Kursk (2018)

Danou situaci si nevybavuji, že bych sledovala....Vím, že se něco s ponorkou Kursk stalo, ale neznala jsem spojitosti...Tento film mi přišel průměrný, do poslední chvíle jsem tedy nevěděla jak to dopadne a kdopak ví, jak to tedy skutečně bylo, když nikdo (pardon, spoiler) z dané ponorky nepřežil, aby o tom mohl promluvit? Líbily se mi záběry z tiskovek, kdy se snažili "mlžit", co se skutečně děje...to jo..a sedět před těma naštvanýma manželkama - tak to bych fakt nechtěla :D

Od pěti do sedmi (2014)

Sice hodně předvídatelné, ale kouzelné, jednoduché, smyslné, určitým způsobem volnomyšlenkářské a zamilované...a do toho v NY. Trošku patosu a kýče, oki :) Marlohe má pro mě obrovské charisma - já v ní prostě vidím Bellucci ;) A nemůžu si pomoci - vývoj, jak se tento vztah postupně posouval - ohromně se mi to líbilo, jelikož to bylo tak něžné, tak vášnivé a chtivé a přitom - s určitým, poměrně velikým omezením...Jsem s tím naprosto ok - když to takto mají některé páry nastavené - ale - když přijde láska - tak je to již horší. Závěr se mi líbil a když si sundala tu rukavici (pardon), a ona tam měla ten prstýnek - husinu jsem měla po celém těle. To prostě nešlo. Je mi líto, že s Yelchinem neuvidíme něco dalšího, jelikož jsem ho měla ráda už od Nezapomenutelného dětství a tady byl táááák kouzelný :)

Králové léta (2013)

Zamilovala jsem se. Jak do filmu, tak do Nicka Robinsona, který mě k tomuto filmu dostal skrz Já,Simon. Ten film.....je tak krásnou ukázkou "starostí" v pubertě, v období, kdy nesnášíte svoje rodiče, kdy chodíte do školy, nic nechcete, ale zároveň chcete všechno a zdá se Vám, že nic nemůžete....Tento film má pro mě mnoho silných momentů a byla jsem ráda, že i v pro mě dost zajímavých chvílích si hráli se zpomalenými záběry či vzpomínkám, které jsme buď již viděly či nikoliv... Mělo to pro mě obrovské kouzlo a visela jsem na obrazovce s vypoulenýma očima :) Top ;)

Yes Man (2008)

12let starý film, který poukazuje na tak jednoduchou věc, jako říkat "ANO". Viděla jsem ho čerstvě po vydání a vím, že jsem byla nadšená, teď o pár let později už to taková bomba nebyla, ale je tam prostě i tak určitá inspirace do života :) Carrey je držka, Cooper překvapí jako kamarád, ze kterého se za ty roky stala hvězda podobné úrovně jako Carrey a Stamp - já pro něj prostě mám slabost ;) Je to živé, je to bláznivé, je to určitým způsobem poučné a doufám, že to plní nenechá v klidu a uvědomí si, jaký žijí život a jak ho tak jednoduchým slůvkem jako je ano mohou ovlivnit :) Samozřejmě mnohdy i negativně ;)

Bez návodu (2013)

Hmmmm.já si říkala, že jsem už hoooodně podobou variantu jednou viděla ;) A to ta francouzská, která mě tedy dost dostala do kolen :) Toto je taková mírnější varianta. Ale Derbez je pakůň :D A malá Loreto mi tak ohromně připomínala Kristen Bell :) Je to sranda, trošku zajímavě mixlé s tím, že neuměl anglicky a je z pohledu Acapulca. Nicméně - přišlo mi to poměrně přehnané, zveličované a pak hodně rychlé ukončené...

Den co den (2018)

Neznám knihu. Viděla jsem jednou trailer a řekla jsem si - hej, super námět. Ze všeho nejvíc mě bavily poslední minuty filmu, kde bylo krásně vysvětleno, proč (pardon), to nebude hepáč :) Nejsem zastáncem happyendů, což tu u mě můžete číst případně hodně často :D A dávalo to smysl. Ten konec byl tak bravurní, že proto jsem s filmem spokojena. Nicméně mi to tam určitým způsobem kazil "americký patos", kdy bylo plno věcí tak "vyumělkovaných", že mi z toho bylo až zle...Je to lepší trojka, takže za mě úspěch. Kdyby si to vzal do parády někdo, kdo by měl větší rozpočet, další myšlenky - myslím si, že by to dovedly do dokonalosti :)

Infiltrace: Obchod se soucitem (2020) (TV film)

:D Hej, konečně někdo natočil, co se děje s penězi, které lidé zasílají na nemocné kočičky, pejsky a jiná zvířátka :D Jako vidět tu roční uzávěrku s nějakými 5ti miliony a nemít ty titanové nožičky pro kočičku, o kterou tam jde :D Tak to je záhul :D Neskutečné. Lidi, uvědomujte si,kam dáváte peníze :D

Infiltrace: Obchod se svědomím (2019) (TV film)

4* z jediného důvodu. Jsem z Pardubic. Danou kauzu s Adámkem jsem tedy slyšela z první ruku, jelikož se to odehrálo v nemocnici v Pardubicích a bylo toho celé město. A tento dokument mi ukázal záběry, které se dlouho nedokázali sehnat...Jsem v šoku a žasnu nad tím, co se může v našem zdravotnictví stát...Dívala jsem se na to třikrát a pokaždé je mi z toho zle. Děkuji, že je to tam ale zveřejněné a lidé to mohou vidět na vlastní oči.

Infiltrace: Obchod s důvěrou (2019) (TV film)

Stručné, jasné. Jednoduše ukázáno, jak některé firmy pracují, co nabízejí a jak se hlavně dokáží "nalepit" na klienty, kteří jim bezmezně vše zaplatí a poté se to marně snaží dostat zpět....Doporučuji pro všechny shlédnout, ale neočekávejte nějaké veledílo.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

152minut, kdy jsem nemohla odtrhnout oči od obrazovky. Některé scény jsem si pouštěla víckrát a jsem z toho i po několika týdnech dost zaskočená, jelikož mě to určitým způsobem poznamenalo...Nic jsem si dopředu nezjišťovala, nic jsem si nepropojovala a byla jsem ohromně překvapená, jak se mi to líbilo. King je můj oblíbenec a plno jeho děl mám sama vytvořené v hlavě a když se objeví filmové ztvárnění, beru to jako další formu tvorby a neříkám, že to neodpovídá knížce - naopak - mám to pouze jako další dílo, které někdo ztvárnil určitým způsobem, třeba zcela odlišným než ta moje verze. Tomu se říká interpretace :) Doktora spánka chci rozhodně vidět znovu a stejně jako poprvé - ve 22.00 v prázdném bytě ;)