Modelář (2020)

Asi na to zajdu ještě jednou. Byl to v mnoha ohledech výborný film (kvalit Mnichova nebo Karamazových ale nedosahuje) - například práce s hudbou, humor, skutečné emoce, katarze... Nicméně na těch pět to asi úplně nedosáhne. Současné hodnocení (68%) je ovšem hodně podstřelené. Takových 5 - 10% nahoru si to zaslouží určitě.

Equalizer 2 (2018)

Ono by to nebylo tak špatné nebýt toho naprosto "nečekaného" a "velice originálního" rozhodnutí ohledně záporáka. To je prostě scénáristická lenost v praxi, postokurvapadesátý opsat tuhle změnu charakteru (tady ještě o to horší, že ta postava se jako klaďas chová i v momentech, kdy nemusí) a myslet, že jsme na to vyzráli - poďte, kucí, high-five, bomby, dvě tři packy, jsme pašáci.

Irčan (2019)

Ten film je opravdu moc pěkný, zejména první a závěrečná třetina vás upoutají a patří mezi nejlepší Mistrova díla (ovšem prostředek se opravdu trošku vleče). Obsazení největších hvězd tohohle žánru jistě chápu a počítačový lifting je na naprosto špičkové úrovni. Na druhou stranu v případě Roberta De Nira a zejména v případě Ala Pacina bych na místě režiséra trochu víc zapojoval body doubla. U De Nira vidím problém jen v několika málo scénách (vzpomínka na válku, vyvlečení a zkopání prodavače), ovšem u o trochu staršího Ala Pacina je problém už v samotném jeho postoji. Čas nezastavíš a Pacinovy pomalé pohyby a stářím ohnutá záda občas docela ruší. Jinak ale herecký koncert a Scorsesemu gratuluji ke stále kvalitní vypravěčské formě.

Lví král (2019)

Ano, moc rád zatleskám tvůrcům CGI efektů. To je ta jedna hvězdička. Za to, že téměř realisticky ukázali africkou přírodu a zvířata v ní. To je ta jedna hvězdička. Jenže nic ostatního si hvězdičku nezaslouží. Písně - vykastrovány. Příběh - přetočený prakticky záběr po záběru. Herci - talentovaní, ale jinde. Tady neměli co hrát, takže ani nehráli. Stoletý král Mufasa, který má maličkého syna, je taky k ničemu. Režie - ani nevíme, jestli to Jon Favreau vážně režíroval, nebo ukradl scénář k originálu a někomu to dal k přečtení.

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Je pravda, že zrovna Burlesque není odvětví pro anorektičky. Je pravda, že plnoštíhlá holka je v dnešní době takový problém a je pravda, že větší část druhé poloviny je až moc "podělaná" (nucený odchod z práce, hádka s matkou, zjištění, že ten malej zmrdeček je ještě větší zmrdeček, zjištění, že tvůj potenciální přítel už má přítelkyni) - prostě toho bylo trošku moc. ALE! Eva Hacurová je krásná, sexy a talentovaná, první půlka byla vtipná a příjemně netypická a konec měl... no, konec. Tenhle film měl nějakou katarzi, kdy se napřílad ukázalo, že ten malej zmrdeček možná není úplně ztracenej a že ten život nakonec nebude tak podělanej. Katarzi aby v českém filmu člověk pohledal. A tady byla. Což potěší.

John Wick 3 (2019)

Už dlouho jsem se tak nepobavil u filmu, který o sobě tvrdí, že je akční a přitom je to sci-fi jak řemen. 😁

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Stačí tak jednou za půl roku zběžně juknout, jakou další show si na nás Jarouš připravil, a je hned jasný, že horší už to s ním být nemůže, že jo? Ale kdepak, kdepak. Ten kluk jeden vyčuraná je tak hustej, že se vždycky zvedne ze dna a pak začne hrabat a hrabat, aby to dno posunul ještě trochu hlouběji. Co na to říct? Možná má specifický talent. Možná se nám tu prochází další Ed Wood. Nebo aspoň Tommy Wiseau. Každopádně pokud existuje peklo, tak Premiéra tam budou pořád dokola pouštět těm největším hříšníkům. Stačí první cca minuta a máte chuť si prohnat hlavu kulí. A to má tahle opičárna přes dvacet minut. Dvacet minut zjevně nepřipravenýho egocentrickýho opičáka, kterýho sem tam doplní někdo podobně zoufalej. Jardo, Jarouši, ty pí*o vypatlaná, smradlavá, tys to dokázal!!! Prase!

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Tak tomu říkám nebetyčná pi*ovina! Ale je to sranda, souboje jsou špica a Scott Adkins má fyzičku jako bůh. Béčko v nejlepším smyslu slova.

Život (2017)

Možná sem lidé neměli psát hovadiny o tom, že konec stojí za to, protože ten konec je ještě větší klišé, než zbytek filmu. Po řemeslné stránce je to fajn počin, ale scénáristi ukázali až obdivuhou lenost. Klasická vyvražďovačka, kde je záporák nejen génius, ale ještě se mu každou chvilku hodí do cesty nějaká šťastná náhoda, aby to náhodou neměl moc těžký. Dost velký zklamání. A to přitom začátek vypadal slušně. Fuck!!!

Zkáza Dejvického divadla - Režisér (2019) (epizoda)

Ta první půlka se pro mě osobně trošku vlekla. Sice se to s příchodem finského režiséra (Halka Třešňáková jako překladatelka nemá chybu) malinko rozjede, ale i tak jsemčekal víc. Ta absurdita humoru mě docela míjela. Pak ale přišla druhá půlka a zhypnotizovaný Jaroslav Plesl a bylo vymalováno. Těším se na další díly.