Bitva u Midway (2019)

Tři a půl hvězdy za solidní vizuální podívanou a slušné herecké obsazení pod taktovkou Rolanda Emmericha. Nechybí typicky americký patos okolo armády, srovnatelný třeba s podobně velkolepým Pearl Harborem. Mírně mě překvapilo, že film byl v závěru věnován nejen americkým, ale i japonským námořníkům.

Milada (2017)

Je to jeden z těch filmů, jehož příběh je příliš silný na to, abych si ho někdy dobrovolně pouštěl znovu - na to nejsem dostatečně velký masochista. Na druhou stranu je to příběh, který by podle mého názoru měli alespoň jednou vidět všichni. Za sebe nevidím na filmu žádné produkční nedostatky.

Fanfán Tulipán (2003)

No na začátku jsem to chtěl skoro vypnout, protože to vypadalo na zcela tuctovou pohádku Nakonec to ale dopadlo celkem snesitelně. Zachránil to skoro až absurdní humor, dělající si legraci z války a vojáků. Penélope Cruz nebyla jedinou kráskou na plátně. A stejně jako u originálu i po tomhle filmu mi dochází, odkud asi kradla kultovní česká pohádka S čerty nejsou žerty.

Mrazivá past (2021)

Lepší tři hvězdy. Nečekal jsem, že lze udělat slušné drama při cestování z bodu A do bodu B, ale když se vymyslí nějaká komplikovaná zápletka, je to nakonec možné. Odkojen marvelovkama nicméně musím konstatovat, že vizuální efekty jsou o trochu horší, než na co jsem zvyklý - ale z děje to až tak nevytrhává. <SPOILER>Druhá věc, kterou jsem úplně nečekal, byla vcelku krátká životnost Laurence Fishburna, který vydržel jen hodinku filmu.</SPOILER>

Rocketman (2019)

Bohemian Rhapsody od stejného režiséra byl lepší. Freddie má větší štěstí na turbulentnější životní příběh než Elton. Rocketman používá písně k abstraktnějším výjevům, zatímco písničky Queenů jsou zachyceny buď při jejich vymýšlení, nebo při jejich provedení na koncertech. Na to, že se mi nezdálo, že by film směřoval k nějaké konkrétní závěrečné události, tak nakonec měl překvapivě srozumitelné rozuzlení a zakončení, ke kterému film vlastně směřoval od začátku (dojal prý i samotného Eltona). Pochvalu zaslouží kromě hlavního představitele také dětský herec, který si střihnul Eltona v mládí. Za nejzajímavější raritu považuju postavu manažera Johna Reida, která se objevila i v Bohemian Rhapsody a v obou případech roli dostal herec ze seriálu Hry o trůny (Robb Stark a Littlefinger). :)

Fukušima (2020)

Když brutálně přehrává i největší dostupná asijská herecká kapacita Ken Watanabe, tak jsem pochopil, že nejde o ochotnické pseudoherectví všech zúčastněných, ale že jde prostě o japonskou kulturu a jejich styl vyjadřování. Bohužel - při vší úctě k padesátce statečných zaměstnanců - mi tento styl neumožnil ponořit se do děje a celou dobu to na mě působilo, že koukám na amatérský film. Černobyl byl natočen poevropsku, takže se mi více vryl pod kůži.

E.T.: A Holiday Reunion (2019) (TV film)

Meh... ano, je tam sice původní hlavní dvojice a má to svým způsobem nádech originálu, ale digitální efekty prostě nejsou totéž co praktické efekty. Skutečná loutka vždycky bude vypadat reálněji a hmatatelněji, ať už to bude E.T. nebo mistr Yoda.

Jump street 21 (2012)

Dvojku jsem viděl dřív než jedničku a u ní jsem si napsal, že jsem tomu ze začátku chtěl dát dvě hvězdy za to, že je to hovadina, abych tomu v závěru naložil čtyři právě proto, že je to totální hovadina. :) Mno, takže už od startu jedničky jsem byl naladěný na další hovadinu, tudíž jsem tentokrát už od začátku věděl, co dostanu - člověk holt musí být ve správném rozpoložení, aby ho tahle absurdita dokázala pobavit. Prostě je třeba vypnout mozek a smát se těm parodickým blbostem. :) Potěší také krátké cameo jednoho nejmenovaného herce.

Království potoků (2005) (TV film)

Pohádka má zvláštně náhlý konec. Vypadá to totiž, že královna přece musí ještě vymyslet něco podlého, jak překazit hlavním hrdinům štěstí, ale najednou bum a závěrečné titulky. Jako by se snad chystalo další pokračování.

Osobní strážce (1992)

Film docela svižně ubíhá. Shodou okolností ani jedna z hlavních postav není zrovna z nejsympatičtějších, zvlášť Whitney Houston hraje Rachel jako pořádně rozmazlenou mrchu, mno ale americký slaďák samozřejmě velí, že vše se nakonec musí v dobré obrátit. Costner tady nacvičoval v roli mručouna, u kterého vždy musí být vše podle něho, aby pak tuto zkušenost zužitkoval v mém oblíbeném Vodním světě. :) Jste-li fanoušky romantických filmů, přidejte si klidně jednu či dvě hvězdičky navíc - já pro sebe zůstanu u tří, protože to není zrovna můj cílový žánr.