Matrix (1999)

Nečekal jsem takový převrat, ale popularita tohoto filmu se vyšplhala více než jsem čekal, ale za to právem. Báječný sci-fi film s velkou příměsí počítačových géniů, kteří k tomu dopomohli. Známé tváře, které ukázali co v nich je. Spousta akčních scének, k tomu napínavá atmosféra. Když si to všechno takhle vyložíme, dostaneme opravdu výborně sestavený film od začátku až do konce a velmi se těším na další jeho pokračování.

Sám doma (1990)

Pokud jde o tento rodinný a velmi zábavný snímek, tak je pro mě překvapením, s čím se vytasil režisér Chris Columbus. Je fakt, že on má za sebou i jiné vskutku dobré filmy, jako je třeba Harry Potter, ale tohle předčilo skoro všechno. Výborné kousky na pobavení, dobré scénky a hlavně Macaulay Culkin, bez kterého, bychom si to ani nemohli představit. Opravdu výborná podívaná!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Pokud chcete něco na odreagování pohodlné posezení a trochu srandy, pak jste tam kde máte být. Tento krátký sitcom jako jsou třeba i přátelé si mě velmi přitáhl a ještě teď, si mě ovijí kolem prstů. Výborně vymyšlený a dobře obsazený seriál u kterého se nebudete nudit. I když jste mladí i když jste starší, pořád se budete muset smát. Opravdu pecka, díky vám!

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čtvrtý díl úspěšného fantasy filmu přišel s opravdu dobrým příběhem a akcí plných napětí. Tento díl točil opět jiný režisér, než jsme zvyklí, ale myslím si, že je to příjemná změna. Ale to se dalo čekat, viděl jsem všechny díly a nechápu, proč by tenhle neměl být jeden z dalších oblíbených filmů.

Saw: Hra o přežití (2004)

Sem velmi překvapen a zároveň potěšen z tohoto famózního snímku. Ale abych to všechno pochopil, koukal jsem na všechny díly hned po sobě. Mě tady nepovzbudily brutální hry, které se hrály, ale nejvíce příběh, který je asi nejzajímavější jaký jsem viděl. Koukal jsem na další díly, abych věděl jak to dopadne a co nám přichystá za další skládačku Jigsaw. První díl je nejlepší ze všech a podívaná to je velmi pěkná. 5***** za opravdu dobře připravený příběh.

Agatha Christie's Poirot - Čas přílivu (2006) (epizoda)

Slušná kapka naděje, do slušného krimi filmu. Tak by se dal říct, jeden z nejúspěšnějších dílů Hercule Poirot. Skvělý příběh se zápletkou se vyvedl na jedničku. Možná už to není ten pravý Poirot, jaký bývával, ale pokud máte rádi žánr krimi, musíte se na to podívat...

Mumie (1999)

Další skvělý film do mé sbírky. Dobrá podívaná s akčním napětím. Film uplyne jako voda a sem tam se objeví nějaká potvora co chce Brendan Fraser zabít. Nápad na scénář filmu je dobrej ačkoliv jsem čekal, že to bude propadák, tak se to velmi dobře vyvedlo.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Tak tohle je celkem jasné, když je seriál Simpsonovi úspěšný, tak proč by nebyl i tenhle film. Úžasné scény, při kterých se zasměju a které by mě z nudy, dostaly do pohody. Scénář je velmi slušný a chyby tam nebyli. Mohli by udělat další takovéhle filmové lahůdky, ale stejně asi každý radši zůstane u seriálu.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Další pokračování Stevna Spielberga mě opět dostala do natšení a potěšení. Herec Harrison Ford, kterému není už dvacet let, opět dokazuje, že stále má tu fyzičku, aby mohl točit tyto dobrodružné filmy. Mladý klučina Shia LaBeouf, zase postupuje na další schůdek holywoodské slávy, která ho nemine v jeho kariéře. Podívaná byla pěkná a film aspoň rychle uběhl.

Hanebný pancharti (2009)

Tak to je nádhera, co více bysme si také mohli přát od Quentin Tarantino. Jeho nádherný snímek je opravdu famózní kousek do jeho další sbírky. Brad Pitt měl dobrou roli a hrál pěkně, ale co mě překvapilo, byl herec Christoph Waltz, v jediném filmu mě úplně odrovnal. Za jediný film se stihnul takhle ukázat, no jeho výkon byl obdivuhodný. Také Eli Roth mě překvapil, všichni víme, že tento herec dělá spíše do horrorů, ale toto se mu také povedlo. Válečná atmosféra byla také znát a Hitler neměl chybu, opravdu ta role mu padla jak ulitá. Akortá co bych trochu opoměl, je že se někde mluvilo i dvacet minut německy a v některéch scénách i francouzsky, ale mělo to stále dobrý náboj a kvalita filmu neklesla.