Utržený ze řetězu (2005)

(95%) UTRŽENÝ ZE ŘETĚŽU je film, který mi x let unikal a proto jsem strašně rád, že jsem si jej doplnil. Krom toho mi neskutečně sedl, prostě čirá fantazie. 2 hlavní věci, které zde fungují naplno, jsou samozřejmě AKCE (bojové scény s J. Li) a přátelské přijetí do rodiny o které se postaral zde herec M. Freeman a jeho filmová nevlastní dcera. Tito dva mě totálně nadchli – dlouho jsem neviděl, aby tak upřímně a emotivně byla filmově zkreslena láska rodiny. To jsem tady sežral i s navijákem. Takže ta prostřední část snímku, nějakých 35 min cca mě vůbec nenudilo, bavilo mě to ještě snad víc než bojové scény. Zaostalá postava Dannyho a to jak se učil zcivilizovat se – to se opravdu povedlo i po jeho herecké stránce. Souboje jsou rozhodně skvělé, nejvíc gradují ve finále, které nemají v akci a technické režii, kameře žádných výtek. Ostatní postavy jsou ok, včetně toho zlého, vzteklého, ale i hlášky vtipného dědka, který Dannyho vychovával jako čokla v kleci. Tam jsem si říkal, že je to asi trochu nadlehčené, ale v dobrém slova smyslu, protože postava toho krutopřísného, hnusého dědka mi přišla mnohdy až komická, ale pobavilo mě to aspoň. Vytknout se toho moc nedá, jen ke konci jsem si říkal, co se stalo s tou partou toho dědka, ale co už. Takže ještě jednou k hercům. Jet Li to zvládl bravurně – skvěle to zahrál a i výborně bojoval. Morgan Freeman – to je prostě jistota filmových zážitků – zde, kde hrál slepého a starostlivého „otce“ – no, víc říkat nemusím. Kerry Condon zde zahrála úplně přirozenou a příjemnou 18 cti letou, slušnou holčinu. Jsem ohromen, pro mě se z toho určitě stane srdcovka, kterou budu sledovat čas od času opakovaně a ihned ji jdu stáhnout minimálně v 10GB kvalitě! :P PS: Cameo Adkinse rozhodně potěší, i když se zde mihne na jeden souboj, ale i tak!

Pavučina lži (2020)

(65%) Od tohoto akčního béčka jsem měl docela očekávání, ale raději ne přehnaná. Scott Adkins je zde dobrý a to i po herecké stránce se docela snaží. V soubojích (jak jsem předpokládal) není, naplno využit, ale přesto se tu najde dost dobrých kousků. Režijně a technicky to též není nejhorší, rozhodně se tu najde pár hluchých míst, divných záběrů, ale v tomto ohledu si moc stěžovat nemohu. Akce je rozložena tak nějak optimálně po celém rozsahu filmu. Ke konci teda už nemá moc, co nabídnout, ale co už …. Ještě tak ta první půlhodinka působí trochu roztěkaně. Máme tu akční sekvenci, ta najednou skončí, pak se objeví jiná scéna apod., ale pak už ta zmatenost vymizela. Co se týče scénáře a nějakého děje, no tam je to takové né moc zajímavé a někdy i trochu nelogické, ale až tak mě to nepohoršilo. Holt, kdyby tahle nesmyslná špionáž byla pojata jinak – dopadlo by to možná lépe. Protože celkový vizuál byl slušný, o dost lepší než současná béčka. A korunu tomu nasadí poslední minuta filmu, která už vůbec postrádá smysl. No, abych to moc nekritizoval, právě díky tomuto příběhu, plném dost divných zvratů a scén, to trochu film shazuje. Jinak to nenudí, je to svižné, akce dobrá, skvělý Adkins, nenudí to, takže ty lepší 3* určitě udělím. Za zmínku ještě stojí Scottova filmová dcera, která mě až tak neiritovala, ale její finální zásah byl už přes čáru – to uznávám. Dá se to vidět max jednou, mělo to navíc teda.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

(60%) Old Guard je taková neškodná, ale i zábavná jednohubka od netflixu. Od tohoto jsem nic extra neočekával, takže proto nejsem ve výsledku zklamán ani pohoršen. Z herců mě opravdu bavila asi jen ta charismatická Charlize Theron, která mě v každé scéně zabavila. Jako postavy, co hráli ti ostatní herci byly ok, jen jsem si k nim nedokázal vypěstovat nějaký vztah. Na to, že to měl téměř 2 hodiny, mi to uteklo rychle – tempo bylo opravdu velké. A to tu byla akce rozložena tak nějak sporadicky. Spíš v druhé půli v poslední půl hodince. Takže nyní k akci. Jaká byla? Rozhodně se na ní nedívalo nejhůř, ale nezaujala mě, snad jen finální scéna, jak dopadl hlavní záporák. Je to takové bez nápadu, bez pořádného náboje, ale znám horší, takže akce mi v tomto dílku přišla jako takový doplněk. Dějově je to taková slátanina všeho možného, ale jak říkám, tohle je povedená jednohubka, která mě vůbec neurazila. Svým způsobem mě to bavilo, takže nebudu moc kritický. Takový lepší průměr až nadprůměr, ani víc, ani míň.

Greyhound (2020)

(72%) GREYHOUND, coby takový nenápadný válečný počin z 2. světové. Pravda, není to nijak velkolepé, ať už příběhově nebo stopáží. Po shlédnutí jsem ale nakonec ty 4* s radostí udělil. Od začátku se šlo na věc, nenudilo to, akční sekvence (výstřely torpéd, zbraní z lodi atd..) byly super. Hanks zde vypadal tradičně, sehrál solidní výkon jako vždy. Ostatní herci? Prostě 80 minut (bez závěr. titulků) – na to nebyl prostor si jich všímat, tím moc prostoru neměli. Hudba docela ušla ... Škoda, že to nebylo minutáží delší, mohl být i víc rozvinutý děj, více prostoru pro postavy, nějaké dramatické scény navíc atd… Vidět se to dá spíše jednou, ale přesto mě to zabavilo. Někdy to možná ještě jednou dám.

Ve stínu gangu (2019)

(50%) BEYOND THE LAW, je další nízkorozpočtové béčko, nebo céčko (nazývejte si to, jak chcete), ale oproti předchozím Seagalovkám a obdobným videofilmů z dnešní doby to rozhodně v mých očích, není žádná sračka. Ano, je to chvílemi nudné, natočeno s ohledem na nízký rozpočet, nic šokujícího, Seagal se zde akce skoro nezúčastnil, ale i tak jsem trochu překvapen, že jsem to neposlal do pekel, jak jsem zprvu předpokládal. Ústředním hercem je zde Johnny Messner, který sice působí unaveně, ale zabavil, i když v akci jsem mu to moc nevěřil, tak i přesto se zde najde aspoň několik obstojných bitek a vyvražďovaček v obdobě přestřelek – samozřejmě v rámci nejnižších možností …. Seagal se zde párkrát objeví (naštěstí má zde o ždibec větší roli, než v jeho ostatních filmech, kde je na plakátku), rozdá zde pár moudrých rad, jednou si zastřílí na střelnici, ve finále zlikviduje pistolí rychlostí světla tři své gaunery a nakonec sejme ještě jednoho týpka (neprozradím koho) asi dvěma chvaty a výstřelem zbraně. Úplný konec nedopadl dobře, ale má logický smysl. Příběh, zápletka – to vše je strašně ohrané, nudné, takže nás tu nic nepřekvapí. Záporáci jsou celkem ok. Co k tomu dodávat? Před x lety, kdyby to mělo ještě o něco větší rozpočet a víc natáčecích dní, víc akce, mohlo by to být lepší. Takto je to takové průměrné, až bych objektivně řekl podprůměrné, ale na dnešní dobu neškodné dílko. Zaokrouhluji na 3*, protože jsem to čekal mnohem horší. Víckrát to ale samozřejmě neuvidím, ale aspoň mě to nenasralo a Seagal byl zde docela v pohodě …

You Should Have Left (2020)

(60%) Ale jo, navzdory tomu, že byla první půle filmu celkem, co se týče tempa pomalá, tak mě to to nakonec bavilo. V druhé části filmu se to už rozjede a musím uznat, že to bylo chvílemi i napínavé. Žánrem je to trochu překombinované, ale v dobrém slova smyslu. Částečně to horor je, ale spíš bych to zařadil do nenápadného, temného thrilleru, ale to je fuk. Finální pointa je celkem předvídatelný, stejně tak jako větší část snímku, v podstatě jsem jej uhodl, což ale mi nijak ale zásadně nevadí …. Pravda, úplné rozuzlení mohlo být ve finále ještě víc vysvětlené, ale svojí logiku to má. Hlavně mě bavil Kevin Bacon – zahrál to solidně. Amanda Seyfried mě tolik nebrala, vyjma toho, že jsem se mohl kochat na tu její hezkou tvářičku, to joo! ;) V té první půli filmu se toho mohlo dít víc, kdyby to bylo jako celek svižnější a mělo to nějaký nápad navíc, hned bych byl spokojenější. Takto je to taková přijatelná jednohubka. PS: Nevím proč, ale námětem mi to lehce připomnělo film DREAM HOUSE s Danielem Craigem! ;)Ten byl teda o dost lepší, ale to je jen nepatrné přirovnání.

Ztracená kulka (2020)

(50%) Hups …. No, je to takové rozporuplné, že jsem to nakonec asi po půl hodinovém uvážení zařadil do neutrálního průměru a kvůli výborně natočené akci zaokrouhlil nahoru třetí hvězdou. Co se týče úvodu, byl jsem z toho trochu roztržitý, hned se tu sneslo na rychlo velké množství postav, tak jsem se v tom nemohl snadno orientovat – ne, že by to bylo nějak těžké na pochopení. ;) Hlavně mi to nějakým dějem a zápletce přišlo takové nulové a hlavně divné. XXX zkorumpovaných poldů, a náš ústřední herec či hrdina proti nim, prostě to bylo takové divně pojaté. Ale akce byla fantastická, takže díky bohu za ní. To zas se musí frantíkům nechat. Střílení a sem tam nějaké bitky – ok. Ale ty automobilové naháněčky, především ta dlouhá, finální? To jsem se kochal blahem. Natočeno možná ještě lépe, než některé áčkové filmy. Jenže to je vše ke kladům, takto si to podruhé už nepustím. I herecké obsazení a jejich postavy nic moc, krom hlavního hrdiny, který mi seděl ze všech nejvíc. Hudba – normál. Jinač, abych nezapomněl na ten útěk z policejní stanice. Určitě mě pobavil, než abych ho bral vážně. Říkal jsem si přesně to samé, co zde psal uživatel Ouwen, logika zde chyběla. Ale na to jsem už zvyklý u ostatních, současných filmů. No, takže aspoň díky akci čistý průměr, holt ostatní aspekty mi k tomu chyběly, nedá se nic dělat. Mohlo to být ale lepší ….

Miliónový hurikán (2020)

(25%) Po traileru, ještě před tím, než tento film vyšel k dispozici, se tu valila už vlna kritiky. Opakuji, teprve po traileru, který jsem si sice nepustil, ale i tak jsem si říkal, proč si sakra nepočkat na film a pak kritizovat. Hmmm, ono to stálo opravdu za velký H. Nějaké ty nelogičnosti, ty se tu našly, ale spíš jde o to, že to bylo strašně nudné, natahované, nebylo to s ohledem na téma vůbec napínavé a k tomu to mělo mizerné, herecké výkony. Nechci to protahovat, téma bylo nevyužité, akce byla amatérská, tak, že bych to dokázal natočit stejně i s kuličkovkou. Herci – nic moc teda, včetně Mela Gibsona, který sice má stále v sobě velkou osobnost, ale zde mu ani jeho role nesedla, krom jedné hlášce o fekální lobotomii, to mě aspoň rozesmálo. Aspoň mě teda trochu potěšila scéna, kdy Gibson několika výstřely pokosil jednoho protivníka. Dále stojí za zmínku ještě Kate Boswort, která to zahrála aspoň přirozeně. Ostatní tragédie včetně toho nesympatického policisty. A ani záporák David Zayas to tentokrát nezachránil. Jako, stále se tu něco dělo, ale tak pomalým tempem, že jsem se opravdu nudil. A ta puma? To bylo aspoň něco, co mě pobavilo, především v tom finálním záběru. Skočila po kořisti a pohádky bylo konec. K tomu mi přišla i divná filmová hudba. No, ani tu druhou hvězdu dát nemohu. Máme tu další nízkorozpočtové céčko na světe ….

Sherlock Holmes (2009)

(55%) Tento SHERLOCK HOLMES od úspěšného režiséra G. Ritchiho mi teda moc nesedl. Holt mi režisérův styl asi nesedí … Bez nějakého okecávání, nejlepším kladem tohoto snímku byl jednoznačně můj velký oblíbenec Robert Downey Jr., který zde sice neoplýval až tak mimořádným výkonem jako třeba v roli Iron Mana v marvelovkách apod., ale upoutal aspoň mou pozornost, abych neusnul … Technická stránka je celkem slušná i celkový vizuál – to vše má dostatečnou úroveň, ale tím to končí. S detektivkou to nemá skoro vůbec nic společného, alespoň já jsem to tak vnímal, možná až na závěrečné rozuzlení v obdobě krátké pointy, která vše vcelku smysluplně vysvětlí. Celkový případ filmu byl tak nudný, že jsem ho skoro ani nevnímal. Zimmerova hudba nebyla špatná, zde taková jednoduchá no … Krom Downeye mě zde možná chvílemi zabavil příjemný Jude Law a tím to klady končí. Kdyby nebylo Roberta, dal bych určitě o hvězdu méně. Až tak mě to nepohoršilo, ale čekal jsem o něco více.

Muž ve stínu (2010)

(40%) MUŽ VE STÍNU mi teda moc nesedl … Pokud to mám brát doslovně, tak teda hlavní herec Ewan Mcgregor, který hrál roli „muže ve stínu“ mě bavil, svoji roli využil naplno, takže aspoň nějaký klad snímku. Ostatní herci – nic moc, včetně nevýrazného Brosnana, který to též moc nevytrhl. O nějakém příběhu tu nemůže být pomalu ani řeč. Nějaká ta pointa a rozuzlení – to vše přijde až na konci. A mimochodem, finále bylo opravdu divné. Jak už tu píší ostatní, nepovedlo se. Ještě tak prvních cca 40 minut se to vyvíjelo zajímavě, nutno uznat, že jistou úroveň jsem z toho cítil, ale to je asi tak všechno. Nemá to žádné nelogické díry, ale i tak to bylo moc dlouhé, nudné a až uspávací a ten konec opravdu potápí film … Hudba mi přišla na tento žánr taková moc dobrodružná, ale co už … Celkově mě to až tak nepohoršilo, ale za pár minut jsem na celý snímek zcela zapomněl.