Donnie Darko (2001)

Film, který pro mě má velice hluboký význam. Je na mém žebříčku nejlepších filmů, které mohly kdy vzniknout. Pokud bych o něm měla více hovořit, psát, tak by mi tento prostor ani nestačil :) Tudíž musí stačit pouze - i 5 hvězdiček je málo :)

Princ z Persie: Písky času (2010)

:) Nojo..nebudu lhát, že pro Jakea nemám slabost :) Mám pro něj slabost od té doby co jsem ho jako malá viděla ve snímku Krásní a úžasní a hned jsem zjišťovala, kdo je ten nádherný černovlasý kluk, který se mi tak strašně moc líbil :) nojo :) Bylo mi nějakých třináct :) A pak Highway, precizní Donnie Darko atd :) Takže bylo jasný, že sem si nemohla nechat ujít další snímek s tímto,nejenom krásným ;) ale také nadaným hercem :) Byla jsem příjemně překvapena :) Věděla jsem, že to bude zážitek, ale až takovýhle ?? :) To tedy ne :) Snímek mě zaujal opravdu velice precizním obsazením :) Ať už se jedná o Alfreda Molinu, který opět dokázal, že dokáže zahrát další odlišnou roli - např. šejka, který byl skvělým překvapením. A nebo také Toby Kebbell, který mě překvapil svou jinou postavou, než jindy znázorňuje. Jeho RocknRollu mám stále v živé paměti a při pohledu na něj v Princovi jako dalšího prince jsem se neubránila úsměvu. Digitální efekty, příběh a napětí bylo podle mého názoru a vkusu na vysoké úrovni a opravdu jsem se bavila...V jednu chvíli si připadáte sice jako v dokumentu o Street Jumpu, kdy mladíci skáčou po všem, co je na ulici a domech možné :) Pak se podíváte na krásné muže, kterých je v daném snímku nepřeberné množství :) a také samozřejmě hlavní hrdinka - Gemma Arterton, která byla obdařena opravdu velkou krásou a smyslností :) Rozhodně to nepovažuji za ztrátu času a peněz :)

Exmanželka za odměnu (2010)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se mi líbil, pobavil mě a hlavně to byl podle mého názoru TEN snímek, u kterého bych si měla já "odpočinout". Ale možná vím, v čem je ta slabost :D Gerard Butler...??? :) Přiznávám, že to vysoké hodnocení je i kvůli němu ;) Ale i tak, líbilo se mi, že to nebyla jen obyčejná komedie o honu na svou bejvalku, ale byla tam přidaná i kriminální zápletka. Řešilo se tam prostě i něco jiného než jen ten vztah. A Jennifer Aniston? Ta se prostě už asi do konce svého života nezbaví té nálepky, kterou ji přidělili filmový kritici, že bude stále hrát stejné role - v dnešní době už ženu, která se prostě vždy zamiluje do špatného muže...

Těžká rozhodnutí (2010)

Americké drama, které podle mého názoru nepřineslo nic zas tak zásadního a zajímavého. Sice zajímavé téma, jelikož nemoc, o kterou se zde jedná není moc známá, ale i tak se jinak jedná o klasickou "rodinnou tragedii", kdy tatínek překročí svou stanovenou hranici a jak jinak bojuje o životy svých dětí. Pro mě zde bylo hlavně negativum v podání Harrisona Forda, který nepatří zrovna k horní hranici mých oblíbených herců, tudíž mě ani jeho výkon nezaujal, stejně i Brendan Fraser. Nejlepší na celém snímku byla pro mě jedině mladá dívka Megan, která žila život upoutaný na vozíku a její rázné a upřímné chování se odvíjelo od toho, že ví, že se dožije cca už jen jednoho roku života...To se mi moc líbilo, ale jinak -na film se znovu rozhodně nepodívám.

Proměna (2009)

Film, který upoutá nejen krásným obsazením, ale také tématem, kterým se zabývá. Podobný námět jsem neočekávala,tudíž to předčilo má očekávání :) Maximální spokojení. Film, který v sobě má ukrytý psychologický námět a hraničí až s hororovými prvky. U tohohle snímku se rozhodně nebudete usmívat spíš několikrát zatajíte dech, tedy pokud nemáte rádi nebo spíše naopak obdivujete a máte kladný postoj k pomalým a děsivým hororovým představám a posunkům, které nahánějí husí kůži. Žena, která přestává pochybovat o své totožnosti a myslí si, že se proti ní svět spiknul se chytí ale srozumitelných indicií a hledá svou pravou identitu. Monica Belluci a Sophia Marceau jsou ženy, kterým není za jejich výkon co vytknout, tudíž obsazení má u mě jedničku, prostředí a téma daného filmu také...Také se mi velice líbilo, že než člověk opravdu pochopil jak to skutečně vše je a jak to bylo doposud, tak musí chvilku přemýšlet a to dokonce i při odchodu z kina. Zážitek to ve mě zanechalo i nějakou dobu po skončení, tudíž to spokojenost :)

Široce otevřené oči (2009)

Musím se přiznat, že jsem od snímku čekala víc...Víc dějového zvratu a procítění dané situace. Nedokážu popsat, co přímo mi v tomto filmu chybělo, ale spíše si myslím, že to bylo danou mentalitou a prostředím, v kterém se to nacházelo (tím mám na mysli přímo židovskou víru), jelikož je to pro mě téma, na které mám jiné názory, než se tam pronášeli a prosazovali. V daném prostředí se nepohybuji a tudíž nevím, zdali to opravdu takto při těchto problémech židé řeší, ale každopádně to bylo předvedeno dobrým způsobem...

Baaria (2009)

Film, který pro mě byl maximálním překvapením!!! Tohle jsem opravdu ani v nejmenším nečekala a maximálně jsem si to užila!! :) Výborný děj, téma, myšlenka, herci, prostředí, prostě všechno zcela na jedničku!! Film měl úžasný dějový spád a ani na minutu jsem se nenudila :) Tady to ani nešlo :) Stále se tam něco dělo a hlavně nebyl ani důvod se začít nudit, jelikož téma bylo úžasné a hlavně jazyk hlavních představitelů... :) no to byla jízda :) Italština je velice výrazný jazyk, který nenechal usnout ani jediného diváka v sále.. :) Guiseppe Tornatore opravdu odvedl svou práci na jedničku a doufám, že takhle bude pokračovat i dál :)

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem (2009)

Tenhle snímek není podle mého názoru pro všechny. Přijme ho a kladně ohodnodnotí jen málo lidí. Jelikož jsem ale vyrostla na nezávislých a nekomerčních snímcích, tak Hadewijch je pro mě jednička. Je to podle mě film, který má velice silný příběh a hodně zajímavé téma, které bylo podáno velice autentickým způsobem a velice přesvědčivě. Ale právě z toho důvodu ho lidé právě nepřijali. Jelikož nevydrží několika minutové pasáže, kdy hlavní hrdinka pouze přemýšlí a dává najevo pocity své postavy. Jelikož ty scény jsou opravdu hodně dlouhé a časté, ale zároveň velice silné a je na tom poznat, že Julie Sokolowski se své role ujala na maximum. Její výkon je pro mě ohromující. Příběh a téma je podle mě silné téma - hlavně se to týká reality a takovéto situace se dějí po celém světě, ale právě díky tomuto snímku je to podle mě podané přesně tak,jak se to utváří a odehrává v kruté realitě. Pokud také člověk, který se na film podívá nemá zkušenost s nějakou vírou v Boha, nedokáže snímek také přijmout tak, jak to bylo nejspíše myšleno. Pouze řekne, že hlavní hrdinka je magor a tečka. Dál v tom nic jiného nevidí. A to je podle mě právě ta chyba..

Amelia (2009)

Snímek, od kterého se podle mého názoru očekávalo hodně..ale pro mě byl velikým zklamáním. Zvlášť natěšená jsem na něj nebyla, tudíž to pro mě nebylo zas tak těžké to přijmout :D :D Ale tedy neustálé časové přeskakování ve filmu bylo pro mě docela dost matoucí, zároveň celkový efekt snímku nic moc a proto jsem aspoň byla ráda, že tam byla Hilary. Ona jediná držela celý snímek pohromadě a tak se aspoň bylo na co dívat...

Pokání (2007)

Mistrovské dílo. Jinak tento snímek ani označit nelze...Nejlepší na všem byla úžasná režie a silný příběh. Vina a trest. Výborné vyústění, které bylo pouze ještě upraveno ženou, která za celou tu událost byla zodpovědná a po zbytek svého života si nesla sebou trest, který, nedá se říct, byl úplně spravedlivý. Ale myslím si, že ano. Výborné střihy, hudba - trefná jako už u sečviného týmu musí být (Celý tým spolu spolupracuje delší dobu) a hlavně - herecké obsazení - nemá chybu. Silný zážitek, který jsem si ten rok ještě neužila.