Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Nesnáším cirkusy. Je to pro mě jen týrání zvířat. Jako malá jsem je měla ráda a těšila jsem se a zvířata, ted za shlédnutelné bez slz považuju pouze akrobaty a psi. Seriál je krásný, má kouzlo, herecké výkony grandiozní. bohužel už se na něj asi nikdy nepodívám znovu. maringotku vystlanou trofejemi bych totiž jen tak nepřešla. a je mi jedno jestli je to jen jako. já to tak brát prostě nedokážu

Aeon Flux (2005)

Futuriskní svět je vystavěn zajímavě, má ale dva problémy. Zaprvé: žádný pořádný padouch. Horšího padoucha měla snad jen Catwomen. Opravdu do ted nevím, proti komu se bojovalo a co tam bylo špatně. Druhý problém: nevyužitý potenciál futura. Pletu se nebo ne, když mám vzpomínku na jakýsi zapovězený les za jejich městem? Pokud se nepletu, pak nechápu, proč nebyl využit. Nemá cenu o nějaké nebezpečné hranici mluvit, když se nikdy neukáže. Asi největší dojem (jako vždy) udělala backspace do minulosti, když svět byl ještě normální. Jo to vždy zapůsobí. Takže lehce nadhodnoceno za tři

Uprchlík (1993)

Atmosféra se plíží celým filmem a to napětí přímo miluju. Perfektní (první) dabing, skvělé herecké výkony a skvělá zápletka.

Motýlek (1973)

151n dlouhých minut s nulovou vidinou na osvobození

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

spíš než na mě udělal Joe dojem na mé rodiče. Limonádu můžu rohodně víc než alkohol a tak si dám sklenku a na Joa si ještě chvíli počkám ;-)

Cesta do pravěku (1955)

Nadčasový film plný nadčasových efektů a s koncem, který na mě působí depresivně. Když se člověk dostane až k moři a v okolí není nic. a jediné co ví je že bude muset počkat tisíce let, než mu na souši bude vůbec dělat něco společnost. strašně depresivní

Byl jednou jeden král... (1954)

jako malou mě přitahovala romantická scéna v rybárně. byla jsem tehndy malá a lásku neznala. někde člověk začít musel :-)

Černočerná tma (2000)

černočerná tma překvapí, že na začátku není vůbec černá. dokonce se zdá, že ani být nemůže, když nám tu svítí tři sluníčka. jenže čas od času nás jedna planeta počastuje svou návštěvou a pak je tolik tmy, že by se z toho jeden pos****. rozhodně nejimpozantnější je celá scéna s postupným stmíváním. a propo: nikdy bych nestrčila hlavu do podezřelého otvoru