Kmotr (1972)

Nejlepší film, co jsem kdy viděl. Tolik hrdosti, ctnosti, ale bohužel historie na jednom místě.

Štěstí na dosah (2006)

Rozsáhlé povídání o cestě k úspěchu skrze všechny starosti a strasti, které postrádá vytouženou koupel v dosaženém cíli. K čemu je film, který pojednává o snaze být úspěšný, když je výsledek této snahy shrnut do pěti závěrečných minut?

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Co říct o filmu, jehož námětem je Charles Manson? Film o charismatickém šílenci? Degradace na šílence a psychopata bude stačit. Tvůrcům toho ale nemůžeme moc vyčítat, čerpali a pracovali pouze s tím, co jim sám Manson vytvořil a já si myslím, že to zvládli dobře.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Stejná kostra, stejná pointa, pouze více krve. Ale to dělá tenhle film tím, co jsme si oblíbili.

Volání o pomoc (2007)

Těžko hledat slova pro něco takového. Nedokážu tento snímek hodnotit jako 119 minut nějakého příběhu. Ani nevím, zda jsem v něm měl najít určité poučení. V hlavě se Vám jistě ještě po skončení filmu budou míhat obrázky Vaší přítelkyně, a pokud máte děti, tak i jich. Je to 119 minut osobních otázek, během kterých zjistíte, jak jste na tom ve vztahu s Vaší partnerkou, jaký život právě vedete, zda jste člověk na správném místě. Je to 119 minut osobní terapie. Krásné a bolestivé terapie.

Klub rváčů (1999)

Každý, kdo poznal sám sebe v divném období svého života tento film příjme jako odpověď na všechny nezrealizované odpovědi patřící hluboko uloženým otázkám v našich myslích.

Zombieland (2009)

Komedie / Horor? Dává vám to smysl? Pokud ne, mrkněte jen tak ze zajímavosti na tenhle film a uvidíte sami, že tyhle dva žánry se nesmí míchat dohromady. Na druhou stránku se nestane, že bych těch pouhých 80 minut bylo pro vás hororem. Vcelku slušná jednorázová podívaná.

Yes Man (2008)

Hodně optimistické a nabuzující. Pokud nejste antiJimovský skeptik, tomuhle filmu musíte říct "Ano"!

Memento (2000)

Upřímně? Jsem z toho hodně zmatený, ale zároveň jsem to celé asi pochopil. Film, který je potřeba shlédnout ještě jednou, aby Vám bylo konečně vše jasné. Asi tak jasné, jako Leonardovi.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Choulostivá scéna s očními víčky Vás donutí rukou zakrýt monitor. I když sice před sebou nemáme film, který by nám způsobil zástavu dechu, nic to nekazí na tom, že je celý příběh pojat velice vážně a za celou dobu nenajdete jediný náznak něčeho pozitivního, a o to přeci jde. Kvalitní snímek, na který se rád zase někdy podívám.