Maminka a děvka (1973)

(1001)  Proste ja tie štýlové francúzske keci v podstate o hovne fakt nemusím toto bolo trápenie ja tieto filmy nezvladam nevidím v tom nič.

Pinocchio (2022)

Carlo Collodi sa obracia v hrobe. Takto zničiť krásnu rozprávku.

Zapadákov (1971)

(1001)  Veľmi zaujímavý film o padnuti pomaly až na zapáchajúce dno ľudskej spoločnosti kde spoločnosť vám robí alkohol a banda primitívov z úplnej diery sveta. Herci sú skvelí, atmosféra depresívna a nebyť tých najbrutálnejších scén lovu na kengury čo som videl,  hodnotím ešte lepšie. Lenže toto šokovalo aj mňa a to som si myslel, že už som videl horšie filmové scény. No mýlil som sa.

Mamma Mia! (2008)

Mám rád skladby od Abby ale toto je fakt chujovina. Pozerať sa na tri gilfky tancujúce na záver v tesných oblekoch bolo fakt nechutné.

Sandman (2022) (seriál)

Som rád že som to zvládol no nikdy asi viac .Na tejto sérii je toľko vecí, ktoré nie sú v poriadku, no tou najväčšou je, že je to hlboká nuda. Ľudia stojaci za Sandmanom našli spôsob, ako urobiť vesmírne boje zábavnejšími, než sledovať schnúcu farbu. Ďalším zjavným problémom je vraj nedostatok vernosti pôvodnému komiksu.( Ja ho nepoznám a po tomto som stratil absolútne záujem niečo si zháňať). Fanúšikovia pôvodných grafických diel Gaimana nebudú spokojní so zmenami, ktoré boli v tejto interpretácii urobené, pretože im bolo poskytnutých veľa významných dôvodov na nespokojnosť. V skutočnosti je ťažké uveriť, že Gaiman je s týmto prepracovaním svojej práce taký spokojný, ako tvrdí. Čo sa týka ostatného obsahu... Kostým a výprava sú veľmi krásne. CGI niekedy celkom ujde. Bohužiaľ, nie je to dosť dobré na to, aby uniesli príbeh. Inak povedané, ak by sa to posudzovalo tak, ako posudzujete obraz, páčilo by sa vám to oveľa viac. Herectvo je náročné na posúdenie, pretože kvalita je veľmi rozporuplná. Bez uvedenia mien hercov niektorí členovia hereckého obsadenia zjavne neboli vybraní na základe svojich hereckých schopností. Ono ťažko niečo hrať keď scenár je len blato.   V konečnom dôsledku ide o tragický prešľap, ktorý bol urobený sice možno z duše ktoré malo obrovský potenciál no sklamalo. Kľudne by mi stačil film hodinu a pol a nie naťahovať tú neskutočnú nudu dookola. Je tragické, že to zostane v pamäti len ako ďalší príklad scenáristov, ktorí odmietajú rešpektovať obľúbené príbehy fanúšikov, ktorich sa snažia využiť len na zisk.   Prečo štúdiá naďalej prijímajú tento prístup, ktorý nevyhnutne zlyhá, zostáva pre mňa záhadou. Dúfam že pokračovanie radšej zrušia.   PS: Aby som len nekrivdil 1 no hlavne 5 a 6 diel boli fakt vydarené samotné ich hodnotím vysoko no to nestačí. A čo sa týka LGBT to mám v podstate na háku, ale všetkého veľa škodí a v tomto seriáli ani nehovoriac. HODNOTENIE: 3/10

Top Gun: Maverick (2022)

Sakra už je to 10 najlepší film v histórii kinematografie a ja len nechápem prečo je to skutočne tak dobré. Škoda niečo písať fakt sa mi to skurvene páčilo pecka a neuveriteľný hit a blockbuster tohto roku !!!Tom Cruise nestarne je proste frajer od svojho egá z prvého dielu prešiel veľkú cestu a dokazuje že je jedným z najlepších hercov súčastnosti a možno aj storočia. Skutočne skvelá práca. Odkaz Tonyho Scotta je nezmazatelny a sám režisér sa určite z filmového neba spokojne usmieva.

Playtime (1967)

(1001)  Až po treťom zhliadnutí považujem tento Tatiho film za najlepší s pánom Hulotom. Ani nie tak vtipný,ako skôr dramatický dokonca aj na konci trochu smutný. Film ktorý u divákov prepadol a Tatiho skoro zničil finančne. Až po rokoch vidieť jeho kvalitu v podstate odkaz na Chaplinovu Modernú dobu trochu inak.

Mužský rod, ženský rod (1966)

(1001)  Bože ten Goddard je nudný...ako sa viac ako polovica jeho filmov dostalo do 1001 ostane pre mňa záhadou. Nie bohužiaľ znesiem hocičo ale tá francúzska vlna ide mimo mňa

Vinyl (1965) odpad!

(1001)  Andy Warhol bol divný no jeho filmy absolútne amatérske sračky toto nemá s knihou Mechanický pomaranč spoločne absolútne nič.