Síť (1995)

S odstupem času se na daný film dívat je vlastně dost děsivé. Pamatuji si ho, že jsem ho viděla jako malá - hlavně z důvodu slabosti pro Jeremyho Northama ;) Nicméně jsem tak nějak úplně asi nerozumněla o čem všem ten film je...a teprve když to vidíte téměř o 20let později - vlastně je to dost děsivé. Protože párkrát jsou tam prohlášení, která jsem v dnešní době běžná a internet a to, co je všechno na síti - ví se o nás opravdu i více než bychom chtěli. Když nad tím zpětně přemýšlím - ten film je v něčem neskutečně průkopnický - ale kdo by tomu v roce 1995 rozuměl, že? To jsme sotva mohli tušit, jak to bude vypadat třeba v roce 2024.

Generace F (2023)

Minulý rok se mi pořád a pořád dokola ukazoval na netu stejný záběr z tohoto filmu a já byla dost zvědavá. Nezjišťovala jsem si o co jde, páč mi to přišlo neskutečně neuvěřitelné a nereálné. A přesně tak to na mě i působilo....Je to za mě obrovská "odlidštěná utopie", kdy mít i živý strom je něco nereálného co se v dané době ve filmu "nenosí" a bude brzy nahrazeno hologramy. Zajímavý pohled na svět, když bude možné stvořit, oddnosit a plodit děti podle technologie ve formě "podů" a celkově je "učit" či bych spíš nazvala naprogramovat je podle toho, aby byli pak pro společnosti co nejvíce přínosní a nejvhodnější. Vlastně si myslím, že to pak ani nebudou lidi - tak pokud jim od dětství dokáže pouštět do mysli sny...protože nejsou schopni sami snít..za mě to není už pak lidská bytost...No, podívejte se sami...Zajímavé pojetí. Zajímavá dvojice herců, ale i třeba lidé z dné "kliniky". Hezký pohled na to, jak muž více procítí celou situaci a jeho hormony zareagují intenzivněji než ženské...Je tam toho opravdu hodně. Nicméně - já se případně takové doby nedožiji :)

Ďábelská lest (1996)

Pamatuji si, že jsem film viděla poprvé v pubertě a byla jsem z něj úplně wau. Takových věcí - tajemno, krásné ženy, zajímavý muž ;) lest, špatné svědomí, celkově nevědět co mám či nemám dělat, dospělé ženy, které chtějí odejít od násilního muže..bylo tam toho tolik! S odstupem času vidím krásné dvě ženy - Stone byla v té době vážně neskutečná kost, ale já vím, že tehdy i teď jsem uhranutá hlavně s Adjani, která i v dnešní době má co do sebe :) V tom filmu je toho neskutečně moc - v jednu chvíli si jste jisti, pak zase pochybujete....Ale pořád si to pro mě drží ten nádech toho "amerického thrilleru z 90.tých let" s takovým tím nádechem sexu všude kolem; )

Sedm životů (2008)

Sedm životů jsem viděla cca před 15ti lety a od té doby jsem neměla "sílu" si ho znovu sama pustit. Je to jeden z těch filmů, kdy si pamatuji pointu a také závěr. Je to hodně citově založený film a mnoho lidí si při sledování utře od slz oči. A já tomu rozumím. Nicméně - jelikož jsem se na to podruhé již dívala s myšlenkou, že vím co přesně dělá - vidím tam ty drobnosti, detaily a také ten jeho záměr a rozumím tomu více a více....Čeho chce dosáhnout a proč se chová, jak se chová. Ale to je právě na tom to zajímavé. Rozumím, že kdo to vidí poprvé, tak třeba nerozumí mnoha jeho jednání, nerozumí tedy tomu, kdo to je a proč tak například reaguje. A proto si myslím, že je dobré to vidět s odstupem času podruhé.

Hra (1997)

Film, který jsem poprvé viděla jako malá a od té doby si ho pamatuji velice detailně. Hlavně je to jeden z těch málo filmů, jehož závěr a zápletku si pamatuji a tudíž každým shlédnutím jen sleduji více a více detailů, které mi doplňují již dříve shlédnuté verze a uvědomím si další drobnosti, které tam Fincher zanechal. Finchera mám moc ráda. Douglase v této roli také. Přijde mi, že mi tam totiž skvěle pasuje a úplně ho jako multimilionáře s danou osobností vidím. Narovinu říkám, že bych danou hru hrát nechtěla. Myslím si totiž, že ta pistole, která se tam objeví - mimo plán - tak tu bych si tam dokázala zajistit také a pak by to už nebyla hra..pro nikoho...

Rudá Sonja (1985)

Hmmm...Mě se více než Nielsen líbila Bergman :D To je první co mě při tomto filmu napadne :D Zároveň se mi vybaví umělý pavouk jako manzlíček, kterého měla černá královna u sebe a mnoho času na koni, kterou Arnold strávil. To je tak nějak vše. Všechno ostatní - včetně otravného malého třetizemce se snažím vytěsnit. A nedivím se, že plno dalších lidí také :D

Mateřské instinkty (2024)

Minulý rok jsem viděla trailer a neskutečně jsem se na to těšila. A bylo na co. Skvělá dvoje Chastain/Hathaway. Ten film má tak krásný nádech "matek v domácnosti", těžkých aut, podpatků i v domě a tak silný smutek, že vás to emocionálně vyčerpá. Doufala jsem, že to zůstane pouze na té truchlící notě, ale to co se tam rozjelo - vůbec jsem neměla na mysli, že by to šlo tak "psychouškým" směrem :D Přišlo mi, že každá z dospělých postav v nějakém okamžiku byla paranoidní, v ohrožení či schopna všeho :D A komentář Dzeyna to zabil :D

Dvojčata (1988)

Já nemám ráda postavy, kterou ztvárnil DeVito a proto jsem k danému fimu dost skeptická. Celkově tento typ "komedií" mi přijde určitým způsobem stupidní a proto to hodnotím tak nízko. A přitom si myslím, že pro někoho je to třeba nejlepší zábava, jaká může být. A já jim to neberu. Arnold se mi tu líbil - jeho krásné ztvárnění určité "nevinné" a neposkvrněné osoby - za mě na jedničku, kor když to pro něj byl ještě v takovém počátku jeho herecké kariéry :)

Poslední akční hrdina (1993)

Já jsem se bavila :D Narvat do jednoho filmu tolik informací - to považuji za umění :D Krásné filmové narážky, velmi obsáhlý děj, hodně akce a zajímavá role pro Arnolda, který se v jednu chvíli potká s Arnoldem :D Viděla jsem to poprvé a lituji, že né dříve :D

Mafiáni (1990)

Jsem vůči Mafiánům zaujatá, protože mám velkou slabost pro Liottu ;) Nicméně Mafiáni jsou pro mě od prvního shlédnutí excelentní až děsivý, protože to Scorsese vykreslil tak bravurně, že tomu nechcete ani věřit a dostává to za mě diváka do dost nepříjemné situace - co vy byste dělali v situaci Henryho. Každopádně bych nedopustila, aby se mi tolik prášilo pod nosem...no :D De Niro je tu naprosto perfektní - je to pro mě jedna z jeho nejlepších rolí - ale těch má více, což vůbec nevadí :D Silný odpor k postavě Tommyho je hlavně zapříčiněn nejen tím, že je to skvěle zahrál, ale taky mým odporem k Pescimu - pro mě je na ty role stvořený , ale za mě je tím neskutečně nesympatický...Mafiány ráda uvidím za pár let znovu - asi jako každý pár let!

Časové pásmo bylo změněno