Dog Star Man - Preludium (1962) odpad!

(1001)  A toto malo byť akože umenie? Ako sa tento snímok dostal medzi 1001 MOVIES YOU MUST SEE BEFORE YOU DIE je záhadou

Noc a mlha (1956)

(1001)  Hodnotenie je skôr za to aké hrôzy som videl nie je to kvôli tomu žeby som sa bavil. Určite nikdy na toto nezabudnem človek je najhorši tvor na Zemi !!

Zakázané hry (1952)

(1001) Či už začiatok filmu alebo jeho záver mi doslova roztrhalo srdce na kusy. Dojímavé scény, hnus vojny a hlavne malá hrdinka Paulette i napriek v podstate celkom prázdnom príbehu dokážu udržať pozornosť. Pochovavanie psíka alebo finále filmu sú nezabudnuteľné.

Rudá Sonja (1985)

Jasné žiadna sláva skôr bieda.Ale kvôli retro spomienkach zo 100 krát prehratej videokazety po rokoch zhliadnutí v Blue ray verzií trochu prihodit musím.Brigitte Nielsen aj Arnie boli v tomto filme herecky príšerný aj keď Brigitte to celkom vtedy svedčilo ale to je už dávno. Roland Lacey klasický ako zaporak a Paul Smith ako sluha Falcon hodnotenie zdvihnú. O skvelej hudbe pána Moricconeho ani nehovoriac bez srandy jeden z jeho najkrajších hudobných výtvorov.

Krvavá paní (1980)

Najkrajšie,najlepšie,ešte aj mestami zábavné a hlavne smutné spracovanie príbehu  o Čachtickej krvavej grofke Bathory. Škoda že Kubal natočil len dva celovečerné animaky.

Kočičky (2020)

Akože niektorí to ani nevideli a už hneď píšu o pedofilnom filme a hnuse a podobne.  No vážení mudrci točia sa aj horšie filmy s touto tematikou. Dospievanie mladých dievčat z nie moc dobrých rodín,  zrada tkz. kamarátov a nejaké tie tance. Nič pedofilne v zasranej show Česko Slovensko má talent ich zažijeme viac a nikto sa nesťažuje. Ale k veci. Film sa zdal v pohode, ale mňa nudil. Scéna so žehlenim vlasov či zničenie svojej rivalky mi prišli celkom dobré ale ako celok to moc nedrží.  Nejedná sa podľa môjho názoru o nič kontroverzné no k snímku sa viac nevrátim.

Triumf vůle (1935)

(1001)  Po filmovej a dokumetarnej stránke nie je čo vyčítať Leni to s kamerou vedela ale keďže sa jedná o nacisticku propagandu ktorá sa mi absolútne hnusi a ako odporca fašizmu a celkovo Hitlera a iných debilov hodnotiť nemôžem

Zelený rytíř (2021)

Nekompromisný, pôsobivo vyzerajúci film, pohybujúci sa presne na hranici nudného artu. Verzia s anglickými hercami z roku 1984 síce nebola tiež extra ale aspon bola trochu naivná a zábavná. Tu som nechápal o čo ide tvorcom či unudiť ma k smrti alebo pôsobiť to malo ako umenie? Kvôli finálnej scenáristickej slučke som nedal menšie hodnotenie , ale určite sa k tomuto snímku vracať nebudem nikdy.on vlastne aj zapadne prachom dejín kinematografie ako jeho predchodca.

Vozka smrti (1921)

(1001)  Silný film i v tejto dobe . Scéna keď sa hrdina prebúdza o polnoci ako duch a čaká ho smrtka na voze patrí k silným zážitkom. A už konečne viem skadiaľ Kubrick ukradol scénu so sekerou a dverami do filmu Shinning

Za zvuků hudby (1965)

(1001) Jeden z klenotov kinematografie a aj keď muzikály moc nemusím bolo to fakt milé, sladké a kúzelné a prekvapivo aj keď kyčovite a naivné fakt sa mi to páčilo.