Kurz negativního myšlení (2006)

Film jsem viděla cca před 15ti lety a byla jsem z něj extrémně nadšená...Postupem času - myslím si, že i životem a zkušenostmi mi plno věcí dává větší smysl a i pohled na věci je jiný - ale to není špatně - naopak. Uvědomuji si ještě více situace, které tam proběhly a jak se to všechny propisuje do života...Za mě je to vlastně hodně realistické a jsem ráda, že takovouto otevřenou formou ztvárněné...

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Viděla jsem to před 15ti lety a pamatovala jsem si, že je to šílenost. A stále souhlasím, že je to šílenost. Je to absurdní, svižné, vtipné, někdy dost hloupé, ale stojí to za to i po těch 15ti letech.... Bad boys, bad boys.. :D

Nech svět světem (2023)

Když jsem před několika měsíci viděla trailer, věděla jsem, že to chci vidět...Maličko mě to "zklamalo", ale ta hlavní myšlenka tam byla řečena...a je to pravda..takhle by to podle mě fakt bylo a vlastně si i myslím, že to tak skutečně bude...posledních 30 minut bylo úžasných, protože hudba jen umocnila situace, které tam hlavní postavy řešily a začaly si více a více uvědomovat, že to, co se děje se jen tak nezastaví...je vlastně dobře či nedobře pro ně, že odjeli z toho města či nikoliv?

Kolonie (2015)

Viděla jsem to před 8mi lety a byla jsem nadšená. Viděla jsem to aktuálně a jsem stále nadšená. Jen to pro mě byl tak silný zážitek, že jsem věděla, že to právě nějakou dobu nechci vidět. Dvojice Watson x Bruhl mi skvěle sedl a ta atmosféra prostředí, do kterého se nechcete dostat - to je na pěst plno lidem, které to tam vedli a srovnat to tam se zemí. Je potřeba říci, že to měl hodně vychytané a uzpůsobené, ale tohle je prostě něco, co silně odsuzuji a je to velmi silné téma. Rozhodně se na to za pár let znovu podívám.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Před více jak 10ti lety jsem dala 5*,ale teď jsem to snížila na 4...Sice je to stále skvělé, zajímavé, ale asi jak si člověk odžije víc a víc tak mu nějaké věci už přijdou i do života tak samy a sami si to třeba i odžijete, že to pro Vás už není tak wau...Ale svoje kouzlo - i když silně depresilní a krásně podzimní to má...

Ptačí klec (1996)

Tohle se nedá popsat, aby to nepůsobilo jako fádní klišé, tohle je potřeba vidět :D Bravurní Williams a Lane! To v první řadě, ale ona celá ta skvadra stojí za to. Za mě jedna z posledních hodně zajímavých "komedií", která vznikla v 90tých letech :)

Znásilnění (1988)

Skvělá Foster v příběhu, ze kterého "mrazí", když nejen slyšíte, co se jí stalo, ale také to poté i vidíte, jak to probíhalo...Skvělé výkony, silný příběh a do toho "mladická" nerozvážnost, uvolněnost s lehkost života...Rozhodně doporučuji a ráda uvidím znovu.

Pravidla neplatí (2016)

Miluji filmy z filmového prostředí, takže jsm se na to moc těšila ;) A Warren je za mě top herec, takže když si zahrál Hughese, kterého když víte o něm víc, tak víte, že to není snadné :D Tak mě to bavilo :) Určitá absurdita, která tam byla krásně znázorněna - jak Hughes poslední roky života žil - skvěle znázorněno, interiéry a exteriéry - 60.léta Hollywoodu -super :) Jsem spokojená - a do toho Alden ;)

Fér hra (2023)

Wau. Vášeň, kterou film začínal taky i končí, ale úplně v jiném duchu. Určitá bezcitnost a bezohlednost, která je zde stvárněna je úžasná. Bylo to tak "těžké", tak psychicky náročné a obtížné, kdy nejen že "co je v domě není pro mě", ale zároveň i to prostředí práce, ve kterém se to odehrává je hodně náročné. Tenhle film mě dost překvapil a taky dvojice Alden a Phoebe - hodně se mi to líbilo. A ten závěr - jelikož nemám ráda určitý typ konců filmu - tento mě potěšil ;)

Myslete na Henryho (1991)

Průměrný americký film se zajímavou myšlenkou.  Co byste dělali vy, kdybyste měli hodně peněz jako hlavní postava a mohli s tím dělat, že s tím nic nebudete dělat ? :D Zvláštní role pro Forda, Bening je kus - na tu se dá dívat v jakékoliv roli :) A taková životní situace, do které se kdykoliv kdokoliv může dostat. Jednou shlédnuto a již více není potřeba.