Návrat domů (1978)

Tento film není jen tak pro každého...Američani se k němu postaví jinak než člověk z Evropy jako já, která se narodila o léta později..Neskutečně mě překvapil Jon Voight, jelikož v obdobné roli jsem ho ještě neviděla a bylo to za mě naprosto úžasné...Jelikož jsem z životopisu Jane Fonda hodně o daném filmu a natáčení věděla, plno věcí mě tam nepřekvapilo...Zanechalo to ve mě mnoho pocitů, ale myslím si vlastně, že plno lidí se k tomuto snímku ani nedostane, i když si myslím, že je to hodně důležité, protože utrpení a trápení, kterým si daní muži procházejí...se děje i v dnešní době a je na něj potřeba poukazovat.

Tolkien (2019)

Film, který za mě neurazí ani extrémně nenadchne....Je to taková "mystické", "éterické" - za mě zajímavé, jelikož symbolika, kterou u Tolkiena ti, kteří ho znají, znají - je tu krásně lehce naznačena, ztvárněna. Houlta mám ráda, u Collins je to za mě horší, ale zde mi šlo spíše o to "představení" prostředí, ve kterém vznikaly příběhy, které poté obletěly celý svět.. Moc hezky znázorněné, zahrané a něčím mi to utkvělo v srdci...Děkuji - s takovou lehkostí a jemností jsem dlouho nic neshlédla.

Pár správných chlapů (1992)

Jednoduchá situace, zamotaný příběh, věrnost vojáků a ukázka "přísnosti", ve které se vojáci pohybují. Tenhle film stojí hlavně na absolutně bezchybném obsazení, kdy v dnešní době by toto dát do kupy s tak skvělými výkony stálo mnoho úsilí. Bavilo mě to nadmíru. Nemám ráda happy endy -a tady - vlastně - nedokážu říct, zdali tam je či není...Co hodně oceňuji - bacha SPOILER - že tam není milostná zápletka;)

Lepší už to nebude (1997)

Neskutečně skvěle nepříjemný Jack Nicholson, kterého by každý chtěl mít za souseda :D :D Tenhle film mě snad nikdy neomrzí. Baví mě to od začátku do konce, i když mi vždy začnou lézt na nervy kecy postavy Carol :D Zpříjemněte si den tím, že zjistíte, jak jste oproti Melvinovi pozitivní :D

Hořký měsíc (1992)

Ten film je tak krásně kontrovezní, speciální, čistý a zároveň syrový, že se nebojí ukázat ta zákoutí, která jsou ve vztahu i po nějaké době...souhlasím s komentářem Djkoma -ten vystihuje vše.

Tři blízcí neznámí (2018)

Ok, není to úplně "dokument", který vyhledávám - přišlo mi to až přehnané, jelikož pokud sledujete velice pozorně - ke konci začne zaznívat, že dávali společnosti to, co chtěla vidět - byli stejní, mysleli stejně, líbili se jim stejné věci...a pak najednou uslyšíte něco jiného....To, že jsou tam osobně pouze dva...nic jsem si o tom dopředu nezjišťovala, tudíž jsem napjatě čekala - a ani mě to nepřekvapuje....je to bizarní, zapletené, nechtěla bych být v jejich situaci a za mě měli vlastně štěstí v neštěstí....

Malý Buddha (1993)

Více než "aktuální" prostředí mě bavila ta "dávná" doma, o které tam vyprávěli. Postava, kterou ztvárnil Keanu byla úžasná a skvěle zahraná - tady mě tedy bavil a byl skoro k nepoznání ;) A to ho znám od dětství :) Film má něco do sebe, je tam skvěle vyobrazena Indie a také - každý si tam najde něco - myslím si, že je potřeba pozorně sledovat a získáte z toho tolik poznatků, jako v mnoho filmech není...Naslouchat, sledovat a číst mezi řádky...

Klute (1971)

Hmmm..pro mě je období 70tých let dost nepopulární - to období je pro mě i ve filmu dost zvláštní a tento film není výjimkou. Ano, vím, čím si Jane Fonda prošla, je to krásná ženská a může si dovolit se takto svlékat a ukazovat se, protože je to nádherný kus ženské a do toho ještě umí hrát..ale ten film...něčím je výjimečný, něčím je obyčejný..má něco v sobě...Jsem ráda, jak to dopadlo, ale jsem trošku zmatená z toho, že jsem tam vlastně nezjistila to hlavní... :D Jo - a hudba - ta v tomto filmu má velikou roli a dlouho jsem neslyšela něco tak skvělého :)

Rob Roy (1995)

Rob Roy se mi líbil už když jsem ho viděla poprvé - asi v 7mi letech, ale z nějakého důvodu ho převálcovalo Statečné srdce. A dodnes vlastně nevím čím to je....Rob Roy se mi líbí hlavně proto, že je natočen bez nějakého studu - ukazuje "běžný život" tehdejší doby (asi), ale nic si tam nepřikrášluje a působilo to na mě bez pozlátka. Neeson se prostě s kiltem snad narodil a ta krajina? V tu chvíli mi bylo i jedno, že to často nebylo ani Skotsko, které jsem viděla na vlastní oči :D Je to živý, čistý příběh, který mě oslovil a rozhodně ho chci někdy vidět ještě jednou :)

Na Zlatém jezeře (1981)

Ooooooh :) To je tak krásné - starší pár, který tráví měsíce pospolu u jezera, k tomu mladík, který s nimi měsíc stráví také, do toho shledání otce a dcery a rozdílnost staršího páru, který ale stále drží pospolu. Normálně bych řekla, že je to tak přep*čené, že mě z toho samou sladkostí bolí zuby, ale je to tak skvěle natočené, že tomu není co vytknout. Herecké obsazení - vynikající kombinace. Úžasná kamera a detailní, klidné záběry :) A pokud máte podvědomí o historii rodiny Fondových - či načtené životopisy jako já - tak víte,že to natáčení nebylo lehké ani pro jednoho. Doporučuji na pošmurné víkendové odpoledne :)

Časové pásmo bylo změněno