Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

[90%] Jednoznačně u mě zde vede ta skvělá nostalgie! Víc v tom asi nebude. Kvalitou mi to přijde o dost lepší než za mě trochu přeceňovaný Mandalorian. Ewan McGregor utáhl celou tuhle minisérii! Ostatní postavy mě rovněž bavily včetně Dartha Vadera, který byl skvělý jako vždy. Co se týče souboj se světelnými meči tak moc dobře nechápu kritiku, že to nemělo takový náboj. Za mě to bylo velmi dobré, i když uznávám, že ke konci třetího dílu to bylo točené hodně ve tmě a scény to bylo dost prostříhaný, ale co už. Nezklamala i známá hudba. No, víc k tomu asi nenapíši. Uvítal bych druhou řadu, ale spíš si říkám, aby to raději takto bylo ukončené. No, necháme se překvapit.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

[73%] Podobně bych to viděl jako první sérii, jenže zde dávám o něco vyšší hodnocení, bylo to přeci jen celkově o něco lepší. Akce zde bylo opět hodně (až moc), postavy mě teda bavily o něco více a příběhově to stejně nebylo až tak záživné, ale každý díl bylo na co se dívat. Z tohoto seriálu nejsem tak unešený jak ukazuje hodnocení, ale k zahození není. Ve finále mě potěšil jako cameo Luke Skywalker v mladé podobě (pc úpravy pomohly). Nicméně, na další sérii se celkem těším a třeba se to ještě o něco víc vylepší

Příšerky s.r.o. (2001)

[80%] Roztomilá záležitost pro celou rodinu. Animace je výborná včetně všelijakých příšerek. Nejvíc mě bavil Sully který tu byl za dobráka. Když jsem byl malý, tak jsem si tyto postavičky oblíbil při hraní her na PS1. K filmu určitě nemám co vytknout, jen mohl být trochu delší a v poslední třetině nápaditější, ale to je fuk. I jsem se u toho párkrát zasmál, takže za mě je tohle klasika a vidět tento film u mě působí jako nostalgie propařených dní na PS1.

Tajemný let (2005)

[85%] Prvotřídní thriller; nervy drásající, napínavý až do konce. Pointa nebyla vyřčena úplně ve finále, ale ještě nějakou dobu před tím, takže v tomto ohledu jsem nadmíru spokojený. Veškeré to prostřední v letadle (postavy, zvyky, různá zákoutí letadla) – to vše bylo pojato na výbornou. Filmem hlavně dominuje skvělá Jodie Foster, která si jde odhodlaně za svým – najít za každou cenu svou dceru a to i navzdory tomu, že jí ostatní v letadle považují za blázna. V pokročilé cca třetině filmu trochu ztrácí dech ta pointa – tam je trochu děravý scénář, ale není to nic extra nelogické, aby mě to naštvalo. To neskutečné napětí a i pár chvilek emocí se na závěr našlo. Musím pochválit i vydařenou hudbu od Hornera, která té ponuré atmosféře dodávala ten správný šmrnc. Krom Foster mě bavil Sean Bean a Peter Sarsgaard. No, víc k tomu asi nenapíši, bavilo mě to dost.

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

[67%] Tak Mandalorian coby seriálový přírůstek ze světa Star Wars. A jak se mi vlastně líbila první řada? Určitě tu jsou klady, takže ve finále mě to vcelku zabavilo, ničím extra nepohoršilo, ale čekal jsem trošku víc. Hodnocení to zde na CSFD má opravdu velké, i ho částečně chápu. Ale prostě nevím. Akce je natočená přímo perfektně, je pestrá a je jí opravdu moře. Možná, že jí nemuselo být až tolik. Dále … Veškeré rasy bytostí byly výborně představeny, takže další velký klad. No a to, co mi zde vadilo nebo spíš chybělo? Nějaká větší dobrodružnější vata a pořádný příběh, který by mě víc emotivně vtáhl do děje a postav. To zde bylo takové sterilní, místy chladné, ale poslední dva díly byly už víc vygradovanější, zejména ten finální se mi líbil dost. No, určitě zkusím někdy příště další řadu, víc ale raději neočekávám. Na 1 vidění to bylo dobré, epizody díky krátké stopáži rychle ubíhaly, ale chtělo to zapracovat víc na tom co jsem výše napsal. Hudba byla celkem ok. Dál nevím, co bych měl pitvat. Blbost to určitě není, ale velký hit také ne.

Spiderhead (2022)

[65%] Mě se to celkem líbilo, jen to mělo moc urychlený a ne moc zajímavý konec a strašně přímočarou pointu. Není zde ani poznat jestli to točil Kosinski nebo někdo jiný. Je to takový zvláštní počin, který nemusí sednout každému. Já to také nedokážu nikam pořádně zařadit, ale většina filmu mě docela bavila. Asi tak uprostřed jsem hltal ty konverzace a dramatické scény, ale ten závěr byl už takový odfláklý, což je škoda – potenciál to mělo větší. No, každopádně Hemsworth a Teller – dvojka, která zde herecky zazářila. Známé písně v tomto filmu potěšily. No, víc to okecávat nebudu, na 1 vidění to nebylo zlé, ale dalo se z toho vytěžit víc.

Umbrella Academy - Série 2 (2020) (série)

[68%] První série také za mě nebyla úplně velká bomba, ale zabavila mě. Po slabších 3 dílech mě to začalo bavit až do konce. Tato druhá série byla taková chvílemi dost nudná, víc mě to začalo bavit až od 7 dílu. A poslední, desátý mě přímo nadchl. Takže škoda, že to nebylo i v té nudné první polovině svižnější. Jinak si moc stěžovat nemůžu. Postavy mě bavily ještě víc, tak doufám, že ta nová třetí série bude ještě víc, našlapanější po všech stránkách.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

[70%] Viděno v kině. Dal jsem si dabing a 3D a byl jsem spokojen. 3D mi tentokrát oproti Eternals nevadilo. Co se týče filmu, tak žádná velká bomba to není, ale abych to nějak výrazně kritizoval, musel bych k tomu mít zásadní důvody. Vizuálně co se týče našich oblíbených monster, tak je to točeno dobře a i celkově ta akce a jednotlivé sekvence byly cool. Ve finále už mi to přišlo moc přeakčnělé a tmavé, ale co už. Prostě by neuškodilo trochu ubrat a přidat záživnější dobrodružnou vatu a asi vymyslet lepší příběh? No, možná, že to už po tolika filmech ani nejde. Přesto jsem se nenudil a snímek si užil. Herecké obsazení je na tom dobře. Chris Pratt byl určitě fajn, ale zde bych se bez něj asi obešel. B. D. Howard mě zde bavila více a ústřední trojice ze starých dílů? U těch jsem měl opravdu příjemný pocit u srdce. Sam Neill a Laura Dern potěšili. Goldblum už je taková komická postavička současnosti, ale rád jsem ho uviděl včetně té malé holčiny, která hrála v rozuzlení snímku klíčovou roli. Soundtrack nebyl tak výrazný, držel se u zdi, ale dal se poslouchat. Z nejvýraznějších scének asi patří ta zběsilá akce z Malty, jak už tu každý poznamenává. Takže víc zapamatovatelných sekvencí by neuškodilo + to, co jsem psal na začátku. Vylepšit příběh, atmosféru atd. Zklamaný ale nejsem.

Umbrella Academy - Série 1 (2019) (série)

[74%] Ale jo, první série mě docela bavila. První 3 díly – tam mi trochu trvalo, než jsem se tím prokousal a pak už jsem se dobře bavil. Líbí se mi, že to má takový přiměřený humor a jede si to spíše vážnější notou, která je zaměřená spíš na postavy a jejich osudy. Ta apokalypsa je zde jako takový temný doplněk. Uvidíme, jak mě zabaví druhá a poté třetí série, která vyjde koncem června.

Interceptor (2022)

[20%] Poslední dobou u netflixu platí (alespoň u mě), že seriály jsou ok, mám jich ještě dost v plánu shlédnout a to se říká, že netflix upadá, ale spíš na ty filmy. Nyní k tomuto veledílu. Původně jsem dal nejslabší možné 2*, nyní to snižuji na tu jednu. Důvod? Tohle je narychlo zplácaná sračka, která vizuálem skoro připomene Dudikoffovi filmy o ponorkách atd (ale tam jsem alespoň mohl něco ocenit). Zde? Akční béčka s nízkým rozpočtem by měl točit někdo, kdo má s akčními filmy zkušenosti. Neříkám, aby to byl nějaký áčkový režisér, ale ne někdo kdo se chytí zakázky netflixu a neumí daný žánr točit. Já bych dal větší hodnocení, ale nemůžu pochválit tu akci, která prostě neměla žádný náboj. Jednak to působí divně, třeba ta zabodnutá pistol do jednoho z protivníků, ale žádný úder nepůsobí reálně a kontaktně. A ani bych to nedal za vinu hlavní ženské hrdince. Prostě to vypadalo jak nevydařený trénink a ne souboje na život a na smrt. Co se týče přestřelek, tak některé pistolky jsou ozvučené jak kuličkovky pro devítileté chlapce. Finální výbuchy raket vypadají všelijak, ale aspoň něco včetně obstojné zápletky a hlavní hrdinky Elsy Pataky, která mě docela bavila, ale v akci byla bohužel mizerná za což může poděkovat diletantské režii. Ještě tak ty její flashbacky, kdy to měla těžké jako žena v téhle branži byly dobré. Chápu, že se z toho nedá udělat nějaký hit, ale akční béčka se přece dají natočit lépe! Víc k tomu asi nenapíši.