo, resp používání kouzel už nepůsobí tak úderně. Např kletba Cruciatus se moc ve finále nepovedla, ale tak dobře. Efekty jsou sice už od Yatese ohrané, ale dostačující. Nejvíc se mi asi líbil úvod. Konverzace dvou velkých kouzelníků a následná scéna s mlokem, jak ho poté odnáší to zvíře do oblaků – to bylo super. A hudba? Určitě nezklamala a i se odrazilo pár známých skladeb z HP. Takže, určitě bych uvítal další díl, jen bych věnoval ten HLAVNÍ SOUBOJ Brumbála s Grindelwaldem už méně prostoru. Takto to bylo využité až až. Z kina jsem odcházel spokojený (na Pottera se to teda nechytá), ale jinak si nemůžu stěžovat s ohledem na to jaké jsou většinou horší recenze.

Ozark - Season 3 (2020) (série)

[86%] Je to čím dál lepší! Neskutečně mě to začíná bavit, škoda, že to čtvrtou a prodlouženou sérií skončí ... Celkový komentář napíši až po skončení celého seriálu k té finální 4 řady. Po dramatické stránce je to vypilované k dokonalosti.

Shatner ve vesmíru (2021)

[70%] Vcelku zajímavý dokument, který nám ukáže jak je Shatner ve svých 90 letech vitální a s chutí do života. Navíc se poprvé v životě podívá do vesmíru, což je opravdu příhodné, když se proslavil jako Kapitán Kirk ve starém ST. I mě tu zaujalo jeho zpřátelení se zakladatelem Amazonu, který měl už od dětství velkou vášeň ze Star treku a celkově ho zajímal vesmír. Takže se sice nejedná o nějak velký dokument, ale rád jsem se na to podíval. Pro Shatnera to byl jistě zážitek a i ty jeho emoce na konci byly na místě.

Morbius (2022)

[72%] Viděno v kině. No, samozřejmě, jsem velký kinomaniak, tak ani toto mi na velkém plátně neuniklo. Po rozpačitých, až průměrných recenzích (někde se psalo, že to hodnocením klesalo i pod 50%) jsem na to moc náladu neměl jít do kina. I přesto, že na nějaké recenze většinou kašlu. Nicméně, jsem se po jedné sérii nočních probudil a rozhodl se neprospat celý den, tak jsem a to vyrazil. Né, nevyspával jsem v tom sále. ;) Film mě nakonec příjemně překvapil. Nejednalo se o nějaký super zázrak, skoro bych to přirovnal kvalitou a hodnocením mých procent k obou Venomům. Hlavně, první třetina snímku mě bavila asi nejvíc. Ústřední postavy dvou „bratrů“ ze speciálního ústavu pro nemocné děti špatné DNA mě bavily. Postava Morbiuse byla dobrá, Leto to zahrál solidně. 2/3 snímku je akční, začíná se to rozjíždět. Efekty jsou docela dobré, i když ten vizuál, kdy se Morbius a jeho nevlastní „v podstatě bratr“ začínají měnit, je trochu divný. Akce je tu dost, je docela přehledná, i když stále přímočará. Poslední část filmu už není tak napínavá a zajímavá a konec je moc urychlený. Ale mě to i tak celkově bavilo. Ty scénky s netopýry mi trochu toho Batmana připomínají, byť jen vzdáleně. I hudba, která je obyčejná mi v jedné scénce připomene Zimmera, ale to už asi trochu přeháním. Určitě bych zde přidal větší minutáž, víc postav a vymazal zde nebo vylepšil detektivní linii s extra nudným detektivem, které zde hrál marně Tyrese Gibson. Co k tomu více dodat? Určitě si to nebudu pouštět opakovaně, ale někdy k tomu klidně vrátím. Je jedno jestli je tohle součást marvelu nebo ne. Najde se tu nějaká narážka na marvel filmy a 2 po titulkové scénky, které mě vůbec nebavily, ale to je fuk. Byl jsem hlavně pozitivně překvapen, jak mi to sedlo navzdory tomu jaké špatné to mělo ohlasy.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

[79%] Ash dvakrát řež! Sakra, mě ten seriál ale bavil! Původní dva filmové díly jsou super a tohle krásně na ně navázalo. Ještě tak ta první série se trochu drží originálu, od druhé se tu urve víc ze řetězu a je to hodně ujeté (o třetí sérii ani už nemluvím), ale v dobrém slova smyslu. Je to celé komediálně laděné a démoni jsou v mnoha podobách. Krvavé je to dost, ale ne nijak brutální, často to působí úsměvně a krví přehnaně, ale o tom to je. Postavy jsou super, včetně nahláškovaného Bruce Cmpbella, který má zda fakt hustou osobnost. Ještě ta jeho motorovka – no k němu není co dodávat. Sem tam se najdou slabší epizody, kde mě nebavil děj okolo čtení knihy, zkoumání temnoty atd. I se tu najde pár úmrtí postav, u kterých se zde postrádají nějaké ty emoce, ale to je asi tak vše k menším nedostatkům. Všechny tři série – to je prostě jízda a já jsem rád, že jsem se k tomuto seriálu dokopal. Závěr finální epizody třetí série působí dost apokalypticky, takže bych byl zvědav, kdyby se ještě natočila další série, ale toho se asi už nedočkáme. Každopádně spokojenost a někdy si to zas při správné náladě pustím.

Ozark - Season 2 (2018) (série)

[84%] Pěkně se nám to rozjíždí. První série byla dobrá, ale sem tam se našla hluchá místa, ale tato druhá série je o dost lepší. Víc jsem se vžil do postav a napětí by se chvílemi dalo i krájet. I tu dojde k několika nečekaným úmrtí. Jsem zvědav na další řady. Okomentuji podrobně až po všech sériích. Začíná mě to bavit víc a víc!

Deep Water (2022)

[70%] No, má to průměrné hodnocení a já to docela chápu. Jenže mě zde Affleck a Ana de Armas docela bavily. Co se týče Any, tak jsem měl každou chvílí v ruce ptáka, protože i po třicítce je stále k nakousnutí. Affleck mě zde bavil, protože zde zahrál postavu asi tak takovou jakou on má flegmatickou povahu. Žánrově a obsahově to působí dost mírně a možná i táhle. Ale tu hloubkou u obou postav jsem cítil. I mi to celkem uteklo, rozuzlení napínavé moc není, ale asi patřím do té šťastnější skupiny diváků. Víc k tomu asi už nenapíši, je to tak na to 1 pohodové vidění, ale tu 4* jsem musel dát, nenudilo mě to ani na chvíli.